Blogowinki #2 – czyli przegląd niemieckojęzycznego internetu

utworzone przez | sty 21, 2015 | Polecam, Przydatne materiały lub strony | 12 Komentarze

blogowinkiW grudniu zapowiedziałam Ci nowy nieregularny cykl „Blogowinki – czyli przegląd niemieckojęzycznego Internetu.  Dzisiaj zapraszam Cię na kolejny wpis, żeby dowiedzieć się, o czym mówi się i pisze na niemieckich stronach.  Przy okazji będzie to dobra okazja, żeby potrenować czytanie w tym języku.

„Blogowinki” – czyli przegląd niemieckojęzycznego Internetu

prasa

O zamachu w Paryżu czytałaś już chyba wszędzie. Chciałabym polecić Ci materiał, który przygotowało Deutsche Welle o tych wydarzeniach i zachowaniu niemieckiej prasy. Można słuchać i czytać tekst jednocześnie.

Nie bez znaczenia są także wydarzenia związane z antyislamskim ruchem PEGIDA. Ich działania nasiliły się właśnie po ataku w Paryżu i zaczynają dzielić Niemcy. Więcej przeczytasz tutaj.

Przenieśmy się teraz do bardziej przyjaznego świata, ale również pełnego ludzkich zachowań. Najnowsze badania wykazują, że szympansy kradną pod osłoną nocy!

W 2017 w Niemczech odbędą się obchody 500 lecia reformacji. Z tego powodu ogłoszone ten rok rokiem Martina Luthera. Zanim to jednak nastąpi, możesz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy przygotowanych przez portal Niemcy – cel podróży.

blogi

Na blogu Mila Liebe możesz się dowiedzieć więcej o kolorze roku, czyli Marsali. Przyznam szczerze, że okazało się, że od niedawna mam ciuch w tym kolorze i nawet go lubię, ale byłam święcie przekonana, że to kolor bordowy. Cóż, chyba nie jestem typową kobietą 😉

U Girl on travel o samoakceptacji i o tym, czemu tak ważne jest, żeby pokochać siebie. Bardzo spodobał mi się ten wpis, więc gorąco zachęcam do jego przeczytania.

Nadia z bloga Oh the happy sinner podsumowuje swoje podróże w roku 2014. Dużo opowieści i piękne zdjęcia. Warto zajrzeć.

Na koniec zapraszam Cię do Fräulein Glücklich, która zadba o nasz żołądek, bo w końcu do pysznej herbaty przydałoby się coś słodkiego.  Znajdziesz tu przepis na pyszne ciasto francuskie z  pomarańczą malinową.

Na dzisiaj to koniec moich Blogowinek. Mam zebranych w zanadrzu więcej ciekawych linków, głównie pomocnych przy nauce języka. Ale zostawię to sobie na kolejny raz. Jakoś nie pasują mi do dzisiejszego zestawienia.


Który z polecanych wpisów spodobał Ci się najbardziej?


Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk