Najciekawsze kalendarze adwentowe w Niemczech

utworzone przez | gru 9, 2015 | O krajach DACH | 0 komentarzy

najciekawsze kalendarze adwentowe w niemczech

Patrząc na naszych zachodnich sąsiadów, można by stwierdzić, że mają fioła na punkcie kalendarzy adwentowych. Gdzie nie pójdziesz, tam kalendarz. W sklepach – kalendarze, w telewizji – kalendarze, w radiu – kalendarze, w kościołach – kalendarze i w domach też kalendarze! W dzisiejszym wpisie zebrałam takie, które najbardziej mnie zainteresowały.

Najciekawsze kalendarze adwentowe w Niemczech

kalendarz ikeaZacznę od kalendarza niemieckiej IKEI, gdzie każdego dnia możemy przeczytać jakąś ciekawostkę dotyczącą Szwecji i okresu około świątecznego w tym kraju. Dodatkowo można wygrać ciekawe nagrody ufundowane przez sklep. Więcej tutaj.

kalendarzpiwny

Coś dla każdego miłośnika piwa – Piwny Kalendarz Adwentowy. Przez 24 dni adwentu można odkrywać nowe smaki piw z Niemiec, Austrii i innych krajów Europy.  Może w końcu znajdziesz swoje ulubione!

kalendarz das erste

Fantastyczny kalendarz, który można wykorzystać także do nauki języka niemieckiego i pogłębiania wiedzy o ulubionych serialach. Kalendarz kanału Das Erste zawiera okienka z konkursami, filmikami i muzyką z dwóch seriali „Tatort” i „Polizeiruf 110”. Mnie – fance kryminałów nie trzeba dwa razy powtarzać, żeby tam zajrzeć.

kalendarz dudena

Ostatni kalendarz, który chciałabym Ci zaprezentować i zachęcić do zaglądania do niego to kalendarz adwentowy DUDENa. DUDEN zamieszcza codziennie na swoim Facebookowym fanpage’u krótkie grafiki ze słówkami z książki „Versunkene Wortschätze – Wörter, die uns fehlen werden”. Słówka podzielone są na kategorie. Warto zapamiętać, że są to słowa, które wychodzą już z użycia.

To tylko kilka propozycji, które wyłapałam. Wiem, że gdybym poszukała dobrze, znalazłabym ich więcej, ale ten wpis ma tylko pobudzić Twoją ciekawość i zachęcić do własnych poszukiwań. Ja chętnie skorzystałabym z jakiegoś kalendarza książkowego lub może kubkowego.


A Ty widziałaś/eś w tym roku jakiś ciekawy kalendarz adwentowy? Pokaż mi!


 

P.S. Zapisałaś/eś się już na newsletter? Niedługo kolejna ciekawa wiadomość zagości w Twojej skrzynce. Więcej informacji tutaj (klik).

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk