Kwadrans z niemieckim #2 – kiedy używamy rodzajników określonych, nieokreślonych i zerowego

utworzone przez | kwi 11, 2019 | Cykle & wpisy gościnne, Gramatyka | 0 komentarzy

rodzajniki określone, niekreślone i zerowe niemiecka sofa

Od kwietnia postanowiłam regularnie robić mini lekcje niemieckiego na żywo. Serię tych lekcji nazwałam “Kwadransem z niemieckim” i co tydzień w środy o 18:30 na grupie “Niemiecki z Niemiecką Sofą” pojawiam się na około 15 minut, by nauczyć Cię czegoś nowego lub odświeżyć Twoją wiedzę na jakiś temat.

Jest to również czas dla Ciebie, byś mogła zadać mi pytania, jeśli czegoś nie rozumiesz. Pierwsza lekcja odbyła się tydzień temu i była taką lekcją na rozruch. Było tam trochę ogłoszeń, trochę słownictwa, trochę gramatyki. Możesz ją w całości obejrzeć na grupie w zakładce “Nauka”. Bardzo gorąco zachęcam do uczestniczenia w lekcjach na żywo, bo nie wiem, czy docelowo będą one dostępne w grupie cały czas.

Wczorajsza lekcja była o rodzajnikach określonych, nieokreślonych oraz o sytuacjach, kiedy tych rodzajników nie używamy w ogóle. Zapraszam najpierw do obejrzenia, a następnie do zrobienia ćwiczeń.

Jeśli masz jakieś pytania, daj znać koniecznie w komentarzach pod wpisem na blogu. Ucieszę się również, jeśli napiszesz mi coś miłego 😉
Zapisz się do newslettera niemieckiej sofy, by być na bieżąco!

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk