Rok z Niemiecką Sofą 2 – wyzwanie styczniowe

utworzone przez | sty 21, 2016 | Wyzwania językowe | 5 Komentarze

rokzniemieckasofaczerwona

Nadeszła pora na nową odsłonę (die Auflage) ubiegłorocznej akcji „Rok z Niemiecką Sofą”. Mam nadzieję, że niecierpliwie oczekiwałeś/aś na ten wpis. Publikuję go z 21-dniowym opóźnieniem (die Verspätung), ale wierz mi – nic nie stracisz i zdążysz wykonać styczniowe zadanie. Weź kubek herbaty i zobacz jakie wyzwania językowe przygotowałam dla Ciebie.

Rok z Niemiecką Sofą – edycja druga

Tegoroczna edycja wyzwań językowych ulega drobnym modyfikacjom i mam nadzieję, że każdy z nas na tym skorzysta (profitieren). O ile w tamtym roku tak formułowałam zadania, żeby  osoby uczące się innych języków też mogły się przyłączyć, teraz stawiam tylko na język niemiecki. Nie oznacza to, że jeśli uczysz się przykładowo francuskiego, to nie będziesz mógł/mogła wziąć udziału (teilnehmen). Jedynie będziesz musiał/a dostosować zadania do siebie.

Tematy wyzwań będę podawała na 4 miesiące z góry (im Voraus), ale zadania na poszczególny miesiąc będą pojawiały się dopiero w pierwszych dniach miesiąca. Jedno zadanie będzie stałe i będzie polegało na nauczeniu się słówek z podanego przeze mnie zakresu (der Bereich). Ilość słówek zależeć będzie od liczby dni w danym miesiącu. Natomiast pozostałe zadania mogą się różnić. Raz może być ich więcej, raz mniej. Z pewnością będzie różnorodnie (vielfältig), a ja postaram się zaktywizować Ciebie na maksa. Już widzę oczami wyobraźni to morze komentarzy od Ciebie!

Dodatkową zmianą jest wydarzenie na Facebooku. W tym roku nie będę tworzyła osobnych wydarzeń na każdy miesiąc. Jest tylko jedno wydarzenie, do którego dołączysz (sich anschließen) raz i już zawsze będziesz informowany/a o wszystkich zadaniach na kolejne miesiące. Łatwiej Ci będzie zaprosić znajomych do wspólnej zabawy i odnaleźć się w gąszczu facebookowych powiadomień. Jeśli nie masz Facebooka, nic się nie martw. Zadania będę publikowała przede wszystkim na blogu.

Poza tym dla osoby najbardziej aktywnej przez cały rok przewidziałam nagrodę-niespodziankę, związaną oczywiście z językiem niemieckim. Jak ją wyłonię? Co miesiąc będzie dostępny specjalny formularz do wypełnienia. Jedna osoba, która podoła wyzwaniom przez cały rok, będzie zwycięzcą. W przypadku gdyby tych osób było więcej, będzie dogrywka.

Tematy na najbliższe 4 miesiące

Styczeń – Zamknij rozdział

Luty – Rodzina

Marzec – Język biznesu

Kwiecień – Zakupy

Rok z Niemiecką Sofą – wyzwanie styczniowe

Jak już przeczytałeś/aś powyżej, temat przewodni styczniowego wyzwania brzmi: „Zamknij rozdział”. Gdy wiedziałam, że nie uda mi się na czas wystartować z wyzwaniem, pomyślałam, że warto to wykorzystać. Przecież każdy z nas ma zaległe rzeczy do zrobienia, książkę do przeczytania czy artykuły do napisania. To wyzwanie jest właśnie odpowiedzią na takie zadania „na kiedyś”. Poświęć ostatnie dni stycznia na zamknięcie wszystkich niedokończonych rozdziałów. Przerób w końcu fiszki, które leżą na półce, ale straciłeś/aś na nie ochotę. Dokończ czytać książkę, którą rozpoczęłaś miesiąc temu. Zrób ćwiczenie, które jest uzupełnione w połowie. Zapisz się na kurs, na który miałeś/aś zapisać się w zeszłym roku. Zrób wszystko, żeby od lutego móc zacząć z czystą kartką!


Przyłączysz się do tego wyzwania? Jakie rozdziały zamkniesz do końca stycznia?


P.S. Wydarzenie na Facebooku – kilknij tutaj. Zaproś znajomych, bo w grupie raźniej!

P.S. Jeśli chcesz wziąć udział w całorocznym wyzwaniu i otrzymać nagrodę niespodziankę, wypełnij ten formularz. Będzie on aktywny do 31.01.2016 godz. 23:59

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk