Sein letzter Fall – Sandra Meyer – recenzja

utworzone przez | lip 27, 2016 | Książka, Polecam, Przydatne materiały lub strony, Recenzje | 19 Komentarze

seinletzterfall-recenzja

Kocham kryminały i ich czytanie sprawia mi ogromną frajdę. O czym już wiedzą chyba wszyscy moi znajomi i czytelnicy. No cóż, jak coś lubię, to nie potrafię się z tym kryć. W moje ręce trafiła jakiś czas temu książka „Sein letzter Fall” Sandry Meyer. Jest to niemiecki kryminał z samouczkiem, wydany przez wydawnictwo Edgard. Kryminał i niemiecki? Dla mnie połączenie idealne. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się, co sądzę o tej konkretnej pozycji, zaparz herbatę, weź ciacho i zapraszam do czytania.

“Sein letzter Fall” Sandra Meyer – od wydawnictwa

Kryminal_Edgard_SeinLetxer Fall_2016_3D

 

Kryminał z samouczkiem to:

– trzymająca w napięciu akcja

– tłumaczenia nowych słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki

– solidne podstawy gramatyki, którą poznajesz stopniowo i w małych porcjach

– blisko 140 ćwiczeń, dzięki którym utrwalasz nowy materiał

W pakiecie: książka+ GRATIS audiobook czytany przez native speakera + e-book do pobrania.

Cena książki na stronie wydawnictwa: 34,90 zł

Moja opinia o kryminale “Sein letzter Fall”

Jeśli lubisz kryminały tak jak ja, to ta książka Ci się spodoba. Poza ciekawą historią mamy również ćwiczenia, które pomagają nam utrwalić wiedzę z konkretnego działu gramatycznego. Do każdego zagadnienia gramatycznego znajdziemy również objaśnienie w języku polskim. Książkę można czytać na dwa sposoby. Najpierw przeczytać sam kryminał, a następnie zrobić ćwiczenia lub przerabiać wszystko po kolei jak sugeruje wydawca. Ja zdecydowanie polecam przerabianie krok po kroku. Dzięki temu łatwiej utrwalisz poszczególne zagadnienia i nie zmęczysz się tak bardzo czytaniem w języku niemieckim. Książkę zdecydowanie polecam osobom, które już mają jakieś podstawy lub dawno nie używały języka, a teraz postanowiły go sobie odświeżyć. Niestety osoby, które nie znają niemieckiego lub dopiero zaczęły się go uczyć, mogą się szybko zniechęcić, bo będą zaglądały do słownika co chwilę.

Jeśli nie wiesz, czy to książka dla Ciebie i czy dasz radę, to spróbuj przeczytać poniższy fragment. Jeśli zrozumiesz, to nie będziesz mieć problemów z przeczytaniem tej książki.

Plötzlich sieht sie auf die Uhr und trinkt den Tee sehr schnell aus. Sie nimmt die Zeitung und ihre Tasche in die eine Hand und den Toast in die andere und läuft aus der Tür. Ich kann nicht gleich am Anfang zu spät kommen, denkt sie und läuft schnell zur U-Bahn-Station.

seinletzterfall-recenzja1

Podoba mi się również to, że „nowe“, „trudniejsze“ słówka nie tylko są wypisane na marginesie, ale także zebrane pod koniec każdego rozdziału. Dzięki czemu nie musimy wracać do poszczególnych stron, żeby znaleźć słówko, które chcieliśmy zapamiętać.

Ćwiczenia są różnorodne. Raz mamy ćwiczenia związane stricte z tekstem, a raz z gramatyką. Są tłumaczenia, uzupełniania zdań, więc osoba czytająca książkę nie powinna się nudzić.

Jeśli natomiast brakuje Ci wymowy, wyciągasz płytę z audiobookiem i słuchasz opowieści czytanej przez Muttersprachlera. Tutaj polecę Ci bardzo fajne ćwiczenie, które pomoże Ci również poprawić Twój akcent. Słuchając lektora, staraj się powtarzać na głos za nim to, co właśnie mówi. Rób to jak najdokładniej, naśladując jego ton głosu, akcent i sposób wyrażania się. Możesz sobie pomóc, śledząc wzrokiem tekst z książki. Dzięki temu małemu ćwiczeniu poprawisz swoją wymowę w języku niemieckim. Nie wierzysz? Nagraj kilka zdań na początku rozpoczęcia ćwiczeń, a potem te same zdania nagraj po miesiącu (zakładając, że będziesz ćwiczyć nieprzerwanie). Następnie odsłuchaj oba nagrania. Słyszysz różnicę?

Podsumowując, „Sein letzter Fall” Sandry Meyer to bardzo ciekawe urozmaicenie nauki języka niemieckiego nawet dla początkujących. Czytając książkę, nie zauważasz, że się uczysz. Ponadto masz do czynienia z autentycznym, nieuproszczonym tekstem w języku niemieckim. Jak dla mnie same plusy!


Czytałaś już tę książkę? Lubisz czytać po niemiecku?


Konkurs

Wraz z wydawnictwem Edgard postanowiliśmy zachęcić Cię do czytania w języku niemieckim i mamy dla Ciebie konkurs, w którym do wygrania są 3 egzemplarze zrecenzowanej właśnie przeze mnie książki. Wystarczy, że do 5 sierpnia 2016 do godziny 23:59 wykonasz zadanie konkursowe w komentarzu pod tym wpisem (w razie jakichkolwiek problemów technicznych pisz na maila). Wśród nadesłanych odpowiedzi wybiorę 3 wypowiedzi, które będą moim zdaniem najciekawsze. Wyniki opublikuję w tym wpisie najpóźniej 9 sierpnia 2016.


Zadanie konkursowe

Gdybyś mogła być postacią z bajki, to byłabyś …, ponieważ …. Ta postać po niemiecku nazywa się …


EDIT:

Wyniki konkursu

Z ogromną przyjemnością ogłaszam, że nagrody powędrują do:

  • Katiusza Ja
  • Ashma
  • Ania Skowrońska

 

Gratuluję serdecznie i proszę o kontakt w celu podania mi adresu do wysyłki nagród. Pozostałym osobom dziękuję za udział w zabawie. Czytało się bardzo przyjemnie i żałuję, że nie mogę dać nagród wszystkim!

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk