70 urodziny Spiegla – zapowiedź wyzwania językowego

utworzone przez | sty 19, 2017 | Słownictwo, Wyzwania językowe | 11 Komentarze

Jedna z najbardziej znanych na świecie niemieckich gazet obchodzi w tym roku swoje 70 urodziny. O jaką gazetę chodzi? Oczywiście o Der Spiegel (lustro)! Pojawiło się specjalne wydanie, Der Spiegel świętuje, a ja postanowiłam się do nich przyłączyć.Już od przyszłego tygodnia rusza na moim blogu wyzwanie językowe, dzięki któremu świętowanie będzie przyjemniejsze! Chcesz poznać szczegóły? Zapraszam do czytania.

 

70 urodziny Spiegla – wyzwanie językowe

O co chodzi w wyzwaniu?

W tym roku Der Spiegel obchodzi swoje 70 urodziny. Postanowiłam zorganizować wyzwanie, podczas którego będziesz świętować te urodziny i nauczysz się ciekawego słownictwa, które pozwoli Ci bez problemu przeczytać artykuł ze Spiegla. Pod koniec będziesz znała minimum 70 nowych słówek. Oprócz słownictwa w ramach wyzwania pojawią się też specjalne “świąteczne” wpisy.

Kiedy będzie trwało wyzwanie?

Wyzwanie zaczyna się 23 stycznia na grupie na Facebooku, gdzie będą umieszczane specjalne grafiki ze słownictwem. Dzień później pojawi się wpis na blogu z tym słownictwem, przykładami zdań i/lub mini objaśnieniem gramatycznym.

Całe wyzwanie będzie trwało 2 tygodnie (od 23 stycznia do 5 lutego), a pod koniec udostępnię Ci linka do słownictwa na Memrise, Quizlecie oraz przygotuję e-booka podsumowującego całą akcję wraz z ćwiczeniami.

Kto może dołączyć?

Jeśli jesteś zmotywowana do nauki niemieckiego, ciągle czujesz niedosyt materiałów lub po prostu chcesz w końcu przeczytać chociaż jeden artykuł ze Spiegla, to wyzwanie będzie dla Ciebie idealne.
Nie musisz znać niemieckiego, żeby wziąć udział w tym wyzwaniu, chociaż jego podstawowa znajomość znacznie ułatwi Ci pracę.

Zasady

1. Dołącz do mojej grupy na Facebooku* i codziennie od 23 stycznia ucz się słownictwa razem z innymi, wykonuj mini zadania.

[btn text=”Wchodzę w to!” tcolor=#FFF bcolor=#cb1302 thovercolor=#FFF link=”https://www.facebook.com/groups/1683582505260565/” target=”_blank”]

 

UWAGA: nie przyjmuję osób, które nie posługują się pełnym imieniem i nazwiskiem. Jeśli na Facebooku nazywasz się np.  Ania S., Kasia D lub Na Ka, nie dziw się, że Cię nie przyjmę.

*Jeśli nie masz Facebooka, patrz kolejny punkt.

 

 
2. Następnego dnia wejdź na bloga i zapoznaj się z dodatkowymi materiałami i/lub ćwiczeniami. Ćwiczenia koniecznie wykonaj!

 
3. Nie zapomnij zostawić komentarza. Tylko w ten sposób będę wiedziała, że dołączyłaś do mojego wyzwania i systematycznie dzień po dniu uczysz się razem ze mną.

 
4. Daj znać znajomym o tym fantastycznym wyzwaniu, niech uczą się razem z nami. W grupie raźniej.

 
5. Masz bloga i chcesz napisać o moim wyzwaniu u siebie? Super! Pisz i koniecznie wklej linka w komentarzu do tego wpisu. Łatwiej będzie mi Cię odnaleźć.

 


Dołączasz do mojego wyzwania?


 

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk