with 1 komentarz

 

Ze sporym opóźnieniem spowodowanym różnymi losowymi wydarzeniami w końcu mogę opublikować podsumowanie wyzwania „70 urodziny Spiegla”. Wiem, że czekasz na ten wpis z niecierpliwością.

Wyzwanie trwało 14 dni i każdego dnia pojawiała się grafika z 10 słówkami. Najpierw w grupie na Facebooku, gdzie członkowie dzielnie układali zdania do każdego słówka, a dnia następnego publikowałam wpis na blogu z moimi przykładowymi zdaniami i z dodatkowymi zadaniami lub informacjami.

W wyzwaniu wzięło bardzo dużo osób. Patrząc na wyzwania, które organizowałam w poprzednich latach, nie spodziewałam się takiego odzewu. A tu taka miła niespodzianka. Wniosek nasuwa mi się jeden, krótsze wyzwania są lepsze i bardziej angażujące.

Zaskoczyła mnie również liczba komentarzy pod słówkami. Do tej pory nie sprawdziłam ich wszystkich, ta ilość mnie przerosła. Na przyszłość nie będę sprawdzać wszystkich zdań, wprowadzę ograniczenie.

Oczywiście nie obyło się bez drobnych błędów czy wpadek, ale jestem tylko człowiekiem nie maszyną. Czujni czytelnicy pomogli mi na szczęście takie rzeczy wychwycić.

W sumie wraz z uczestnikami wyzwania nauczyliśmy się 137 słówek z autentycznego tekstu ze Spiegla. Uczyliśmy się ich przy pomocy grafik, budowania zdań, kursów na Memrise i Quizlecie. Nie wiem jak na Tobie, ale na mnie ta liczba robi wrażenie. 14 dni, 137 słówek – to naprawdę niezły wynik. Jestem z Nas dumna!

A teraz pora na obiecany artykuł, z którego pochodzi słownictwo. Po tym wyzwaniu nie powinnaś mieć problemów z jego zrozumieniem.

Artykuł ze Spiegla

Przygotowałam również e-booka, w którym zebrałam wszystkie słówka z całego wyzwania oraz dorzuciłam dwa dodatkowe ćwiczenia. Warto do niego zajrzeć. E-book będzie dostępny do pobrania w tym wpisie przez tydzień do 11.03, godz. 11:00. Po tym czasie będzie dostępny tylko dla osób, które są zapisane na newsletter.

 


Jak podobało Ci się to wyzwanie? Chcesz więcej podobnych wyzwań?


 

Podobne wpisy:

 • Andrzej Socha

  Witaj Olu,
  mam problem z układaniem zdań, nigdy tego nie robiłem. Dzisiaj się odważyłem, ale z pomocą Google.
  Bardziej mi to namieszało w głowie niż pomogło. Fajnie mi się uczyło słówek z wyzwania i dalej je utrwalam.
  Ale czy mogłabyś ocenić moją pracę?
  1. Ich kann sie nicht zwingen Deutsch zu lernen.
  2. Eine Fahrzeug zieht zweite Fahrzeug.
  3. Ich denke, dass Waschmaschine kaputt gegangen, weil ich nicht waschen ausgewrungen haben.
  4. Ich will gehen Skifahren in den Alpen.
  5. Ich weiß, dass, wenn ich allein zu reisen eine Menge Geld geben.
  6. Der Fluss beginnt in die Mündung zu winden.
  7. Wie viel es wiegt das Pferd Trojanisches.
  8. Ich versuche, auf tief für das Wasser zu werfen
  9. Morgen früh werde ich zum Arzt.
  10. Die Produkte, der die werben im Fernsehen sind sie wenig brauchbar.
  Jeśli nie ma sensu sprawdzać, bo wszystko jest żle, to poradż jak mam się tego nauczyć?
  Pozdrawiam.