Zacznij tutaj

Witam Cię serdecznie na Niemieckiej Sofie!

Nazywam się Aleksandra Jakubowska i od maja 2013 roku prowadzę bloga Niemiecka Sofa. Na moim blogu znajdziesz mnóstwo darmowych materiałów do nauki niemieckiego, które sprawią, że podniesiesz poziom swoich umiejętności językowych i polubisz niemiecki. Znajdziesz tu wpisy pełne słownictwa, ciekawostek językowych lub kulturowych. Dowiesz się, co warto czytać, oglądać lub słuchać. Weźmiesz udział w różnych wyzwaniach językowych.

We wpisach ze słownictwem możesz zauważyć, że niektóre słówka mają specyficzne kolory. Nie pojawiają się one bez powodu. Dzięki nim szybko zapamiętasz, jaki rodzajnik ma rzeczownik, ponieważ zawsze stosuję ten sam kod kolorystyczny:

czerwony – rodzaj żeński – die
niebieski – rodzaj męski – der
zielony – rodzaj nijaki – das

Pośród postów blogowych znajdziesz kategorie takie jak:

 

Jeśli będziesz chciała mi podziękować za pracę, którą wykonuję na co dzień, zostaw proszę komentarz pod wpisem. Będzie mi wtedy bardzo miło i dzięki niemu będę wiedzieć, czy to o czym piszę jest dla Ciebie cenną wiedzą czy może przynudzam. Jak to zrobić? Dokładną instrukcję znajdziesz w TYM wpisie.

Gdybyś chciała być ze mną w ciągłym kontakcie, serdecznie zapraszam Cię do zapisania się na mój Newsletter, gdzie przekazuję jeszcze więcej wiedzy. Zachęcam również do obserwowania mnie na Facebooku, Instagramie, Twitterze lub Youtube. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco i nigdy nic Ci nie umknie, poza tym umieszczam tam inne materiały, nie publikowane na blogu.

Dziękuję, że postanowiłaś zajrzeć na mojego bloga i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj na dłużej.