Wieczór z serialem – Frauen, die Geschichte machten (4)

utworzone przez | maj 3, 2014 | Film, Polecam | 2 Komentarze

tv

Ostatni wpis z serii „Wieczór z serialem” opublikowałam miesiąc temu. Od tego czasu upłynęło trochę wody i zdążyłaś zapewne już zatęsknić za serialem po niemiecku. Podczas tego zwariowanego dla mnie okresu, znalazłam chwilę, żeby usiąść i przygotować specjalnie dla Ciebie kolejny odcinek. Czego możesz się dzisiaj spodziewać? Kolejnej porcji niesamowitych wrażeń i słówek w języku niemieckim. To jak? Herbata gotowa?


Katharina: Der Weg auf den Zarenthron

W dzisiejszym odcinku „Frauen, die Geschichte machten” zabiorę Cię do mroźnej Rosji, gdzie poznasz bardzo ciekawą kobietę. Jest nią caryca Katarzyna, która pochodzi ze Szczecina (!). Wiedziałaś? Ja nie.

Chociaż caryca Katarzyna zapisała się bardzo boleśnie w historii Polski, doprowadzając do jej upadku na 123 lata, odcinek ten bardzo mi się spodobał i sprawił, że spojrzałam na władczynię z innej, nieznanej mi do tej pory, strony. A najbardziej zaskoczyła mnie scena, w której caryca Elżbieta prosi zebrane w komnacie osoby o odejście na chwilę, żeby „młodzi” mogli pobyć ze sobą sam na sam. Dlaczego? Musisz zobaczyć odcinek!

Młodziutka, na pozór niewinna księżniczka Katarzyna przybywa na życzenie carycy Elżbiety do Pałacu Zimowego. Zostaje przedstawiona jako kandydatka na żonę Piotra – następcy rosyjskiego tronu. Wybór ten zdecydowanie nie wszystkim przypada do gustu. Aby przetrwać, musi przyswoić sobie reguły pałacowej gry i pamiętać o jednym: wszyscy oszukują.

Odcinek obejrzysz TUTAJ

Słownictwo z tego odcinka możesz pobrać z biblioteczki z materiałami


Jeśli spodobał Ci się wpis, zostaw komentarz lub podziel się nim z innymi, używając przycisków poniżej.


 

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk