5 blogów po niemiecku, które warto czytać

utworzone przez | lis 20, 2014 | Polecam, Przydatne materiały lub strony | 15 Komentarze

5-blogów-po niemieckuUcząc się języka obcego, warto się w nim coraz bardziej zanurzać i jak najwięcej z nim obcować. Jednym ze sposobów jest czytanie w danym języku. Możemy czytać książki, gazety, artykuły w internecie oraz blogi. I właśnie na nich chciałabym się dzisiaj skupić. Zaprezentuję Ci moją listę 5 blogów po niemiecku, które warto czytać. Mam nadzieję, ze znajdziesz tutaj coś dla siebie.

5 blogów po niemiecku, które warto czytać

1.       Die Ja-Sagerin

Bloga „Ja-Sagerin” prowadzi Bina, która na co dzień mieszka w Bawarii.  Opisuje swoje życie codzienne, wstawia przepisy na bardzo ciekawe dania czy desery i także pokazuje, jak zatrzymać wspomnienia, używając do tego „Erinnerungsbuch”. Ale to tylko część  tematów pojawiających się na blogu. Jej wpisy nie są długie. Jest też sporo zdjęć, które obrazują treść.

2.       From Munich with Love

Autorką tego bloga jest Dominika – Polka, która od 2010 roku mieszka w Monachium  i tam wychowuje dwójkę dzieci. Dominika opisuje po niemiecku miasto, w którym mieszka, pokazuje ciekawe miejsca i zachęca do różnych aktywności. Opowiada o tym, jak żyje się zagranicą i jak wychowuje się dzieci w dwujęzycznej rodzinie. Możecie znać ją również z polskojęzycznego bloga Polka w Monachium.

3.       Lebensszenen

Bloga „Lebenszenen“ prowadzi Saskia, która woli, żeby nazywać ją „Coco“.  Podobno to przez jej uwielbienie do pewnych perfum. Jak sama pisze, na swoim blogu stara się pokazać najpiękniejsze karty swojego życia.  Dlatego znajdziesz tam  przepisy, relacje z podróży, fotografie, recenzje książek ciekawe przemyślenia, pomysły na własne DIY. Jako ciekawostkę dodam, że Coco w przyszłości ma uczyć w niemieckich szkołach – niemieckiego.

4.       Girl on Travel

Mareike to dziewczyna, która jest zakochana w morzu i podróżach. Lubi także eksperymenty w kuchni, o czym ochoczo pisze na swoim blogu. Pokazuje także ciekawe miejsca w Niemczech, gdzie można  nie tylko dobrze zjeść, ale i nasycić swoje oczy i duszę.

5.       Luzia Pimpinella

Zastanawiałam się, jak Ci przedstawić ten dwujęzyczny blog Luzii. Ale stwierdziłam, że nikt nie zrobi tego lepiej niż właścicielka bloga:

„das ist es eigentlich worum es hier in meinem blog geht. um die kleinen und großen dinge in meinem leben, die mir glück schenken: meine familie, kreativität, fotografie, reisen, mein versuch den alltag zu feiern und das schöne auch im gewöhnlichen zu sehen.“


 

Podróż po blogach w języku niemieckim dobiegła końca. Mam nadzieję, że zaciekawiłam Cię tymi blogami i spróbujesz na nie wejść i przeczytać kilka wpisów. Kto wie, może odważysz się nawet zostawić tam komentarz? Co swoją drogą też będzie dobrym treningiem językowym.

Zaraz potem wróć do mnie i daj mi znać, który blog spodobał Ci się najbardziej? A może znasz inne blogi w języku niemieckim warte polecenia?

P.S. Zastanawiam się nad wprowadzeniem cyklu z prezentowaniem ciekawych niemieckojęzycznych blogów. Co Ty na to?


Jeśli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym, używając poniższych przycisków.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk