Piszemy bajkę po niemiecku

utworzone przez | maj 17, 2016 | Wyzwania językowe | 11 Komentarze

bajka-po-niemieckuBardzo krótki wstęp, bo nie chcę psuć nam zabawy. Często spotykam się z pytaniem, gdzie można ćwiczyć niemiecki, gdzie można pisać po niemiecku. I chociaż możliwości jest tak sporo, to nadal te pytania padają. Stworzyłam już na Facebooku – Samstagsplaudern, gdzie możesz co tydzień wypowiadać się na różne tematy. Widzę jednak, że to ciągle mało. Zapraszam Cię dzisiaj do kolejnej zabawy, która mam nadzieję również Ci się spodoba. Napiszmy wspólnie bajkę!

Zasady są bardzo proste. Ja umieszczam wstęp do naszej bajki, a Ty kontynuujesz opowieść, dopisując kilka zdań w komentarzu poniżej. Najlepiej żebyś zakończył(a) w ciekawym momencie i dał(a) pole do popisu kolejnej osobie, która będzie kontynuowała naszą bajkę. Zabawa trwa do odwołania.

Jestem bardzo ciekawa, co nam wyjdzie z tej opowieści. Daj się ponieść fantazji, przyłącz się do wspólnej zabawy i zaproś znajomych. A przy okazji poćwicz niemiecki. Pamiętaj, że bajki piszemy w czasie Imperfekt.

To jak? Przyłączysz się?

Einst lebte ein armes Mädchen mit seiner kranken Mutter in einer kleinen  Hütte  im  Wald.  Die  Mutter  konnte  nicht  mehr arbeiten, sodass das Mädchen jeden Tag in das Dorf ging, um zu arbeiten und Essen mit nach Hause zu bringen.  Eines Tages trug es sich zu, dass das Mädchen auf dem Heimweg einem alten Mann begegnete…

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk