Czy wiesz, że 3 października Niemcy obchodzą Dzień Jedności Niemiec?

utworzone przez | paź 3, 2015 | O krajach DACH | 5 Komentarze

Dzień Jedności NiemiecNasi Zachodni sąsiedzi przez 45 lat po II wojnie światowej byli podzieleni na demokratyczną Republikę Federalną Niemiec i komunistyczną Niemiecką Republikę Demokratyczną. Dopiero 3 października 1990 roku nastąpiło zjednoczenie tych dwóch krajów. Tego dnia w życie wszedł Traktat o Zjednoczeniu, który był efektem wspólnych prac rządów RFN i NRD.

W tym roku mija już 25 lat, więc Niemcy świętują szczególnie. W wielu miastach od kilku dni trwają uroczystości upamiętniające ten dzień. W ambasadach i konsulatach poza granicami Niemiec też można wziąć udział w różnych wydarzeniach. Nawet Google przyłączyło się do świętowania i stworzyło specjalne Google-Doodle.

google-dzień jedności niemiec 2015Dzień Jedności Niemiec to dobra okazja, żeby przystanąć na chwilę i przyjrzeć się historii tego kraju. Warto też wybrać się do ambasady lub konsulatu i zobaczyć, co dla nas przygotowali. Mnie można dzisiaj spotkać w Konsulacie Generalnym we Wrocławiu.

Polecam zajrzeć też na tę stronę, gdzie można przeczytać  o tym, co wydarzyło się przez ostatnie 25 lat, jak wydarzenie z 3 października wpłynęło na kraj.

https://www.deutschland.de/de/dossier/25-jahre-deutsche-einheit

Na koniec jeszcze kilka słów z okazji dzisiejszego święta:

Oficjalna strona „Dnia Jedności Niemiec”: http://www.tag-der-deutschen-einheit.de/

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk