Rok z Niemiecką Sofą 2 – wyzwanie listopadowe

utworzone przez | lis 1, 2016 | Wyzwania językowe | 1 komentarz

rokzniemieckasofaczerwona

To już listopad! Jeszcze tylko 2 miesiące i koniec roku. A to oznacza również koniec co miesięcznych wyzwań z Niemiecką Sofą. Zanim to jednak nastąpi, dołącz do listopadowego wyzwania i poszerz swoje słownictwo, wykonując zadania.

Zadania – listopadowe wyzwanie językowe

 

W listopadzie uczymy się synonimów do słów, które już znamy. Dzięki temu poszerzysz zasób słownictwa i Twoje wypowiedzi staną się ciekawsze. Ułóż na każdy dzień miesiąca po dwa zdania ze słówkami, które są dla siebie synonimami. Możesz do tego wykorzystać listę, którą wklejam poniżej. Znajdź synonimy do tych słów, a zdania zapisz w komentarzu pod tym wpisem.

 

collective-was-found-inlos-angeles-in-the-autumnof-1995-by-julia-bright-today-collective-is-aninternationally-1

 

A jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, o którym pisałam przy okazji styczniowej edycji, to koniecznie wypełnij formularz poniej. Pamiętaj, żeby najpierw wykonać wszystkie pozostałe zadania.

Formularz konkursowy

Nie zapomnij zaprosić znajomych! Wydarzenie na FB


Czekam na Twoje zdania w komentarzu!


P.S. Nie zapomnij o wyzwaniu książkowym! Przeczytam 12 książek w obcym języku w roku 2016. Pora wybrać kolejną książkę w języku niemieckim do przeczytania. Jeśli masz Facebooka, to serdecznie zapraszam Cię do wydarzenia.

Oficjalny hashtag: #RokZNiemieckąSofą

P.S. 2 To już ostatnia edycja Roku z Niemiecką Sofą.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk