Co w trawie piszczy? – Niemiecki z Kryminałem

utworzone przez | wrz 24, 2014 | Książka, Polecam, Przydatne materiały lub strony, Recenzje | 27 Komentarze

co_w_trawie_piszczy

Dawno, dawno temu wspominałam Ci o kilku materiałach do nauki języka niemieckiego, które nabyłam. Wiem, że niecierpliwie czekałaś na moją recenzję i moje zdanie. Materiałów w międzyczasie zebrało się jeszcze więcej, ale ciągle nie miałam czasu, żeby porządnie do nich przysiąść i zdać relację, jak mi się z nimi uczy. W najbliższym czasie możesz spodziewać się więc wysypu wpisów na temat materiałów do nauki języka niemieckiego. Dzisiaj napiszę Ci, co sądzę o pozycji „Niemiecki z kryminałem” wydawnictwa Edgard. Weź kubek herbaty i zapraszam do czytania.

Długo czekałam na taką pozycję jak „Niemiecki z kryminałem” wydawnictwa Edgard. Cały czas widziałam ciekawe propozycje nauki języka angielskiego z „prawdziwymi” książkami, ale gdy szukałam czegoś do języka niemieckiego, to albo nie mogłam tego dostać, albo jak już dostałam, to nie było takie ciekawe. Gdy zobaczyłam pierwszą reklamę „Niemieckiego z…” , wiedziałam, że prędzej czy później znajdzie się  w mojej biblioteczce. Po części dlatego, że chciałam się zapoznać z takim sposobem nauki języka niemieckiego. A poza tym… Oprócz kubków uwielbiam kryminały i horrory! Dokładając do tego uwielbienie do niemieckiego, wychodzi proste równanie. Nie mogłam tego nie kupić!

Niemiecki z kryminałem – opinia

Będąc w maju na „Warszawskich Targach Książki” zaopatrzyłam się w książeczkę „Matjes,Magie,Moneten”, która przeznaczona jest dla wszystkich na poziomie B1-B2. Wydawnictwo obiecuje, że lektura będzie wciągająca i pozwoli mi na poznanie współczesnego niemieckiego słownictwa oraz utrwalenie konstrukcji leksykalno-gramatycznych. Całość książki ma 136 stron i zawiera 3 opowiadania, ćwiczenia, klucz odpowiedzi oraz słowniczek z wszystkimi słówkami, które pojawiły się na marginesach przy opowiadaniach. Książka kosztowała mnie 19,99zł. Co ja sądzę o tej pozycji po zapoznaniu się z nią? Poniżej znajdziesz zebrane przeze mnie plusy i minusy.

niemiecki-z-kryminałemPlusy:

  •  Teksty nie są zbyt długie
  • Na marginesie są przetłumaczone trudniejsze słówka
  • Ciekawe ćwiczenia poszerzające słownictwo i zmuszające do korzystania ze    słownictwa z tekstu
  • Ćwiczenia sprawdzające zrozumienie tekstu
  • Na końcu można znaleźć rozwiązania do ćwiczeń
  • Interesujące i wciągające opowiadania
  • Alfabetyczny słowniczek z wszystkimi słówkami z książki

Minusy:

–  Czasami ma się wrażenie, że nie wszystkie trudne słówka zostały wyjaśnione

–  Mało ćwiczeń

–  Brak ćwiczeń z tłumaczeniem zdań

–  Brak obrazków/ilustracji

–  Przydałaby się również wersja czytana przez Muttersprachlera

Podsumowując stwierdzam, że książka „Niemiecki z kryminałem” wydawnictwa Edgard jest całkiem ciekawą pozycją i godną polecenia. Zwłaszcza jeśli nie czujesz się jeszcze na siłach, żeby czytać oryginalne i „prawdziwe” książki. Może być fajnym uzupełnieniem na zajęciach lub podczas samodzielnej nauki. Minusy, które wymieniłam, to tylko moje luźne sugestie, co mogłoby być lepiej, żeby książka była dla mnie „idealna”.

A Ty korzystałaś już z tej książki? Co o niej sądzisz? A może dopiero zamierzałaś sobie kupić?


Jeśli spodobał Ci się dzisiejszy wpis, podziel się nim z innymi, używając przycisków poniżej.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk