wynikikonkursuŚwięta, święta i po! Od jakiegoś czasu, gdy wypowiadam te słowa, kojarzą mi się one z sympatyczną kreskówką „Kung Fu Panda”. Główny bohater tej bajki ma właśnie na imię Po. Ale nie o nim dzisiaj będę pisać, chociaż pewnie byłby ciekawym tematem na wpis. Święta już minęły, więc pora ogłosić wyniki konkursu, który miał miejsce jeszcze przed świętami.

Zadanie konkursowe było bardzo proste i wydaje mi się, że dla wielu moich czytelników również przyjemne. Każdy z nas w dzieciństwie zastanawiał się, jak to jest możliwe, że Święty Mikołaj w ciągu jednej nocy jest w stanie odwiedzić dzieci na całym świecie. Ja początkowo myślałam, że może wcale nie ma tak wielu grzecznych dzieci na świecie i dlatego nasz sympatyczny staruszek nie ma aż tyle pracy. Niestety ta teoria szybko runęła, gdy tylko zobaczyłam, że prezent dostał także mój brat i inne dzieci z sąsiedztwa. Cóż, chyba miałam inne kryteria „grzeczności”. Jaka była moja kolejna teoria? Może zdradzę Wam w przyszłym roku, a tymczasem przedstawiam Wam trzy zwycięskie zgłoszenia.

Nagrodę nr 1 otrzymuje Zosia

Jak wiadomo Święty Mikołaj Boże Narodzenie spędza w saniach zaprzężonych w renifery 🙂 Na tych saniach załadowane są prezenty, a one w Wigilijną noc trafiają do wszystkich dzieci na świecie. W pojeździe Mikołaja znajduje się ogromna kula, która napędzana jest energią, która płynie od ludzi darzących się w tą magiczną noc miłością, przyjaźnią, wrażliwością. Kiedy silnik naładowany jest do pełna, maszyna zaczyna pracować, renifery zaczynają bieg po niebie, a z kuli na prezenty zamiast śniegu (który tej zimy by się przydał) wypadają prezenty. Każdy z nich trafia do odpowiedniego komina, by później rodzice przełożyli je pod pięknie ustrojoną choinkę 🙂 Skąd wiadomo, który prezent do którego dziecka ma trafić? To tak jak magnesy się przyciągają, to tu spełnione marzenia w postaci prezentu przyciągają się do swoich twórców 🙂

Nagrodę nr 2 otrzymuje Anna

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami…..Tak zwykle zaczynają się bajki, ale to nie będzie bajka. Tak dzieje się naprawdę 🙂
Dawno, dawno temu, za ośnieżonymi szczytami, wielkimi jeziorami, żył sobie Mikołaj, który kochał obdarowywać dzieci prezentami. Miał coraz więcej domów do odwiedzenia. Nie chciał pominąć żadnego dziecka, więc zaangażował starannie wyselekcjonowanych, wykwalifikowanych zastępców. Sam nadzoruje wszystko ze swojej głównej siedziby w Laponii. Ma do dyspozycji wiele wesołych reniferów i śnieżynek oraz setki tysięcy Mikołajów. To dlatego Mikołaje różnią się od siebie, mają różne nosy, brody, czapki, buty lub płaszcze, ale wszyscy tak samo kochają każde dziecko. Żyją wiecznie dzięki magicznemu soku z bożonarodzeniowych jagód, które znaleźli na szczycie wysokiej, ośnieżonej góry, do której nikt już nie ma dostępu. Cały rok przygotowują paczki, planują nowe trasy, żeby w wigilijny wieczór dotrzeć do wszystkich dzieci. Mikołaj, jego wiecznie żyjący zastępcy to wspaniała drużyna :).

Nagrodę nr 3 otrzymuje  Żaneta Kopko

Wiadomo już od wieków, że Mikołaj przybywając w jedno miejsce rozmnaża się w parę sekund, wszystko zależy od napisanych listów od dzieci. W każdym miejscu zostawia swój zapach, który w połączeniu z dobrymi uczynkami, przeistacza się w krople deszczu, które zamrażają się i w płatkach śniegu spadają do każdego domu, w którym przebywa dobre dziecko. Jego dobre serce potrafi czasami odstąpić od zasad i te niedobre dzieci korzystają z tego dostając prezenty. Oczywiście pomagają mu też ptaszki, gdyż ma z nimi bardzo dobre układy. Ćwierkają mu kolędy, aby dookoła było słychać, że Mikołaj nadchodzi 🙂

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i proszę o przesłanie mi na adres e-mail adresu, na który mają zostać wysłane nagrody.

Jednocześnie chciałam zaznaczyć, że mam fantastycznych i kreatywnych czytelników! Bardzo mnie to cieszy. Miło widzieć Wasze zaangażowanie i komentarze.

P.S. 1 Daj się poznać i powiedz, co sądzisz o Niemieckiej Sofie, wypełniając roczną ankietę. Dodatkowo możesz sprawić mi mały prezent na koniec roku, glosując na mnie w Rankingu Blogów Językowych i Kulturowych.

P.S. 2 Spotkaj się ze mną 9 stycznia na webinarze o planowaniu nauki języka obcego! Zapisz się tutaj, a dostaniesz wkrótce dokładne informacje na temat naszego spotkania online.