Moja Niemiecka Sofa na miesiąc za 97 zł 

Tylko w dniach 07-09.02.22

Przestrzeń dla zmotywowanych osób uczących się niemieckiego (od poziomu A2),
które chcą dzięki
samodzielnej i systematycznej nauce utrzymać niemiecki na właściwym poziomie,
rozwinąć swoje umiejętności, zyskać językową pewność siebie
w kontaktach z innymi ludźmi. 

Zyskaj systematyczny kontakt z językiem niemieckim
na właściwym
dla Ciebie poziomie!

Moja Niemiecka Sofa nie jest pojedynczym kursem online, który odłożysz na tzw. lepsze czasy i „kiedyś” do niego wrócisz! To platforma edukacyjna, która żyje razem z Tobą, pomagając Ci w systematycznym kontakcie z językiem niemieckim.

t

Czy wiesz, że aby rozwijać się językowo i osiągać kolejne poziomy, trzeba dbać o systematyczny kontakt z językiem niemieckim i się nim otaczać, dobierając odpowiednie narzędzia dla swojego poziomu?

t

Czy chcesz zyskać efektywne narzędzia do samodzielnej nauki, by potem z większą pewnością siebie rozmawiać w języku niemieckim w pracy, szkole, u lekarza?

t

Czy na tyle cenisz swój czas i pieniądze i nie chcesz wszystkiego sprawdzać, przekopywać się przez tysiące materiałów , a wolisz zyskać jakość i pewność?

t

Czy jesteś zdecydowana, by jak najszybciej zrobić postępy w języku niemieckim, ponieważ potrzebujesz go teraz, nie za kilka lat?

Problem jest taki, że …

Pewnie zauważyłaś już, że nie wystarcza Ci włączenie ulubionej piosenki, podcastu po niemiecku, by nauczyć się z tego czegoś więcej. Przełączenie języka w social mediach na niemiecki sprawdziło się na początku, teraz nie uczysz się już niczego nowego.

Na różnych kursach, webinarach słyszałaś o tym, co trzeba zrobić, by uczyć się niemieckiego samodzielnie i by utrzymać go na właściwym poziomie. W ulubionych zakładkach masz zapisane kilkadziesiąt linków z przydatnymi stronami, darmowymi kursami. Wystarczy tylko usiąść i się pouczyć, prawda?

Problem w tym, że to nie wystarcza.

Nie wystarczy wysłuchać „byle jakiego” podcastu lub przeczytać „pierwszy lepszy” artykuł. Nie wystarczy przeczytać o zastosowaniu „jakichś” reguł gramatycznych. Nie wystarczy spytać o coś na „jakimś” forum. Nie wystarczy porozmawiać z „byle kim”.

Trzeba to wszystko poukładać w skuteczny plan, starannie wyselekcjonować materiały i na każdym etapie nauki wyciskać z tego wszystkiego jak najwięcej.

Aby mieć jak najlepsze efekty, warto skupić się na systematycznej pracy i uczyć się choćby małymi kroczkami, ale regularnie. Dodatkowo warto wesprzeć naukę praktyką, czyli rozmowami z innymi osobami.

Łatwo powiedzieć, prawda?

Sama wcześniej byłam w tym miejscu. Kupowałam nowe podręczniki, zapisywałam w zakładkach kolejne strony, które miały mi się przydać w rozwijaniu niemieckiego, ale efektów nie było. Między innymi dlatego, że kolekcjonowałam materiały, zamiast z nich korzystać. W końcu było ich tak dużo, że sama nie wiedziałam, za co powinnam się zabrać. Brakowało mi na to pomysłu.

Kolejne dni mijały, a ja coraz bardziej się frustrowałam. Dodatkowo przybywało mi obowiązków i coraz ciężej było mi znaleźć czas na naukę. A przecież chciałam jeszcze umówić się na konwersacje!

Znam więc Twój ból i wiem, jak to jest, gdy uczysz się, kupujesz kolejne książki, ale nadal nie widzisz efektów.

Możesz mieć świetne materiały, podręczniki do niemieckiego, ale jeśli nie zadbasz o przemyślany i dopasowany do Ciebie plan, systematyczną naukę i praktykę, to w niczym Ci one nie pomogą.Co z tego, że masz te wszystkie materiały, książki, linki, skoro z nich nie korzystasz systematycznie, a w konsekwencji Twój niemiecki rdzewieje?

Jeśli chcesz w końcu zacząć działać i widzieć efekty, trzeba podejść do tego sprytnie.

Dlatego powstała Moja Niemiecka Sofa – platforma dla osób, które chcą uczyć się samodzielnie, mieć systematyczny kontakt z językiem niemieckim i otrzymywać wsparcie doświadczonej lektorki na dopasowanym do siebie poziomie,

Klub Moja Niemiecka Sofa to 9 obszarów merytorycznych:

Narzędziownik

kopalnia wszelkich pomocy, które usprawnią Twoją naukę języka niemieckiego. Znajdziesz tutaj e-booki ze wskazówkami, plannery na kolejny miesiąc i wiele innych przydatnych narzędzi do rozwijania języka niemieckiego.

Sprawdź lekcje

Planner językowy
Habit tracker – Moja Niemiecka Sofa
MNS Kalendarz listopad
MNS Kalendarz maj
MNS Kalendarz – Czerwiec
MNS Kalendarz lipiec
MNS Kalendarz – sierpień
MNS Kalendarz wrzesień
Słownictwo na co dzień
Zwroty przydatne na egzaminach ustnych
Narzędzia i aplikacje – Moja Niemiecka Sofa
Ebook – Jak uczyć się słownictwa?
Motywacyjna tapeta na pulpit

Poznaj swój styl nauki

sprawdzisz, jak wyglądała Twoja nauka do tej pory, w jaki sposób się uczysz, jakie są Twoje mocne strony w nauce języka niemieckiego i jak z nich korzystać, aby nauka niemieckiego była dla Ciebie efektywniejsza.

Sprawdź lekcje

Stan na dziś

Die VARK-Methode

Welcher Lerntyp bin ich?

Afirmacje językowe

Starter Pack

odświeżysz i utrwalisz najważniejsze tematy gramatyczne, abyś nie musiała ciągle do nich wracać.

Sprawdź lekcje

Odmiana czasownika

Szyk zdania – prosty i przestawny

W-Fragen (zaimki pytające)

Zaimki dzierżawcze

Rodzajnik określony i nieokreślony

Der? die? das? sposób na rodzajniki

Mianownik

Biernik

Przeczenie kiedy kein, kiedy nicht

Liczba mnoga

Czasowniki modalne podstawowe znaczenie

Czasowniki rozdzielnie złożone

Mówienie o przyszłości

Perfekt

Celownik

Szyk zdania końcowy

Berufsleben

to obszar związany z biznesowym niemieckim. Poznasz tutaj słownictwo przydatne w pracy, przygotujesz się do rozmowy o pracę oraz dowiesz się, jak napisać CV w języku niemieckim.

Sprawdź lekcje

Lebenslauf

Rozmowy o wykształceniu

Rozmowy o osobowości i zakresie obowiązków

Wie schreibe ich einen Lebenslauf?

Können Sie uns etwas über sich erzählen?

Stärken und Schwächen

AUSBILDUNG oder STUDIUM? – Unterschiede, VORTEILE, Nachteile | SNUKIEFUL

Dafür bin ich nicht zuständig!

Warum möchten Sie Ihre aktuelle Stelle wechseln?

Vorstellungsgespräch – 9 Tipps zur Vorbereitung

Stressfragen

Tätigkeiten im Büro

Powtórka poziom A

Powtórka poziom B

Gesundheit und Krankheit

to obszar związany z medycznym niemieckim. Nauczysz się umawiać wizytę u lekarza, opisywać objawy choroby oraz dbać o swoje zdrowie.

Sprawdź lekcje

Imperativ

Warum ist Händewaschen wichtig?

Telefongespräch – Beim Arzt

Ich bin krank

Reisen

to obszar związany z podróżami. Przeniesiesz się w świat podróży, poznasz wakacyjne słownictwo, dowiesz się, jak uciąć sobie pogawędkę z nowo poznaną osobą.

Sprawdź lekcje

Rozmowy o wszystkim i o niczym – small talk po niemiecku

Der Sommer

Luxushotel in Hamburg

Nilsen – Sommerferien

Vor Mallorca haben Urlauber Haie gesehen

Massentourismus in Venedig: Müssen wir anders reisen?

Kultur

to obszar związany z kulturą. Poznasz lepiej kulturę krajów niemieckojęzycznych, ich muzykę, książki, filmy. Kto wie, być może to Cię zainspiruje do kolejnej podróży w tym kierunku?

Sprawdź lekcje

Mambo – Herbert Grönemeyer

Max Giesinger – Wenn sie tanzt

Annett Louisan – Pärchenallergie

Stereoact – Nicht allein sein

Mark Forster – Wie Früher Mal Dich

Parallel feat. Cassandra Steen – Eine Sprache

„Black out” von Marc Elsberg – Leseprobe

“Black out” von Marc Elsberg – Rezension

Feste

to obszar związany ze święmi i tradycjami.Dowiesz się, jakie święta są obchodzone w krajach niemieckojęzycznych, nauczysz się rozmawiać o nich i porównywać do świąt w Polsce.

Sprawdź lekcje

Deutsche Bräuche: Karneval

Karneval – logo! erklärt

Karneval und Fasching: Wieso wir feiern und wann

Karneval in Köln – geht’s nur noch ums Saufen?

Valentinstag: Bedeutung kurz erklärt

Conni feiert Fasching

Karneval in Andalusien: Cádiz steht Kopf

Presseschau

to obszar związany z językiem codziennym.Dzięki prasówce dowiesz się, czym żyją Niemcy na co dzień. Poznasz potoczne, codzienne słownictwo. Dzięki czemu unikniesz poczucia ośmieszenia, że używasz nieadekwatnego słownictwa używanego w podręcznikach, a nie w życiu codziennym.

Sprawdź lekcje

Alles ist Symbol

Die 7 Wege zur Effektivität

W każdym z obszarów znajdują się interaktywne lekcje, materiały PDF, słownictwo w aplikacji Quizlet lub Learnote, słownictwo w PDF, zadania na mówienie. Uczymy się na materiałach autentycznych, dzięki czemu masz kontakt z żywym językiem na co dzień.

Wszystko dostępne od zaraz! Wystarczy dołączyć.

Czy poziom materiałów jest dopasowany do mnie?

Klub Moja Niemiecka Sofa to miejsce, które przede wszystkim ma służyć Tobie! Dlatego oprócz podziału na obszary tematyczne wprowadziłam specjalne oznaczenia przy każdej lekcji, byś mogła sprawdzić, na jakim poziomie jest dany materiał. Wchodząc do lekcji już na okładce zobaczysz specjalne oznaczenie – poziom A, poziom B lub poziom C. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci ocenić, czy to coś dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że są to poziomy umowne i czasem może się zdarzyć, że będzie coś prostszego lub coś trudniejszego.

Czym Moja Niemiecka Sofa różni się od innych platform do nauki niemieckiego?

Moja Niemiecka Sofa to nie jest kolejna platforma skierowana do mas, gdzie otrzymujesz dostęp do lekcji i musisz radzić sobie samodzielnie. Dbam o to, by być z Tobą w ciągłym kontakcie, by nie pozostawiać Cię samej sobie. Odpowiadam na Twoje pytania, staram się lepiej Cię poznać, by dostosować nowe materiały jak najlepiej do Twoich potrzeb. Wiele obecnych lekcji powstało właśnie na życzenie Klubowiczów, ponieważ zależy mi na Waszym rozwoju.

Czy nie znajdę tych materiałów bezpłatnie w sieci?

Artykuły czy nagrania wideo możesz znaleźć w internecie bezpłatnie, ale nie dostaniesz do nich listy słownictwa, dodatkowych ćwiczeń. Wszystko to będziesz musiała opracować sobie samodzielnie. Na Mojej Niemieckiej Sofie zrobiłam to za Ciebie, dzięki czemu nie musisz już tracić czasu na dodatkowe przygotowanie materiału do nauki. Wystarczy otworzyć lekcję, wziąć notatnik do ręki i zacząć działać. Przy każdej lekcji podrzucam także tematy do dyskusji, z którymi możesz przyjść na konsultacje indywidualne i wykorzystać w praktyce to, czego się właśnie nauczyłaś.

Wypowiedzi Klubowiczów Mojej Niemieckiej Sofy

Natknęłam się przez przypadek na Moją Niemiecką Sofę rok temu, szukając jakiegoś pomysłu na powrót po latach do języka niemieckiego, poprzez np. naukę w grupie lub konwersację z lektorem. Strona z ofertą Mojej Niemieckiej Sofy zrobiła na mnie wrażenie. Gdybym miała porównać MNS do innych platform czy kursów, to różnica jest ogromna. Są tutaj klarownie poukładane poszczególne segmenty, czytelne i logicznie wyznaczone zadania oraz ciekawe tematy. Są odnośniki i nawiązania do bieżących publikacji pisanych, video i nagrań muzycznych ze świata niemieckojęzycznego. Materiały na spotkania oraz w poszczególnych lekcjach są przygotowane solidnie i przejrzyście, czuje się zaangażowanie i pasję prowadzącej. Staram się zaglądać na MNS regularnie i być w kontakcie z Olą oraz innymi Klubowiczami. Platforma Moja Niemiecka Sofa jest dla każdego, kto potrzebuje udoskonalać swój niemiecki oraz dla tych. którzy potrzebują się go solidnie nauczyć i w końcu wdrożyć w swój obieg komunikacji. Cenne jest to, że nie zostawiasz swoich Klubowiczów samych sobie. Jest ciągła łączność, co powoduje, że np. ja czuję się “zobowiązana” kontynuować i iść za Tobą i podjętą kiedyś decyzją na TAK.

Ania Domżalska

Bardzo lubię platformę. Zaczęło się od naszego kursu “Na sofie raźniej”. Od jakichś 3 lat śledzę bloga Niemiecka Sofa. Lubię platformę za to, że tematy są bardzo różne i każdy znajdzie coś dla siebie. Materiały, co ważne, są “żywe”, czyli filmiki, teksty, to same niemieckie źródła. Super, że do każdej lekcji dołączone jest słownictwo i zadania. Moim zdaniem platforma jest tak od poziomu A2. Osoby dopiero zaczynające naukę, mogą się zniechęcić trudnością materiałów. Świetne jest to, że można dopasować naukę do ilości czasu, jaki posiadamy. Najpierw np. zapoznać się ze słownictwem, potem przeczytać/obejrzeć filmik na końcu zrobić zadania i super to się sprawdza, jak w ciągu dnia jest możliwość wykonania tylko jednej części zadania.

Marlena Moryń-Pawłowska

O platformie dowiedziałam się z fanpage’u Niemieckiej Sofy. Od dawna śledzę Olę na Facebooku i kiedy odkryłam, że zamierza stworzyć platformę, stwierdziłam, że chcę do niej dołączyć!  Co mnie do tego skłoniło? Ola! Jak już wspomniałam, śledzę jej poczynania od dawna i znam jej jakość. Marzyłam o miejscu, w którym znajdę materiały inne niż w książkach i się nie zawiodłam. Ola przez platformę przypomniała mi, dlaczego lubię się uczyć języków. W każdym miesiącu jest inny temat. Mi najbardziej podobają się tematy związane z kulturą oraz gdy są piosenki. Traktuję platformę jako odskocznie od mojej pracy, gdzie poruszam się ciągle w tym samym słownictwie.

Uważam, że platforma jest dla każdego, kto chce urozmaicić sobie naukę. Nawet gdy jesteśmy na poziomie zaawansowanym, to nadal mamy dostęp do poziomu podstawowego, gdzie jest dużo bajek. Dzięki temu gdy nie mamy ochoty zająć się trudniejszymi rzeczami, możemy się odprężyć, oglądając bajki.

Są jeszcze dwie bardzo fajne rzeczy, o których muszę wspomnieć: grupa na Whatsappie. Dziewczyny są tam bardzo aktywne oraz moja ulubiona: spotkania na żywo, gdzie możemy pogadać po niemiecku.

Kamila Górska

Ucz się niemieckiego ze mną!

Cześć, jestem Ola Jakubowska

Jestem lektorką języka niemieckiego z ponad 8-letnim doświadczeniem.

Uczę swobodnej komunikacji w języku niemieckim.

Pasjonuję się wiedzą o języku, rozwoju intelektualnym. Uwielbiam słuchać ludzi, poznawać historie miejsc, do których przyjeżdżam. Wolne chwile najchętniej spędzałabym z dobrym kryminałem i kubkiem pysznej herbaty. Jestem fanką Harrego Pottera, Teorii Wielkiego Podrywu, Jonathana Carrolla i Stephena Kinga.

Pokazuję, jak w przyjaznej atmosferze pozbyć się blokad językowych, aby w końcu zacząć mówić. Jak uczyć się systematycznie, by dostrzec postępy.

Pracuję tylko z osobami dorosłymi. Głównie są to wspaniałe kobiety, które były zbyt zajęte prowadzeniem firmy, pracą na etacie, opieką nad dziećmi, aby zadbać o swój własny rozwój językowy. Do teraz.

Jak to wygląda?

Zobacz platformę od środka

Najczęstsze pytania

Czy muszę mieć specjalny sprzęt, by korzystać z platformy?

Wystarczy dostęp do internetu. W przypadku konwersacji lub konsultacji na żywo potrzebny będzie mikrofon i ewentualnie słuchawki oraz bezpłatna aplikacja Zoom.

Na jakim poziomie jest platforma?

Platforma jest przeznaczona dla osób, które opanowały język na poziomie co najmniej A2. Górnej granicy nie ma, ale oczywiście, jeśli potrafisz już wszystko, to możesz się tutaj nudzić 😉 Materiały podzieliłam na poziomy A, B, C, byś lepiej się odnalazł/a. Jednak to są poziomy umowne.

Co jeśli mi się nie podoba? Czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy?

Ze względu na cyfrowy charakter „Mojej Niemieckiej Sofy” nie oferuję zwrotów pieniędzy.

Jak wyglądają płatności?

Dodaj kurs do koszyka przyciskiem „Zamów”. Następnie klikając „Przejdź do kasy”, zostaniesz przekierowana/y do formularza zamówienia. Wypełnij go i kliknij „Zamawiam i płacę”. Przejdziesz na stronę bezpiecznego systemu płatniczego tPay, gdzie można dokonać tzw. szybkiej płatności bezpośrednio z Twojego konta. Jest też możliwość skorzystania wysłania płatności zwykłym przelewem lub kartą.

Jeśli masz problem z płatnością, skontaktuj się ze mną jak najszybciej: aleksandra(at)niemieckasofa.pl

Czy można płacić w euro?

Tak, za platformę można zapłacić w innej walucie za pośrednictwem usługi PayPal lub z pomocą tzw. przelewu SEPA (Europayments). Jak działa przelew SEPA? Zerknij na: https://support.tpay.com/pl/faq/jak-dokonac-platnosci-z-zagranicy.

Czy dostanę fakturę VAT?

Tak. Wpisz proszę swoje pełne dane do zamówienia w formularzu „Dane do faktury”. Fakturę otrzymasz na adres e-mail w ciągu 24h.

Od kiedy dostanę dostęp do platformy?

Od razu po zaksięgowaniu wpłaty na konto otrzymasz dostęp na wykupiony przez siebie okres czasu.

Jak wygląda przedłużenie dostępu do platformy?

System automatycznie wyśle do Ciebie przypomnienie o zbliżającej się płatności. Jeśli wybierzesz opcję płatności kartą – zostanie ona zrealizowana automatycznie. W przypadku wpłaty przez przelew bankowy będziesz musiała/musiał dokonać płatności samodzielnie.

W każdej chwili możesz anulować subskrypcję i dostęp wygaśnie pod koniec wykupionego okresu rozliczeniowego.

Wciąż masz dodatkowe pytania? Napisz do mnie maila: aleksandra(at)niemieckasofa.pl