Wakacyjna lista niemieckich przebojów 2016

utworzone przez | sie 20, 2016 | Muzyka | 5 Komentarze

niemieckie przeboje 2016

Dawno nie było żadnych muzycznych nowości na blogu. A przecież wpisy z muzyką cieszą się na Sofie ogromnym zainteresowaniem. Dzisiaj przedstawię Ci hity, które królują na niemieckich listach przebojów.

Poniżej znajdziesz listę wszystkich piosenek, które dodałam do mojej playlisty. Zanim Ci ją jednak zaprezentuję, pozwól, że przedstawię Ci wykonawców poszczególnych utworów.

Kerstin Ott jest niemiecką piosenkarką, która zdobyła listy przebojów utworem „Die immer lacht”. Od dzieciństwa brała udział w różnych konkursach muzycznych i śpewała nawet w chórze Rolfa Zuckowskiego. Piosenka  „Die immer lacht” została współtworzona z grupą Stereoact.

Bonez MC i RAF Camora to dwójka hip-hopowców, raperów. RAF Camora nazywa się tak naprawdę Raphael Ragucci i pochodzi z Wiednia. Bonez MC to pseudonim Niemca – Johna Lorenza Mosera. Jeśli ktoś lubi hip-hop czy rap, to ta para mu się spodoba.

Następnym wykonawcą jest Mark Forster, który ma polskie korzenie. Jego matka pochodzi z Warszawy. Sprzedał półtora miliona płyt, wygrał konkursy, był jurorem w „The Voice Kids”. Jego pierwsza piosenka z roku 2012 „Auf dem Weg” od razu stała się hitem.

257ers – kolejny hip-hopowy duet. Większość ich piosenek, jak nie wszystkie, mają zabawny, satyryczny tekst. Przyznam szczerze, że za każdym razem jak ich słucham, to zastanawiam się, czy czegoś nie ćpali.

Max Giesinger stał się szerzej znany niemieckiej publiczności po występie w The Voice of Germany. Utwór, który Ci dzisiaj zaprezentuję dosyć długo plasował się w czołówce list przebojów w Niemczech i Szwajcarii. A w teledysku pojawia się piękna top modelka Stefanie Giesinger, która nie jest w żaden sposób powiązana z piosenkarzem.

Andreas Gabalier – tego pana nie muszę chyba przedstawiać. Przystojny Austriak, który gra na akordeonie i śpiewa w dialekcie. Pokazał, że nawet utwory w dialekcie mogą zawojować świat.

Wincent Weiss młody niemiecki muzyk, zakochany w muzyce. I o tej muzyce będzie dzisiaj śpiewał. Kto oglądał dziesiątą edycję niemieckiego Superstar, może go kojarzyć.

Druga kobieta na mojej liście – Jenny Frankhauser. Jej piosenka była polecana przez mojego ulubionego piosenkarza Patricka Nuo, więc nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Jenny jest siostrą Danieli Katzenberger – gwiazdy niemieckiej telewizji.

Glasperlenspiel niemiecki zespół grający elektropop, w którego skład wchodzą Carolin Niemczyk i Daniel Gruenberg. Ich utwory przewijały się już przez Niemiecką Sofę.

Spacerując po Berlinie, uważnie się rozglądaj. Możesz tam spotkać Philippa Dittbernera, który śpiewa, gra na gitarze, pisze teksty do piosenek, a z wykształcenia jest fizjoterapeutą.

Namiki nie muszę przedstawiać, gdyż jest znana także w Polsce. Piosenkarka wychowała się w Niemczech, jednak pochodzi z Maroka. W duecie z Ali As, pakistańskim raperem z Monachium, nagrała utwór, który  zagościł na niemieckich listach przebojów.

Ostatnim na liście jest zespół SDP. To tak naprawdę skrót od Stonedeafproduction. Grupa muzyków tworzy fajne, energiczne kawałki. Niektóre z nich mają charakter satyryczny. Oprócz słuchania, warto obejrzeć ich teledyski.

Wakacyjna lista niemieckich przebojów 2016

1.       Scheissmelodie – Kerstin Ott

2.       Palmen aus Plastik – Bonez MC & RAF Camora

3.       Wir sind gross – Mark Forster

4.       Holland – 257ers

5.       Die immer lacht – Stereoact feat. Kerstin Ott

6.       80 Millionen – Max Giesinger

7.       Hulapalu – Andreas Gabalier

8.       Holz – 257ers

9.       Musik sein – Wincent Weiss

10.   Die Zeit steht still – Jenny Frankhauser

11.   Geiles Leben – Glasperlenspiel

12.   In deiner kleinen Welt – Philipp Dittberner

13.   Lass sie tanzen – Ali As x Namika

14.   Ich will nur dass du weisst – SDP

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk