Cześć!

Mam na imię Ola. Ukończyłam filologię germańską, specjalność lingwistyka stosowana - tłumacz. I jestem żywym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jestem osobą niedosłyszącą i od pierwszych lat musiałam wszystkim udowadniać, że niczym nie różnię się od pozostałych. To moja wada "fabryczna" zdeterminowała plany na życie.

Językiem interesowałam się od zawsze. Pilnie uczyłam się mówić, czytać. Zastanawiałam się nad sensem słów, ich pochodzeniem. Eksperymentowałam pisząc wiersze, opowiadania. Fascynowało mnie to, że ludzie w innych krajach posiadają własny język. Ciekawiło mnie, dlaczego. I dziwiło, że niektóre języki są podobne.

"Ona nie będzie w stanie płynnie mówić" - mówili.

Pokazałam, że byli w błędzie.

"Ona nie opanuje żadnego języka obcego, bo nie słyszy dobrze" -powtarzali.

 

 

Dziś jestem absolwentką germanistyki, znam też język angielski. Używam obu języków na co dzień w pracy i sprawia mi to niesamowitą przyjemność. Można? Oczywiście, że tak!

Swoją wadę zamieniłam na zaletę i pokazałam, że jeżeli tylko chcemy, możemy osiągnąć wszystko.

A teraz pora na Ciebie! Rozsiądź się wygodnie na sofie i daj się ponieść pasji. Odkrywaj wraz ze mną język niemiecki i poszerzaj horyzonty. Kto wie, co odnajdziesz na sofie między jedną a drugą poduszką? 🙂

Wybrane opinie dot. bloga

Niemiecka Sofa jest idealnym miejscem dla osób, które wiecznie uważają, że nie mają czasu, aby wziąć się porządnie za naukę języka. Dzięki tej stronie idzie to znacznie sprawniej, a sama nauka daje wiele przyjemności.

Ania

Genialne webinary!

Patryk

To najlepszy blog o języku niemieckim. Gdyby nauczyciele uczyli tak w szkołach, jestem pewna że więcej ludzi lubiłoby ten język.

Daria