with 9 komentarzy

czesioszukaciala-memrisePrzygotowałam dzisiaj dla Ciebie coś, co ułatwi Ci naukę idiomów z częściami ciała, które podrzuca od czasu do czasu nasz kochany Czesio. W poszukiwaniu różnych rozwiązań na naukę słówek, trafiłam pewnego dnia na stronę memrise.com. Jest to fantastyczna strona, na której można uczyć się słówek na zasadzie fiszek. Jej funkcje i zalety opiszę innym razem. Dzisiaj skupię się na kursie, który specjalnie dla Ciebie tam utworzyłam.

Kurs na Memrise.com

Postanowiłam zebrać do kupy wszystkie idiomy z częściami ciała, które pojawiły się do tej pory na Niemieckiej Sofie i utworzyłam kurs w memrise, który ułatwi Ci zapamiętywanie ich. Kurs nosi nazwę „Niemieckie idiomy z częściami ciała Niemiecka Sofa” i będzie posiadał kilka poziomów. W każdym poziomie znajdą się zwroty z inną częścią ciała. Kurs nie jest jeszcze kompletny, ale będę go sukcesywnie uzupełniała i mam nadzieję, że będzie dla Ciebie sporą pomocą.

Memrise-Niemiecka-SofaJak wejść do kursu?

Wystarczy, że założysz sobie darmowe konto na stronie memrise.com, a następnie klikniesz w ikonkę „Courses” i w polu „Serach” wpiszesz „Niemiecka Sofa”. Ważne, żebyś wybrała język polski w opcji „I speak” po lewej stronie. Bez tego kurs nie będzie się wyszukiwał. Kliknij w kurs i zacznij się uczyć.Memrise-Niemiecka-Sofa-1Możesz również użyć poniższego linka, żeby przejść bezpośrednio do kursu

KLIKNIJ TUTAJ


Koniecznie daj znać w komentarzu, jak podoba Ci się kurs i taki sposób urozmaicenia blogowych wpisów. Może powinnam częściej zamieszczać takie kursy?


Podobne wpisy:

 • Znam i bardzo lubię tą stronę, jest świetna! 😀 Nie cierpię fiszek, ale memrise jakoś skutecznie do mnie przemawia, podoba mi się taka forma nauki :p

  • Mnie Memrise też jakoś bardziej przekonało do siebie niż popularne „Anki”

 • Sylwia

  Świetnie !! Korzystam z memrise od dawna i rzeczywiście, fajna sprawa. Bardzo się cieszę, że pojawi się od ‚Sofy’, uwielbiam tego bloga 🙂 czekam z niecierpliwością na słówka 🙂
  Pozdrawiam

  • Sylwia, wielkie dzięki za pozytywny komentarz. Cieszy mnie bardzo, że pomysł spotkał się z tak ciepłym przyjęciem. Do zobaczenia na memrise!

 • Anna

  Super Ola!! Nareszcie bedzie gotowy zestaw bez bledow. Zauwazylam ze duzo jest gotowych zestawow z wieloma bledami. Pozdrawiam 🙂 Ania V.

 • invicta

  Czad! Wreszcie wszystko w jednym miejscu, pięknie poukładane 🙂 cieszę się bardzo, bo przy okazji poznałam fajną platformę do nauki, której jeszcze nie znałam 🙂 teraz zabieram się do nauki 🙂 ciekawy pomysł Olu, pozdrawiam!

  • Będę starała się rozszerzać obecny kurs o nowe słownictwo. Może z czasem dodam jakiś nowy kurs.

 • O, świetna strona! Zapisuję w ulubionych 🙂 Bardzo ciekawy pomysł z utworzeniem kursu Niemieckiej Sofy na Memrise, super!