Hallöchen!

Rozsiądź się wygodnie na Niemieckiej Sofie, polub niemiecki i zacznij swobodnie mówić
z moją pomocą.

Wiedza podana z lekkością

Ponad 400 artykułów na blogu

Uczę niemieckiego online od 2013 roku

Quiz

Zrób quiz i dowiedz się

PRACA ZE MNĄ

Dlaczego warto uczyć się ze mną?

Z

Z moją pomocą

  • Zaczniesz mówić – tak, by bez problemu porozumieć się w pracy, w urzędzie, w sklepie czy nawet u fryzjera.
  • Będziesz rozumieć – co mówi prezenter wiadomości, współpracownik, urzędnik, pani w sklepie lub sąsiad.
  • Zdobędziesz certyfikat językowy – poprowadzę Cię krok po kroku, byś bez stresu zdała egzaminy.
  • Polubisz – niemiecki język, muzykę, kulturę, literaturę lub kino.
Z

Posiadam

  • Około 10 lat doświadczenia w nauce niemieckiego online.
  • Ponad 300 zadowolonych kursantów.
  • Nieustannie podnoszę swoje kompetencje, uczestnicząc w szkoleniach dla nauczycieli.
w

Uczyłam się z Olą przez około pół roku i muszę przyznać, że największą zaletą nauki z Olą jest jej profesjonalne podejście do zajęć. Zawsze przygotowana, materiały zróżnicowane i dostosowane do poziomu i potrzeb ucznia, co moim zdaniem jest bardzo ważne! Punktualność i zaangażowana w naukę bardzo ją wyróżnia. Ola podczas zajęć robi na bieżąco notatki, dzięki czemu uczeń wie, gdzie popełnił błąd i może go poprawić. Po lekcji zawsze wysyła podsumowanie, co też jest bardzo fajne. Serdecznie polecam naukę z Olą!

Marta Kalbarczyk

w

Niemieckiego uczę się bardzo długo, jednak zawsze towarzyszyła mi bariera dotycząca mówienia. W zeszłym roku brałam udział w kursie konwersacyjnym prowadzonym przez Olę. Jej sympatyczne usposobienie oraz ciekawe materiały, które omawialiśmy, krok po kroku pomogły mi przekonać się, że warto odważnie się wypowiadać, nawet jeśli popełniamy błędy. Treści publikowane na blogu są praktyczne i ciekawe. Już się nie denerwuję, że muszę „kopiować umlauty”, gdy chcę coś napisać na komputerze po niemiecku.

Paulina Glińska

w

Trafiłam tutaj zupełnym przypadkiem kilka lat temu, żeby dowiedzieć się czegoś na temat krajów DACH i zasiedziałam się na Sofie na dobre. To, co podoba mi się na blogu, oprócz wartościowej wiedzy dotyczącej gramatyki, słownictwa czy krajoznawstwa, to niezwykła życzliwość Autorki wobec czytelników i czytelniczek. Wartością dodaną jest także istniejąca na Facebooku grupa, gdzie wspólnie z Autorką szlifujemy umiejętność posługiwania się językiem niemieckim. Moja ocena to 10/10!

Marlena Piotrowska

w

Ola to fantastyczna nauczycielka. Wiem, co piszę, bo ja z kolei nie należę dobrych uczniów. Ola jest cierpliwa, powtarza tak długo dopóki się nie zrozumie. Ma mnóstwo trików w kieszeni, by zainteresować kogoś, kto nie chce się uczyć, ale musi. Wyszukuje fantastyczne gry. Hitem naszej rodziny są uzupełniane teksty piosenek. Ola świetnie znajduje piękne, rytmiczne piosenki, które moje dzieci potem co chwilę włączają. Przy uzupełnianiu tekstu na zajęciach oczywiście cicho pomagają mi dzieci 😁. Ola sprawia, że człowiek nawet się nie obejrzy, a lekcja już mija. Z całego serca polecam tą fantastyczną, profesjonalną i super cierpliwą kobietkę. Jeśli ktoś myśli, że niemiecki brzydko brzmi (ja tak kiedyś myślałam), to niech posłucha pasjonatki Oli.

Elżbieta Wierzchołowska

Atletika mərcləri üçün mostbet.az giris keçərək, onların geniş çeşidli tədbirləri və istifadəsi asanlığı məni heyran etdi, bu da təcrübəmi xeyli yaxşılaşdırdı.

w

Blog „Niemiecka Sofa” jest dla mnie przede wszystkim ogromną inspiracją i motywacją do nauki języka niemieckiego. Bardzo cenię sobie polecane przez Olę książki, piosenki i filmy. Jednak to systematyczność pojawiania się nowych wpisów, piękna grafika i świetnie wyjaśnione zagadnienia gramatyczne wraz z ćwiczeniami są głównymi powodami, dla których jest to mój blog numer 1, a nauka niemieckiego w końcu sprawia przyjemność. Dzięki temu pani profesor z lektoratu nie szczędzi pochwał, a ja sama zamierzam w końcu zrobić certyfikat. Dziękuję!

Paulina Kłos

BLOG

Najnowsze Artykuły

Kształcenie dualne w Niemczech

Kształcenie dualne w Niemczech

Gdy obserwowałam naszych zachodnich sąsiadów i ich system edukacji, to najbardziej spodobało mi się Ausbildung (kształcenie dualne). Dzięki niemu młody Niemiec zdobywa wykształcenie, doświadczenie i zarabia pieniądze. A przy tym nie zaniedbuje żadnego aspektu swojego...

czytaj dalej
Niemiecka Sofa rozmawia – Alicja Kmita

Niemiecka Sofa rozmawia – Alicja Kmita

Niemiecka Sofa rozmawia to seria Story-wywiadów, które przeprowadzam na moim koncie na Instagramie i tam są publikowane, stąd taki format. Gościnią pierwszego Story-wywiadu była Alicja Kmita. Na co dzień mieszka w pięknej Kolonii i zajmuje się grafiką. Na jej kanałach...

czytaj dalej

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk

CO TUTAJ ZNAJDZIESZ?

N

Nagranie webinaru - Jak znaleźć czas na naukę języka niemieckiego?

N

Bezpłatny e-book - Jak zacząć naukę języka niemieckiego?

N

Checklistę - Łańcuszek systematyczności

N

Lekcję z platformy - Parallel feat. Cassandra Steen - Eine Sprache "Moja Niemiecka Sofa"

N

Przykładowa lekcja interaktywna – Tätigkeiten im Büro

N

Wiadomości na tematy nauki i języka niemieckiego raz tydzień

Kontakt

 

Email

Prześlij wiadomość o każdej porze!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY

Adres E-mail

aleksandra(at)niemieckasofa.pl

Jeśli masz ochotę się ze mną skontaktować, napisz na podany powyżej mail. Chętnie odpowiem na Twoje pytania, doradzę lub po prostu wysłucham.

Chcesz nawiązać ze mną współpracę, poradzić się mnie w jakiejś kwestii lub nauczyć się języka niemieckiego?