Dlaczego bloguję?

utworzone przez | lip 15, 2014 | Cykle & wpisy gościnne | 24 Komentarze

dlaczego-bloguje

Dzisiaj kolejny dzień wyzwania. Wczorajszy wpis cieszył się dużym zainteresowaniem i wreszcie dowiedziałam się, że nazwa bloga (das,der Blog) Ci się podoba, chociaż na początku zaskoczyła. Teraz pora na dalszy ciąg zwierzeń (das Geheimnis). W dzisiejszym wpisie opowiem Ci, dlaczego w ogóle zdecydowałam się pisać i zaczęłam blogować (bloggen).

Dlaczego bloguję?

Słowa, słowa, słowa – towarzyszyły (begleiten) mi odkąd pamiętam. Najpierw w formie ustnej, kiedy to uczyłam się mówić, a mama czytała mi pierwsze bajki (das Märchen). Następnie nauczyłam się tajemnych (geheim) znaków, które umożliwiły mi samodzielne czytanie. Wierz mi lub nie, ale poczułam się wtedy jakbym była w raju (im Paradies). Jednak to było nic w porównaniu z kolejną umiejętnością, jaką było pisanie. Wreszcie oprócz czytania niesamowitych (unheimlich) historii, mogłam tworzyć własne. Najpierw pisałam do przysłowiowej szuflady (für die Schublade schreiben), a potem stworzyłam jednego z pierwszych blogów, gdzie umieszczałam moje wypociny (das Geschreibsel).

Zabawa słowem, pisanie i poznawanie coraz lepiej języka polskiego, sprawiło, że polubiłam ten sposób komunikacji ze światem. W pewnym momencie stwierdziłam (feststellen), że chcę czegoś więcej. Chciałam pisać o tym, co mnie interesuje i pomagać innym w rozwiązywaniu problemów, które ja często miałam już za sobą. A dotychczasowa formuła moich blogów nie wystarczała (genügen). I tak trafiłam do Małgosi i jej Kobiecego Inkubatora. To dzięki Małgosi moje pomysły, idee zaczęły się krystalizować (konkretisieren). Uświadomiłam sobie, że od dawna poszukiwałam w polskiej blogosferze (die Blogosphäre) stron o języku niemieckim, które nie tylko skupiają się na gramatyce, ale też bawią, prezentują ciekawe filmy, książki. A przede wszystkim pokazują, że język niemiecki nie jest trudny.

Wszystkie te czynniki (die Faktoren) sprawiły, że powstała Niemiecka Sofa. A ja cieszę się bardzo, że mogłam połączyć swoje zainteresowania w jedno. Pisanie dla Ciebie i szukanie ciekawych materiałów, sprawia mi ogromną frajdę (der Spaß). Poza tym cały czas mam możliwość samorozwoju. Oboje korzystamy. Dlatego właśnie bloguję.

A Ty? Dlaczego blogujesz? Jeśli tego nie robisz, czemu nie zaczęłaś?

P.S. Przeczytaj mój wpis gościnny na stronie Niemcy-Online pod tytułem “Na grilla do muzeum?”

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk