Mamy już 2017 rok, a to oznacza, że na blog wjeżdża wpis z podsumowaniem roku 2016 i planami na rok kolejny. Jestem bardzo podekscytowana tym, co przyniesie nowy rok. A Ty?

Rok 2016 w liczbach

Podsumowanie roku 2016

Choć nie widać tego tak bardzo w liczbach, to rok 2016 był rokiem nieustannego rozwoju. Zgodnie z tym, co napisałam w styczniu 2016, ciągle wznosiłam się poziom wyżej. Powstało wiele ciekawych i przemyślanych wpisów. Warto do nich zajrzeć.

Przygotowałam też wiele wartościowych materiałów dla subskrybentów mojego newslettera. Na początku był to e-book „Od czego zacząć naukę języka niemieckiego?”. Obecnie po zapisie na newslettera można otrzymać bezpłatnie e-booka „Jak znaleźć czas na naukę języka niemieckiego?”

 
 
Wypuściłam dwa kursy online „Jak rozpoznać rodzajniki w języku niemieckim?” oraz „Idiomowy kalendarz adwentowy”. Oba okazały się strzałem w dziesiątkę.

Przeprowadziłam 11 webinarów, w których można było nauczyć się czegoś i zadać mi pytania na żywo. To były takie bezpłatne lekcje, z których skorzystało wiele osób. Ja oswoiłam się z sobą przed kamerą. Gdy pojawiły się transmisje na żywo na Facebooku, wykorzystałam swoje doświadczenie i można było spotkać się ze mną na żywo również tam. Wszystkie transmisje są dostępne na Facebooku lub na moim koncie na Youtube.

Nadal organizowałam różne wyzwania językowe „Rok z Niemiecką Sofą 2, „Przeczytam 12 książek w języku obcym w 2016 roku”, „Przerobię Bęzę raz jeszcze”  oraz założyłam swoją grupę na Facebooku „Niemiecki z Niemiecką Sofą” (Uwaga! Przyjmuję tylko osoby, które mają imię i nazwisko). Na Facebooku pojawiła się też seria „Sówka tygodnia ze słownictwem.

Był to również czas wielu wizyt w Niemczech (Drezno, Bastei, Düsseldorf, Neuss), cudownych spotkań, m.in. z Anią Jędrzejczyk, panią Agnieszką Drummer, Charlotte Link, z blogerami na Wroblogu, z blogerami na Targach Książki w Warszawie. Nie zapomniałam o mojej kochanej grupie Blogi językowe i kulturowe. Brałam udział w comiesięcznej akcji „W 80 blogów dookoła świata, akcjach tematycznych, „Z piosenkami dookoła świata” oraz po raz 3 poprowadziłam akcję „Blogowanie pod Jemiołą”. Umieszczałam nowe kursy/słówka na Memrise.

Największym krokiem, jaki zrobiłam w 2016 roku, było założenie własnej działalności gospodarczej. Było to krokiem milowym, który pozwolił i pozwoli mi na dalszy blogowy rozwój. Do tego rozwoju przyczyniła się również Kaśka Żbikowska i Justyna Kwiatkowska. Dziewczyny, duży wirtualny buziak dla Was!

Plany na rok 2017

Każdego roku na kilka dni przed Nowym Rokiem wybieram sobie „słowo” lub myśl roku. W roku 2017 głównym słowem roku zostało: RODZINA. Chcę w tym roku przebywać częściej w gronie rodziny i przyjaciół, w końcu są ważnym elementem mojego życia. Dodatkowo niektórych moich bliskich czekać będą wielkie zmiany. Warto być wtedy przy nich.

Jak to hasło ma się do rozwoju bloga? Czytelnicy i subskrybenci mojego newslettera są moją wielką blogową rodziną! Będę więc o nich dbała, jak tylko mogę. A przy okazji, kto wie, może uda mi się tę rodzinę powiększyć.

Postaram się pisać minimum jeden wpis tygodniowo. Po ankiecie widzę, że brakuje Ci wpisów gramatycznych. Myślałam, że zapełnię tę lukę webinarami gramatycznymi, ale jednak co na piśmie, to na piśmie. Chcesz to dostaniesz!

Z webinarów jednak nie zrezygnuję, bo to fajna forma kontaktu z czytelnikami, a przede wszystkim Ty możesz wtedy na żywo zadawać mi pytania. Pierwszy bezpłatny webinar (coś w stylu wykładu, lekcji) odbędzie się już 9 stycznia. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej: KLIKNIJ

Rok 2017 stoi również pod hasłem „wideo”, dlatego oprócz webinarów spodziewaj się także transmisji na Facebooku oraz rozwoju mojego kanału na Youtube. Jeśli już teraz masz pomysł, o czym mogłabym poopowiadać, daj znać w komentarzu. Pojawią się również kolejne kursy mojego autorstwa. Będziesz miała więcej możliwości nauki niemieckiego ze mną.

Zrezygnowałam z całorocznego wyzwania „Rok z Niemiecką Sofą”, ale nie oznacza to, że całkowicie wykluczam wyzwania ze swojego grafiku. O nie! Będą kolejne, ale krótsze i ciekawsze. Póki co możesz wziąć udział w wyzwaniu „Przeczytam 12 książek w języku obcym w 2017”. Zapraszam Cię do dołączenia! Na Facebooku będę publikowała nadal „Sówki tygodnia”. Serię rozszerzę również na inne kanały social media, jak Instagram i Twitter. Na Twitterze będziesz mogła mnie spotkać częściej w 2017 roku.

Najwięcej zmian czeka jednak newsletter. Szykuję tutaj prawdziwą bombę! Będzie lepiej, więcej i ciekawiej. Nie zdradzę Ci teraz wszystkiego, bo nie chcę psuć niespodzianki, ale jeśli jeszcze się nie zapisałaś do newslettera, to zrób to jak najszybciej!

To nie wszystkie moje plany na rok 2017. Jednak są one na tyle ważne, że chciałam się nimi z Tobą podzielić. W najbliższych dniach spodziewaj się kolejnej już edycji bezpłatnego kalendarza i plannera dla osób uczących się niemieckiego.

 


A Ty jakie masz plany na rok 2017? Wybrałaś słowo/ myśl roku?


 

Privacy Policy Settings