Wszystko rozumiesz… ale nadal nie mówisz?

Praktyczny masterclass: Rozgadaj się po niemiecku

Kupuję dostęp

Mówienie po niemiecku to coś, z czym mamy największy problem.

I nic dziwnego – w końcu w szkole nie ćwiczymy mówienia praktycznie w ogóle, na kursach językowych też ta umiejętność traktowana jest po macoszemu. Ciągle przerabiamy nowe artykuły, odsłuchujemy kolejne słuchanki i ćwiczymy gramatykę. To też jest ważne, ale bez mówienia nie ma mówienia!

A przecież język służy do KOMUNIKACJI.

Potrzebujemy swobodnie mówić, by swobodnie podróżować, poznawać nowe osoby i się z nimi zaprzyjaźniać. Wyrażać siebie, swoje zdanie i uczucia. Poprzez płynne mówienie wzrasta nasz profesjonalizm i wizerunek w pracy, bo jesteśmy w stanie pokazać nasze kompetencje. Rośnie nasza pewność siebie.

Często bywa tak, że rozumiemy bardzo dużo, ale gdy przychodzi ten moment, że trzeba się odezwać, to zastygamy i … nie mówimy nic. Z obawy przed wyśmianiem. Przez zbytni perfekcjonizm. Z lęku, że nie pamiętamy wszystkich słówek. Ze wstydu, że nasz poziom nie jest tak wysoki, jak powinien być po tylu latach nauki. Ze stresu, że trzeba się odezwać do obcych ludzi.

Też tak masz?

Tak, Ola i chciałabym to w końcu zmienić!

Mimo ukończonych studiów germanistycznych sama przez lata borykałam się z blokadą językową i lękiem przed mówieniem. Doskonale wiem, jakie to uczucie, gdy chcesz gdzieś zadzwonić lub odebrać telefon, ale zamierasz ze strachu, bo po drugiej stronie słuchawki znajduje się osoba mówiąca tylko po niemiecku. Wiem, jak to jest, gdy popełnisz błąd, a ktoś wytyka go palcami i wyśmiewa pod pretekstem „pomocy”.

Wiem, bo też tam byłam!

Przychodzi taki moment, w którym zaczynasz dostrzegać, że znajomość słownictwa i pojęć gramatycznych nie wystarcza, by swobodnie i z lekkością mówić po niemiecku. Kolejny przeczytany artykuł, odsłuchany odcinek podcastu może i jest ciekawy, ma sporo nowego słownictwa, ale wcale nie sprawia, że nagle potrafisz spontanicznie wypowiadać się na różne tematy. I zamiast z dumą odzywać się po niemiecku, częściej milczysz i przysłuchujesz się swoim rozmówcom.

Być może nie odzywasz się, bo gdzieś w Twojej głowie słyszysz ten niemiły głosik, który mówi:

„Ej, lepiej się nie odzywaj, bo znowu palniesz jakąś głupotę!”,

„Na bank pomylisz szyk zdania!”,

„Dasz nie ten rodzajnik, co trzeba i wyjdziesz na nieuka”,

„Tyle lat w Niemczech, tyle lat nauki, a nadal mówisz jak początkujący”,

„Lepiej się nie wychylaj, bo znowu się ośmieszysz!”

“Co za akcent?! Jak Ty wymawiasz te słowa?!”

Bez względu na to, co siedzi teraz w Twojej głowie, możesz to zmienić. Możesz wreszcie zacząć mówić swobodnie po niemiecku. Czuć pewność, że poradzisz sobie w każdej sytuacji. Możesz odzywać się po niemiecku bez obawy, że ktoś wyśmieje Twoje błędy. Możesz zrobić zauważalne postępy w niemieckim, bo przecież wiem, że potrzebujesz go już teraz, a nie za kilka lat. Możesz zacząć mówić tak, by dostrzeżono Twoje kompetencje i zaczęto traktować jak równego partnera do rozmów. 

Ola, ale jak to zrobić?

Temat mówienia, braku możliwości rozgadania się w przyjaznych, “bezpiecznych” warunkach powraca do mnie jak bumerang. W rozmowach z moimi kursantami czy obserwatorami nie raz pada pytanie, jak się w końcu zacząć mówić po niemiecku?

Postanowiłam zebrać całe moje doświadczenie jako osoby uczącej się niemieckiego, ale także i lektorki, która uczy niemieckiego od 9 lat i przygotować praktyczne szkolenie. Specjalnie dla Ciebie przygotowałam wskazówki, które pozwolą Ci wreszcie mówić po niemiecku z większą pewnością siebie. Dowiesz się, co zrobić, żeby opanować niemiecki, wykorzystując Twoje umiejętności i zainteresowania. A na koniec wraz z pozostałymi uczestnikami zanurzysz się w niemieckim i na własnej skórze doświadczysz, że mówienie może być przyjemnością.

Brzmi świetnie! Wchodzę w to!

Podczas tego praktycznego warsztatu:

Z

dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy samodzielnych próbach rozgadania się

Z

stworzysz wizję działań, dzięki którym zrealizujesz swoje plany i osiągniesz zamierzone cele

Z

wybierzesz mikro działania, dzięki którym w końcu zaczniesz mówić swobodnie po niemiecku

Z

poznasz metody, które pozwolą Ci stosunkowo szybko i łatwo rozbudować swoje słownictwo, a potem aktywnie je używać w rozmowach

Z

zrobisz pierwszy krok ku rozgadaniu się po niemiecku, biorąc udział w szybkich konwersacjach w formie speed-dating.

Z warsztatu wyjdziesz z poczuciem, że potrafisz mówić po niemiecku w każdej sytuacji, z określoną wizją działań i wyznaczonymi kolejnymi krokami, które pozwolą Ci realizować Twoje językowe plany.

Co będziemy robić?

Warsztat odbywa się w 100% on-line, na żywo. Będziemy się widzieć i słyszeć. Jeśli będziesz miała ochotę, możesz również włączyć kamerę. Całość potrwa około 90 minut i będzie przeplatana różnymi aktywnościami do pracy indywidualnej lub w parach. Na koniec odbędą się konwersacje w formie speed-datingu.

Przekonałaś mnie, dołączam

Praktyczny masterclass: Rozgadaj się po niemiecku

149 zł

W ramach tej ceny otrzymujesz:

warsztat na żywo 06.06.2022
o 20:30

i

karty pracy do druku, które uzupełnią przekazany materiał

udział w konwersacjach w formie speed-datingu, dzięki którym zrobisz pierwszy krok ku rozgadaniu się po niemiecku

roczny dostęp do nagrań i materiałów

w

pierwsze 10 osób otrzymuje także bonus w postaci 30-minutowych, indywidualnych konwersacji po niemiecku

Bonus dla najbardziej zdecydowanych. Zostało jeszcze:

miejsc

149 zł

ZAMAWIAM

Tak się ze mną pracuje:

Niemieckiego uczę się bardzo długo, jednak zawsze towarzyszyła mi bariera dotycząca mówienia. W zeszłym roku brałam udział w kursie konwersacyjnym prowadzonym przez Olę. Jej sympatyczne usposobienie oraz ciekawe materiały, które omawialiśmy, krok po kroku pomogły mi przekonać się, że warto odważnie się wypowiadać, nawet jeśli popełniamy błędy. Treści publikowane na blogu są praktyczne i ciekawe. Już się nie denerwuję, że muszę „kopiować umlauty”, gdy chcę coś napisać na komputerze po niemiecku.

Paulina Glińska

Program “Zaskocz niemieckim” pomógł mi zrozumieć, że nie muszę mówić perfekcyjnie, aby rozmawiać na ciekawe tematy. Poznałam nowe słownictwo i przede wszystkim nowe kanały na YouTube i podcasty, które poruszają interesujące mnie kwestie. Gdybym miała wskazać najlepszy element programu, to byłyby to materiały, które od Ciebie dostawaliśmy. Bardzo pomagały w prowadzeniu rozmowy i zawsze były porządnie przygotowane. Super! 

 

Ola S.

Uczyłam się z Olą przez około pół roku i muszę przyznać, że największą zaletą nauki z Olą jest jej profesjonalne podejście do zajęć. Zawsze przygotowana, materiały zróżnicowane i dostosowane do poziomu i potrzeb ucznia, co moim zdaniem jest bardzo ważne! Punktualność i zaangażowana w naukę bardzo ją wyróżnia. Ola podczas zajęć robi na bieżąco notatki, dzięki czemu uczeń wie, gdzie popełnił błąd i może go poprawić. Po lekcji zawsze wysyła podsumowanie, co też jest bardzo fajne. Serdecznie polecam naukę z Olą!

Marta Kalbarczyk

 

Jeszcze się nie znamy?

Cześć! Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Pokazuję im, jak w przyjaznej atmosferze pozbyć się blokad językowych, aby w końcu zacząć mówić.

Tworząc moje kursy, postanowiłam wykorzystać moje doświadczenie oraz wiedzę, by stworzyć miejsce z przyjazną, wspierającą atmosferą, gdzie możesz odezwać się bez lęku przed popełnianiem błędów czy wyśmianiem. Miejsce, w którym widzisz realne efekty i poznajesz odpowiednie techniki, by bez stresu komunikować się po niemiecku.

Pytania, które zadawały sobie osoby takie jak Ty, zanim zamówiły:

Kiedy i gdzie dokładnie się widzimy? Czy to jest online?

Spotkanie odbędzie się online na Zoom 06.06.2022 o 20:30 i potrwa ok. 90 minut.

Czego potrzebuję, by wziąć udział w masterclass?

Aby wziąć udział w masterclass, musisz być w tym czasie on-line. Oprócz stabilnego łącza internetowego przyda Ci się mikrofon, słuchawki (aby nie było echa, gdy ktoś inny będzie zabierał głos), kamerka internetowa będzie mile widziana, ale nie jest konieczna (może być ta wbudowana w telefon/laptopa). Warto wcześniej pobrać sobie bezpłatną aplikację Zoom, by nie tracić na to czasu w trakcie spotkania.

Czy mogę obejrzeć masterclass później? Czy będzie nagranie?

Tak, masterclass będzie nagrywany i będziesz mieć dostęp do nagrania przez rok. Natomiast najwięcej skorzystasz, będąc na żywo i uczestnicząc w ćwiczeniach wraz z innymi osobami. Odpowiedzi na ćwiczenia, część konwersacyjna oraz część z sesją Q&A nie będzie uwzględniona na nagraniu.

Czy masterclass jest dedykowany tylko kobietom?

Masterclass jest otwarty dla wszystkich chętnych.

Jak mogę dokonać płatności?

Płatności na mojej stronie realizuje system płatniczy tPay, gdzie można dokonać tzw. szybkiej płatności bezpośrednio z Twojego konta. Podczas zakupu po prostu wybierz swój bank spośród tych dostępnych na ekranie.

Możesz również wybrać płatność przelewem tradycyjnym lub – jeśli mieszkasz za granicą – poprzez serwis PayPal.

Jeśli masz problem z płatnością, skontaktuj się ze mną jak najszybciej: aleksandra(at)niemieckasofa.pl

Czy można płacić w euro?

Tak, za masterclass można zapłacić w innej walucie za pośrednictwem usługi PayPal lub z pomocą tzw. przelewu SEPA (Europayments). Jak działa przelew SEPA? Zerknij na: https://support.tpay.com/pl/faq/jak-dokonac-platnosci-z-zagranicy.

Czy mogę otrzymać fakturę?

Tak. Wystarczy podczas składania zamówienia wypełnić odpowiednie pola.

Dołącz do praktycznego masterclass: Rozgadaj się po niemiecku

Biorę udział!

Polityka Prywatności | Regulamin sprzedaży