W każdym tkwi piękno

utworzone przez | lut 9, 2014 | Motywacja i wskazówki | 4 Komentarze

W każdym tkwi piękno

Jest niedziela (der Sonntag). Do Walentynek (der Valentinstag) pozostało sześć dni. Nie wiem, czy świętujesz to amerykańskie święto, czy unikasz go jak ognia (wie die Pest meiden). Jedno jest pewne. Każdy kogoś kocha, kochał lub będzie kochać. Miłość (die Liebe) to cudowne uczucie. Nieważne czy obdarzasz nim rodziców, rodzeństwo, dzieci, partnera czy przyjaciół. Dzięki tej miłości pokazujemy, jakie jesteśmy piękne (schön) wewnątrz. Zanim pojawi się wpis o miłości po niemiecku, chciałam Cię na tą miłość przygotować. Jednak tym razem nie będzie to przygotowanie językowe. Chcę otworzyć Cię na miłość, przyjaźń (die Freundschaft) i inne uczucia. Niech to będzie przygotowanie duchowe. Uwaga! Przygotuj kubek ciepłej herbaty i … chusteczki.

Poszukując inspiracji na dzisiejszy wpis, natrafiłam na wspaniałą kampanię społeczną (tak mi się przynajmniej wydaje) firmy Wacoal. Przyznam szczerze, że poruszyła (rühren) bardzo moje serce i spojrzałam inaczej na otaczający mnie świat. Poczułam radość (die Freude) i pewnego rodzaju oczyszczenie (die Säuberung). Tytuł kampani po polsku brzmi “Moja piękna kobieta“.

My beautiful women

Chcę zaprosić Cię teraz do obejrzenia trzech filmików z trzema wspaniałymi (wunderbar) kobietami. Ich historie są za każdym razem opowiadane przez mężczyzn, którzy obserwują je na codzień. Niestety napisy (die Untertitel) są dostępne tylko w języku angielskim, dlatego jeśli nie znasz angielskiego, pod każdym filmem zamieszczę krótkie streszczenie (die Zusammenfassung) po polsku. Być może filmy bardziej nadawały by się na Dzień Kobiet, jednak tak dużo w nich miłości, że w Walentynki też można je obejrzeć.

Ae, szczęśliwa żona (die Ehefrau) i kobieta (die Frau), która właśnie dowiedziała się, że po latach starań, jest w ciąży (schwanger sein). Niestety jednocześnie dowiaduje się jeszcze o czymś, co burzy całe szczęście. Musi zdecydować (über etw entscheiden) albo dziecko albo… Po nocy pełnej bólu i żalu do świata, wybiera dziecko (das Kind). Kilka miesięcy potem rodzi (zur Welt bringen) piękne zdrowe maleństwo, a sama… wreszcie udaje się na chemioterapię (die Chemotherapie). Dla męża jest najsilniejszą kobietą, jaką zna…Tego dnia, gdy dowiedziała się, że jest matką, lekarz poinformował ją także, że ma raka. Ae to piękna kobieta.

Aom, młoda kobieta, która całe dnie ciężko pracuje. Przychodzi do pracy (die Arbeit) pierwsza, wychodzi ostatnia. Jednak w każdy piątek znika (verschwinden) i nie pojawia się w pracy. Nikt nie wie, co robi przez cały weekend. Współpracownicy nie lubią jej i twierdzą, że ma romans (die Affäre) z dużo młodszym chłopakiem. Pewnego dnia Aom nie przychodzi do pracy przez kilka dni. Nikt nie wie, co się z nią dzieje. Szef zwalnia (kündigen) kobietę i na pożegnanie daje jej list. Aom myśli, że to wypowiedzenie (die Kündigung). Jednak w domu, gdy otwiera kopertę, okazuje się, że były już szef dziękuje jej za to, co robiła i wraz z pozostałymi współpracownikami zebrał pieniądze, żeby nadal mogła …. prowadzić fundację (die Stiftung) dla dzieci. Aom to piękna kobieta.

Jane, to samotna młoda matka (die Mutter), która zajmuje się małą June. W czasie gdy córeczka jest w przedszkolu (der Kindergarten), ona sama uczęszcza do szkoły i pilnie się uczy. Prosto po zajęciach biegnie po June i poświęca (widmen) jej każdą wolną chwilę. Wszyscy myślą, że Jane wpadła (ungewollt schwanger werden), gdy była dużo młodsza i patrzą na nią z pogardą (die Verachtung). Wszyscy oprócz Puth, nauczyciela rysunku, który uczy małą June i zaczyna pomagać jej mamie  w opiece nad nią. Gdy pyta kobietę, dlaczego nie powie wszystkim prawdy o sobie i córce, żeby w końcu przestali plotkować (klatschen). Ona odpowiada, że to nieistotne (unwichtig) co mówią o niej. Ważne jak mówią o June. Kobieta znalazła dziewczynkę, gdy była jeszcze niemowlęciem… na śmietniku (der Müllplatz). Jane to piękna kobieta.

A Ty? Znasz piękne kobiety? Może sama jesteś jedną z nich?

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk