Na Sofie raźniej

Mów po niemiecku bez wahania i blokad językowych.

Grupowy kurs konwersacyjny – edycja czerwcowa

 • Obawiasz się, że nie dogadasz się z ludźmi za granicą?
 • Kiedy ktoś zagaduje do Ciebie po niemiecku, chcesz poczuć się wolna i móc w końcu przestać wysługiwać się mężem, synem, siostrą, koleżanką ?
 • Myślisz po cichu o zmianie pracy lub awansie, ale tam przecież trzeba mówić po niemiecku?
 • A może sporo rozumiesz, ale czujesz się sparaliżowana, gdy masz coś powiedzieć, bo boisz się, że popełnisz błędy?

Dołącz do mojego kursu!

Nauka w grupie – dlaczego to działa?

Dzięki wspólnej nauce:

Uczymy się od innych

Motywujemy się wzajemnie do nauki

Rozwiązujemy problemy językowe podczas wspólnych dyskusji

Pokonujemy własną nieśmiałość

Wzmacniamy wiarę we własne możliwości

Nawiązujemy nowe znajomości

Naprawdę fajnie pracuje mi się z Olą.  Podczas zajęć używa zróżnicowanych materiałów,  nie tylko z jednej książki. Wprowadza urozmaicenia w postaci różnych stron internetowych, na których dodatkowo mogę poćwiczyć słownictwo. Ola „zmusza” mnie do mówienia, chociaż mam mały zasób słownictwa. A atmosfera na zajęciach jest bardzo miła.

Marta

Charakter spotkań grupowych

Spotkania grupowe mają formę warsztatów i odbywają się za pomocą komunikatora  Zoom.  Celem warsztatów jest wspólna nauka, rozgadanie się oraz wzajemne motywowanie się uczestników. Podczas zajęć wykonujemy ćwiczenia, wyjaśniamy wątpliwości związane z nowymi zagadnieniami. Ale przede wszystkim dużo mówimy po niemiecku! Każdy uczestnik aktywnie uczestniczy w zajęciach.

spotkania na żywo

czas trwania pojedynczego spotkania (w minutach)

liczba osób w grupie

kubków herbaty lub kawy

Kim jestem?

Hallöchen!

Cześć! Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z dużą pewnością siebie. Pokazuję im, jak w przyjaznej atmosferze pozbyć się blokad językowych i inspiruję do tego, by śmiało wykorzystywały swoją znajomość języka w praktyce.

Mimo ukończonych studiów germanistycznych sama przez lata borykałam się z blokadą językową i lękiem przed mówieniem. Doskonale wiem, jakie to uczucie, gdy chcesz się odezwać, ale zamierasz ze strachu. Albo gdy popełnisz błąd, a ktoś musi to skomentować i wyśmiać.

Tworząc swoje kursy, postanowiłam wykorzystać moje doświadczenie oraz wiedzę, by stworzyć miejsce z przyjazną, wspierającą atmosferą, gdzie możesz odezwać się bez lęku przed popełnianiem błędów czy wyśmianiem. Miejsce, w którym widzisz realne efekty i poznajesz odpowiednie techniki, by bez stresu komunikować się po niemiecku. Miejsce, dzięki któremu nabierasz pewności siebie i swobody w mówieniu.

Chcesz przejść ze mną tę drogę? Zapraszam!

Jak będziemy się uczyć?

Kluczowym aspektem efektywności nauki w grupie jest dobór jej uczestników. Spotkania odbywają się w 4 osobowych grupach, abym mogła poświęcić każdej z Was wystarczającą ilość czasu.

To nie są zwykłe zajęcia.

Wierzę, że potrafisz samodzielnie się uczyć, potrzebujesz tylko wsparcia, motywacji i kogoś, kto będzie kontrolował Twoje postępy, a jednocześnie będzie dzielił się wiedzą, gdy tego potrzebujesz. Przez tę godzinę każda osoba w grupie będzie miała możliwość wypowiedzenia się w języku niemieckim, co na standardowych zajęciach nie zawsze jest możliwe.

Między naszymi spotkaniami otrzymasz dodatkowe zadania, które sprawią, że w ogóle nie będziesz się nudzić, a przy okazji rozwiniesz słownictwo.

Jakie tematy będziemy omawiać?

Poniżej znajdziesz moje propozycje tematów. W zależności od grupy tematy mogą się różnić.

 • Reiseplanung
 • Urlaub – Small Talk
 • Urlaubspanne
 • Ab ins Paradies!

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs jest dla:

 • Dla osób na poziomach od mocnego B1 do C1, które potrafią wypowiedzieć się już na wiele tematów oraz swobodnie o nich opowiadać.
 • Dla tych, którzy chcą się rozgadać w języku niemieckim.
 • Dla tych, którzy lubią pracę w kameralnych grupach.
 • Dla tych, którzy lubią mój styl nauczania i chętnie czerpią z wszystkich materiałów, jakie udostępniam lub publikuję.

 

Ten kurs nie jest dla:

 • Dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają naukę niemieckiego.
 • Dla osób leniwych, które myślą, że wystarczy być, przejrzeć materiały i siedzieć cicho.
 • Dla tych, którzy na hasło “inni ludzie” uciekają, gdzie pieprz rośnie. 
 • Dla tych, którzy nie lubią mojego stylu nauczania.

O kursie okiem uczestniczki

Niemieckiego uczę się bardzo długo, jednak zawsze towarzyszyła mi bariera dotycząca mówienia. Dwa lata temu brałam udział w kursie konwersacyjnym prowadzonym przez Olę. Jej sympatyczne usposobienie oraz ciekawe materiały, które omawialiśmy, krok po kroku pomogły mi przekonać się, że warto odważnie się wypowiadać, nawet jeśli popełniamy błędy.

Paulina Glińska

najczęściej zadawane pytania

Nie wiem, na jakim jestem poziomie i do której grupy się zapisać.

Napisz do mnie wiadomośćna maila: aleksandra@niemieckasofa.pl. Umówimy się na spotkanie, podczas którego zweryfikuję Twoje umiejętności i przypiszę do właściwej grupy

Co dokładnie oznacza "od A2+ do B1", „od B1+ do B2/C1”?

Z powodu moich ograniczeń czasowych postanowiłam połączyć różne poziomy i dlatego pojawił się plus przy A2 oraz B1. Osoby na poziomie A2 potrafią porozumiewać się w rutynowych, prostych sytuacjach komunikacyjnych. Osoby będące na poziomie B1, potrafią wypowiedzieć się już na wiele tematów oraz swobodnie o nich opowiadać. Chociaż używają prostszego języka, niż robią to osoby na wyższych poziomach. Plus oznacza tutaj, że jest to osoba z mocnym B1, a nie dopiero zaczynająca się uczyć na tym poziomie. 

Taki podział grup robię w formie eksperymentalnej. Jeśli zauważę, że to się nie sprawdza, w kolejnej edycji zaproponuję inny podział. 

Kiedy odbywają się spotkania?
 • Grupa pierwsza – wtorki – 04.06.2019 – 25.06.2019 o godzinie 11:00.
 • Grupa druga – czwartki – 13.06.2019 – 04.07.2019 o godzinie 18:00.

 

Jak długo będzie trwał program „Na Sofie raźniej!”?

Przewidywalny okres trwania „Na Sofie raźniej” to obecnie miesiąc, czyli 4 spotkania. Po tym czasie nastąpi przerwa wakacyjna, która potrwa do sierpnia. Od sierpnia kurs będzie liczył 6 lub 10 spotkań, w zależności od wybranego pakietu. Następnie będziesz mogła zdecydować, czy chcesz kontynuować współpracę ze mną na tym samym poziomie, czy chcesz dołączyć do grupy o wyższym poziomie. 

Co to jest Zoom i czy muszę za niego płacić?

Zoom jest narzędziem umożliwiającym wideokonferencję, współdzielenie ekranu i nagrywanie spotkań. Nic nie musisz za niego płacić. Wszystkie instrukcje otrzymasz przed startem kursu. Nic się nie martw 😉

Co w przypadku, gdy nie będę mogła uczestniczyć w spotkaniu?

Każde spotkanie będzie nagrywane, więc w razie nieobecności będziesz mogła obejrzeć nagranie ze spotkania. Nagrania będę umieszczać na specjalnej platformie dostępnej tylko dla kursantów. 

Czy mogę zapłacić tylko za jedno spotkanie?

Na chwilę obecną można wykupić kurs tylko w całości.

Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby wziąć aktywny udział w zajęciach grupowych?

Wystarczy, że zainstalujesz komunikator Zoom na swoim komputerze (lub innym urządzeniu), oraz włączysz głośniki i mikrofon – voila! 

Link do spotkania na Zoom otrzymasz ode mnie w jednej z pierwszych wiadomości, wraz z instrukcją jak używać Zoom’a. 

 

Masz dodatkowe pytania, na które nie znalazłaś tu odpowiedzi?
Napisz do mnie maila!

© Aleksandra Jakubowska Niemiecka Sofa 2013 - 2022