O mnie

Cześć!

Mam na imię Ola. Ukończyłam filologię germańską, specjalność lingwistyka stosowana – tłumacz. I jestem żywym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jestem osobą niedosłyszącą i od pierwszych lat musiałam wszystkim udowadniać, że niczym nie różnię się od pozostałych. To moja wada „fabryczna” zdeterminowała plany na życie.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

 

Językiem interesowałam się od zawsze. Pilnie uczyłam się mówić, czytać. Zastanawiałam się nad sensem słów, ich pochodzeniem. Eksperymentowałam pisząc wiersze, opowiadania. Fascynowało mnie to, że ludzie w innych krajach posiadają własny język. Ciekawiło mnie, dlaczego. I dziwiło, że niektóre języki są podobne.

„Ona nie będzie w stanie płynnie mówić” – mówili.

Pokazałam, że byli w błędzie.

„Ona nie opanuje żadnego języka obcego, bo nie słyszy dobrze” -powtarzali.

 

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

 

Dziś jestem absolwentką germanistyki, znam też język angielski. Używam obu języków na co dzień w pracy i sprawia mi to niesamowitą przyjemność. Poprowadziłam kilkanaście webinarów, podczas których uczyłam niemieckiego setki osób. Byłam współautorką poradnika „Jak nauczyć się języka obcego?”, przygotowanego przez Sprachcaffe. Napisałam e-booka „Jak rozpoznać niemieckie rodzajniki?”, który powstał na podstawie przeprowadzonego wcześniej kursu online. Wypuściłam 2 edycje kursu online „Niemieckie idiomy w 24 dni”, zorganizowałam kursy online: Opanuj niemieckie rodzajniki, Na sofie raźniej i Schreib einfach!  Udzielam indywidualnych porad językowych oraz korepetycji  z języka niemieckiego. I nadal mam chęć na więcej!

Można? Oczywiście, że tak!

Swoją wadę zamieniłam na zaletę i pokazałam, że jeżeli tylko chcemy, możemy osiągnąć wszystko.

A teraz pora na Ciebie! Rozsiądź się wygodnie na sofie i daj się ponieść pasji. Odkrywaj wraz ze mną język niemiecki i poszerzaj horyzonty. Kto wie, co odnajdziesz na sofie między jedną a drugą poduszką? 🙂

Wybrane opinie dot. bloga

[siteorigin_widget class=”Axl_Testimonials_Widget_Slider_Widget”][/siteorigin_widget]