Niektórzy nieśmiało podpytują mnie, jak wygląda platforma edukacyjna “Moja Niemiecka Sofa”, co mogą na niej znaleźć i czego się spodziewać. Postanowiłam zatem pokazać Ci, jak wiele wartościowych treści tam znajdziesz. Zwłaszcza że w tym roku po raz ostatni umożliwiam dołączenie do tej fantastycznej społeczności.

Wchodząc po raz pierwszy, zobaczysz bardzo dużo modułów, a w każdym z nich coś innego. Zanim zaczniesz przeglądać wszystko na chybił trafił, polecam wejść do modułu “Zacznij tutaj”. Tam wyjaśniam, jak działamy, czego spodziewać się w niektórych materiałach i jak z nich korzystać, by wycisnąć z nich jak najwięcej. Mamy tutaj moduły z gotowymi już treściami, ale także nowe, które pojawiają się co miesiąc. Niektóre miesiące miały motywy przewodnie i koncentrowaliśmy się na jednym temacie.

Moja Niemiecka Sofa

Nie pokazałam tutaj wszystkich modułów, ale wydaje mi się, że widzisz jak tego dużo. Do tych wszystkich treści dostajesz dostęp od razu po dołączeniu. Możesz je przerabiać w wolnej chwili lub gdy zrobiłaś wszystkie materiały z bieżącego miesiąca i nudzi Ci się w oczekiwaniu na nowe.

Kwadrans z niemieckim

W tym module zawarłam wszystkie lekcje z 3 sezonu mini lekcji “Kwadrans z niemieckim”, który przeprowadzałam na żywo w ubiegłym roku w mojej grupie na Facebooku. Były to bardzo przydatne tematy i ogrom słownictwa do opanowania.

Każda taka lekcja to nagranie wideo oraz karty pracy do pobrania w PDF. Dzięki temu omawiany przeze mnie temat zostaje na dłużej w pamięci. Nad każdą lekcją znajduje się pole “Ukończone”, które możesz odhaczyć, gdy przerobisz poszczególną lekcję. Dzięki temu na pasku postępu widzisz, ile jeszcze zostało Ci do ukończenia wszystkich lekcji.

Narzędziownik

W tym module wrzucam różne przydasie językowe. Pojawiają się tam plannery, e-booki, poradniki. Jeśli subskrybenci zgłaszają mi, że chcieliby otrzymać ode mnie porady na jakiś temat, tworzę e-booka i go udostępniam w Narzędziowniku.

Poniżej dwie strony z przykładowego e-booka o uczeniu się słownictwa.

Wycinki z newslettera

W wycinkach z newslettera znajduje się PDF z zebranymi przeze mnie fragmentami newslettera. Jeśli jesteś zapisana na mój newsletter, to wiesz, że praktycznie w każdej wiadomości umieszczam fragment z jakiegoś artykułu wraz ze słówkami. Materiał w sam raz dla osób, które lubią pracować z mini fragmentami.

Co miesiąc nowe materiały

Jak już wspomniałam wyżej, co miesiąc umieszczam nowe materiały. Są to bardzo różne lekcje. Pojawia się gramatyka z ćwiczeniami, autentyczne artykuły czy wideo. Dla każdego coś dobrego. Jestem otwarta na propozycje moich subskrybentów i niektóre lekcje powstają na ich prośbę. 

Do każdej lekcji dodaję słówka, by lepiej było zrozumieć treść wideo lub artykułu. Słówek możesz uczyć się w aplikacji Quizlet lub pobierając PDF.

Prawie pod każdą lekcją znajdują się interaktywne ćwiczenia, dzięki którym nauka na komputerze staje się przyjemniejsza i ciekawsza.

A jeśli jesteś “papierowym” człowiekiem i najlepiej pracuje Ci się, gdy masz coś na papierze, to specjalnie z myślą o takich osobach przygotowałam karty pracy do wydruku. Drukujesz, oglądasz wideo lub czytasz artykuł i uzupełniasz ćwiczenia. W karcie pracy znajdziesz także odpowiedzi do ćwiczeń.

Praktycznie w każdej lekcji pojawiają się zadania otwarte. Proszę wtedy moich subskrybentów o udzielenie odpowiedzi w komentarzach pod lekcją, a następnie sprawdzam i podpowiadam, na co zwrócić uwagę. Dzięki temu oni nieustannie czegoś się uczą, a ja widzę, czy robią postępy.

Spotkania na żywo

Błędy z komentarzy wykorzystuję czasem, by omówić je na naszych spotkaniach na żywo “Frag mich!”. Ta seria spotkań to miejsce na zadawanie różnych pytań. Staram się je robić co miesiąc, chociaż przyznam szczerze, że różnie z tym bywa. Czasem nie ma pytań, czasem coś mi wyskoczy, ale żadne pytanie nie pozostanie bez mojej odpowiedzi.

Od tego miesiąca ruszyliśmy także z grupowymi konwersacjami. Raz w miesiącu wyznaczam datę na spotkanie i kto z moich subskrybentów ma ochotę, może do tych konwersacji dołączyć. Wysyłam materiały, wybieram temat i rozmawiamy. A przede wszystkim dobrze się bawimy, niezależnie od poziomu.

Na tym mogłabym skończyć opowiadanie o “Mojej Niemieckiej Sofie”, ale materiały to nie wszystko. Tam ciągle coś się dzieje. Subskrybenci, których nazywam moim Sofowym Gangiem, ciągle zasypują mnie pytaniami, prośbami. Proszą o dodatkowe materiały, o konkretne tematy i korekty. Chwalą mi się postępami i sytuacjami z życia (oczywiście wszystko związane z niemieckim). Dzięki takim fantastycznym ludziom stworzyła się niezwykła atmosfera i platforma tętni życiem. Czasami czuję się, jakby pisali do mnie dobrzy znajomi. To wszystko napędza mnie do dalszego działania, tworzenia nowych treści i usprawniania tego, co jest obecnie.

Jeśli to, co tutaj opisałam, przemawia do Ciebie i chciałabyś się uczyć ze mną w ten sposób, to nie zastanawiaj się długo i dołączaj do nas! Zaproś także swoich znajomych, razem będzie raźniej. W tym roku jest to ostatnia szansa dla nowych osób, by stać się częścią społeczności “Moja Niemiecka Sofa”. Od nowego roku planuję zmiany, dużo zmian. Będzie zupełnie inna formuła, ale o tym innym razem.

Dołącz teraz >>> Moja Niemiecka Sofa

Privacy Policy Settings