Wrzesień to dla mnie jeden z najfajniejszych miesięcy w roku. Zawsze kojarzył mi się z nowym początkiem i moimi urodzinami. Od 3 lat kojarzy mi się również z językami. A wszystko za sprawą grupy Blogi językowe i kulturowe, która właśnie we wrześniu organizuje „Miesiąc Języków”.

Miesiącem Języków chcemy uczcić Europejski Dzień Języka, który ma miejsce 26 września. Przez cały miesiąc publikujemy wpisy, które mają zachęcić naszych czytelników do odkrywania i poznawania nowych języków.

W poprzednim roku pisałam o językowych idiomach, a dwa lata temu przez prawie cały miesiąc szukałam śladów innych języków w języku niemieckim lub w Niemczech. Wszystkie wpisy znajdziesz TUTAJ

W trzeciej edycji Miesiąca Języków razem z innymi blogerami będziemy pisać o podobieństwach między językiem polskim/Polską, a krajem czy językiem, o którym piszemy na co dzień. Będzie dużo bardzo ciekawych wpisów, ja już nie mogę się doczekać. Jeśli nie chcesz ich przegapić, to zachęcam Cię do obserwowania fanpage’a naszej grupy Blogi językowe i kulturowe oraz do zaglądania na naszego grupowego bloga TU.

Patronem Miesiąca Języków jest w tym roku serwis bab.la.