Dlaczego lubię być kobietą?

utworzone przez | mar 30, 2015 | Cykle & wpisy gościnne | 11 Komentarze

dlaczego lubie byc kobieta

Odkąd pamiętam cierpiałam na syndrom (das Syndrom) „chcę być kimś innym” lub „nie chcę być sobą”. Z tego powodu nie rozumiałam, czemu jestem kobietą (die Frau) i dlaczego nie można tego zmienić?! Bo wiesz… rozumiesz… baby (das Weib, die Weiber) są jakieś inne. Beczą (heulen), strzelają fochy (Faxen machen), są słabe, strachliwe (schreckhaft). I z pewnością pochodzą z innej planety.  Jak widać misja zostania mężczyzną zakończyła się fiaskiem (das Fiasko lub der Misserfolg), a ja obecnie czuję się już trochę lepiej w swojej skórze. Kobiety też polubiłam. A czym dla mnie jest kobiecość (die Weiblichkeit)? Dlaczego jednak lubię być kobietą?

Dlaczego lubię być kobietą? – 6 powodów

1.       Chodzenie z głową w chmurach (in den Wolken schweben)

Mogę marzyć do woli, wymyślać różne historyjki, tworzyć niedorzeczne (albern) fantazje. Nikt kobiecie nie pogrozi palcem, gdy zamiast przekopać ogródek, usiądzie z książką i przeniesie się w świat wyobraźni. Albo gdy będzie obmyślała, co by było gdyby wtedy Franek pocałował Agnieszkę. Ot, kobieca natura (die weibliche Natur). Przecież to mężczyzna powinien być racjonalny i twardo stąpać po ziemi (fest auf der Erde stehen).

2.       Kąpiele w wannie (die Wannenbäder)

Gdyby to mężczyzna spędzał tyle czasu w łazience, to miałby awanturę, że jest niepoważny (unernst), że nie oszczędza wody. W najgorszym przypadku zaczęto by kwestionować jego męskość (die Männlichkeit). A kobieta? Kto kobiecie zabroni?! Przecież ona się tylko relaksuje (sich entspannen) i dba o swoje ciało.

3.       Wrażliwość (die Empfindlichkeit)

Empatia (die Empathie), wiara w dobro drugiego człowieka, wrażliwość na krzywdę słabszych – to coś, czego twardy jak skała (knochenhart) mężczyzna nie zrozumie. Można się rozpłakać (in Tränen ausbrechen) podczas wzruszającej sceny w filmie, a i bez powodu też można. To przecież takie kobiece (weiblich).

sundress-336590_1280

4.       Słaba płeć  (das schwache Geschlecht)

Gdy sobie nie radzisz z wniesieniem zakupów na 5 piętro, zawsze możesz poprosić tego przystojniaka z piętra niżej o pomoc. W końcu Ty nie masz tyle siły (die Kraft) co on. A jeśli zepsuje się szafka, to przecież Twoja druga połówka zna się doskonale na takich pracach. Ty musiałabyś spędzić pół dnia z instrukcją obsługi (die Bedienungsanleitung), a potem i tak okazałoby się, że nie masz wystarczająco dużo siły, żeby dobrze przykręcić śrubkę.

5.       Błysk w oku mężczyzn

Która z nas nie lubi, gdy mężczyźni się za nami oglądają (sich nach jemandem umsehen)?! Ten ich uśmiech (das Lächeln), podziw (die Bewunderung)… Jeden dobrze powiedziany komplement (das Kompliment) i wszystkie kompleksy przestają istnieć, a dzień staje się piękniejszy. Na chwilę można poczuć się jak milion dolarów.

6.       Mężczyźni

Są tacy wspaniali! Można ich kochać (lieben), bez skrępowania przyglądać się ich umięśnionym sylwetkom. Gdybym była mężczyzną, byłoby to niezmiernie ciężkie  Dlatego bardzo cieszę się, że jestem kobietą i mogę wzdychać do (nach jemandem schmachten) mężczyzn bez żadnych problemów.


A Ty dlaczego lubisz być kobietą?


** Tekst należy czytać z lekkim przymrużeniem oka.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk