“Moja Niemiecka Sofa” od środka

utworzone przez | sty 28, 2022 | Język niemiecki | 0 komentarzy

Niektórzy nieśmiało podpytują mnie, jak wygląda platforma edukacyjna “Moja Niemiecka Sofa”, co mogą na niej znaleźć i czego się spodziewać. Postanowiłam zatem pokazać Ci, jak wiele wartościowych treści tam znajdziesz.

Wchodząc po raz pierwszy, zobaczysz bardzo dużo modułów, a w każdym z nich coś innego. Zanim zaczniesz przeglądać wszystko na chybił trafił, polecam wejść do modułu “Zacznij tutaj”. Tam wyjaśniam, jak działamy, czego spodziewać się w niektórych materiałach i jak z nich korzystać, by wycisnąć z nich jak najwięcej.

Moja Niemiecka Sofa

Nie pokazałam tutaj wszystkich modułów, ale wydaje mi się, że widzisz jak tego dużo. Do tych wszystkich treści dostajesz dostęp od razu po dołączeniu. Możesz je przerabiać w wolnej chwili.

Narzędziownik

W tym module wrzucam różne przydasie językowe. Pojawiają się tam plannery, e-booki, poradniki. Jeśli subskrybenci zgłaszają mi, że chcieliby otrzymać ode mnie porady na jakiś temat, tworzę e-booka i go udostępniam w Narzędziowniku.

Poniżej dwie strony z przykładowego e-booka o uczeniu się słownictwa.

Pojedyncze lekcje

Prawie pod każdą lekcją znajdują się interaktywne ćwiczenia, dzięki którym nauka na komputerze staje się przyjemniejsza i ciekawsza. Słownictwo ćwiczymy z aplikacją Learnote (w starszych lekcjach jest to Quizlet).

A jeśli jesteś “papierowym” człowiekiem i najlepiej pracuje Ci się, gdy masz coś na papierze, to specjalnie z myślą o takich osobach przygotowałam karty pracy do wydruku. Drukujesz, oglądasz wideo lub czytasz artykuł i uzupełniasz ćwiczenia. W karcie pracy znajdziesz także odpowiedzi do ćwiczeń.

Praktycznie w każdej lekcji pojawiają się zadania otwarte. Proszę wtedy moich subskrybentów o udzielenie odpowiedzi w komentarzach pod lekcją, a następnie sprawdzam i podpowiadam, na co zwrócić uwagę. Dzięki temu oni nieustannie czegoś się uczą, a ja widzę, czy robią postępy.

Spotkania na żywo

Raz w miesiącu wyznaczam datę na spotkanie i wszyscy klubowicze mogą dołączyć do grupowych konwersacji. Wysyłam materiały, wybieram temat i rozmawiamy. A przede wszystkim dobrze się bawimy, niezależnie od poziomu.

Poza tym każdy klubowicz ma możliwość umówienia się ze mną na 20-minutowe indywidualne konsultacje, podczas których układamy indywidualny plan nauki, podpowiadam jak się uczyć, na co zwrócić uwagę. Wielu klubowiczów wykorzystuje te spotkania także po to, by po prostu porozmawiać sobie po niemiecku.

Mamy Językowego Partnera Produktywności. Cotygodniowe spotkania w 3-osobowych grupach, które motywują i wspierają systematyczną oraz regularną naukę. Raz w tygodniu spotykasz się ze swoimi Partnerami na 30 minut i sprawdzacie swoje postępy, wyznaczacie zadania na kolejny tydzień. Po 6 tygodniach spotykamy się na podsumowaniu, świętujemy swoje osiągnięcia, a Ty podejmujesz decyzję, czy chcesz kontynuować.

Całkiem nieźle funkcjonuje także grupa na WhatsApp. Każdy Klubowicz MNS otrzymuje zaproszenie do wewnętrznej grupy na WhatsApp, w której rozmawiamy na bieżące tematy. To niezawodne źródło wsparcia w nauce języka niemieckiego. Nikt tak dobrze jak Klubowicze nie wie, z czym się zmagasz w swojej przygodzie z językiem niemieckim!

Na tym mogłabym skończyć opowiadanie o “Mojej Niemieckiej Sofie”, ale materiały to nie wszystko. Tam ciągle coś się dzieje. Klubowicze MNS nieustannie zasypują mnie pytaniami, prośbami. Proszą o dodatkowe materiały, o konkretne tematy i korekty. Chwalą mi się postępami i sytuacjami z życia (oczywiście wszystko związane z niemieckim). Dzięki takim fantastycznym ludziom stworzyła się niezwykła atmosfera i platforma tętni życiem. Czasami czuję się, jakby pisali do mnie dobrzy znajomi. To wszystko napędza mnie do dalszego działania, tworzenia nowych treści i usprawniania tego, co jest obecnie.

Na ich prośbę powstały warsztaty pisania streszczeń, mieliśmy sesję coachingową z gościem specjalnym i szykuję kolejne warsztaty z gościem, tym razem w tematyce wymowy. A to wszystko nadal mało!

Jeśli to, co tutaj opisałam, przemawia do Ciebie i chciałabyś się uczyć ze mną w ten sposób, to nie zastanawiaj się długo i dołączaj do nas! Zaproś także swoich znajomych, razem będzie raźniej.

Dołącz teraz >>> Moja Niemiecka Sofa

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk