Rok z Niemiecką Sofą 2 – wyzwanie lipcowe

utworzone przez | lip 9, 2016 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 1 komentarz

rokzniemieckasofaczerwona

Z opóźnieniem, ale w końcu jestem! Pewnie już jesteś na wakacjach albo właśnie o nich myślisz. Dlatego postanowiłam trochę odpuścić na czas wakacji i zmienić formułę letnich wyzwań językowych. Nie oznacza to, że zupełnie z nich rezygnuję! W tym miesiącu będziemy ćwiczyć słuchanie ze zrozumieniem i zrobimy wspólnie wszystko, żeby poprawić tę umiejętność. Pora poznać zadania!

Zadania – lipcowe wyzwanie językowe

 

 

1.Wysłuchaj poniższego odcinka podcastu i odpowiedz na pytania w komentarzu.

  • Wo kaufen die Deutschen ein?
  • Was schenken die Deutschen, wenn sie eingeladen sind?

 

 

2. Obejrzyj poniższy odcinek

 

3. Wejdź na poniższą stronę. Odsłuchaj wiadomości, a następnie powtarzaj za lektorem, starając się wypowiadać słowa tak samo jak on. Ćwicz tak długo, aż osiągniesz zadowalający Cię akcent. Wtedy możesz przerzucić się na wiadomości czytane w normalnym tempie.

http://www.dw.com/de/25062016-langsam-gesprochene-nachrichten/a-19356340

A jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, o którym pisałam przy okazji styczniowej edycji, to koniecznie wypełnij ten formularz. Pamiętaj, żeby najpierw wykonać wszystkie pozostałe zadania. W najbliższych miesiącach ujawnię, jaka nagroda będzie czekała na najbardziej wytrwałych 🙂

Formularz konkursowy

Nie zapomnij zaprosić znajomych! Wydarzenie na FB


Czekam na Twoje odpowiedzi w komentarzach poniżej!


P.S. Nie zapomnij o wyzwaniu książkowym! Przeczytam 12 książek w obcym języku w roku 2016. Pora wybrać kolejną książkę w języku niemieckim do przeczytania. Jeśli masz Facebooka, to serdecznie zapraszam Cię do wydarzenia.

Oficjalny hashtag: #RokZNiemieckąSofą

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk