Rok-z-Niemiecką-Sofą

„Rok z Niemiecką Sofą” – co to jest?

Rok z Niemiecką Sofą” to seria językowych wyzwań, które będę ukazywały się zawsze na początku nowego miesiąca. Mają one za zadanie obudzić w Tobie chęć do nauki, pokazać różne ciekawostki, a przede wszystkim wyzwania mają być dobrą zabawą! Udział może wziąć każdy, kto tylko lubi lub chce się uczyć języka obcego. Zadania będą na tyle uniwersalne, żeby mogły się przyłączyć też osoby uczące się innych języków. W każdym miesiącu będzie inny motyw przewodni, a wyzwanie będzie trwało cały miesiąc.

  • Zadania

Wyzwanie będzie podzielone na dwie stałe części: POCZĄTKUJĄCY i (ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY, gdzie pojawią się odpowiednie do poziomu zadania. Zawsze będzie jedno główne zadanie, czasem dorzucę też coś ekstra. Pojawią się też zadania dotyczące gramatyki. W części dla początkujących zazwyczaj będą to słówka związane z tematem. Ich liczba będzie odpowiadała liczbie dni w danym miesiącu. Biorąc udział we wszystkich wyzwaniach przez cały rok, nauczysz się 365 nowych słówek! W międzyczasie na Sofie pojawią się też wpisy, które będą nawiązywały do wyzwania, a czasem będą inspiracją i podpowiedzią, jak wywiązać się z danego zadania. Oczywiście na koniec miesiąca pojawi się podsumowanie.

  • Chcę się przyłączyć, jak to zrobić?

Ty decydujesz, które zadanie wybierasz. Możesz wziąć udział we wszystkich. Chęć uczestnictwa w wyzwaniu zgłaszasz w komentarzu pod wpisem lub w razie jakichkolwiek problemów z komentarzami, wysyłasz do mnie maila (aleksandra@niemieckasofa.pl). Dodam komentarz za Ciebie.

  • Chcę napisać o tym u siebie na blogu, facebooku, twitterze itp., itd., – mogę?

Jeśli gdziekolwiek w sieci będziesz wspominała o moim wyzwaniu, proszę dodaj hashtag #RokZNiemieckąSofą . Będzie mi łatwiej sprawdzać, kto przyłączył się do akcji. Jeśli będziesz pisała o tym wyzwaniu lub jednym z zadań na swoim blogu, proszę wstaw poniższy banner z odnośnikiem do tej strony (kliknij tu) lub wrzuć go na pasek boczny na blogu. Nie zapomnij wstawić linka do swojego wpisu u mnie na blogu. Wystarczy, że użyjesz do tego narzędzia InLinkz. Kliknij w ikonkę na samym dole wpisu „Add your link” i dodaj swój link wraz z opisem i zdjęciem. Poniżej mała grafika z instrukcją, co zrobić po kliknięciu w „Add your link”.

InLinkz

Banner do pobrania 200×180

rok-z-niemiecka-sofa-200x180Dotychczasowe wyzwania:

1. Wyzwanie styczniowe

2. Wyzwanie lutowe

3. Wyzwanie marcowe

4. Wyzwanie kwietniowe

5. Wyzwanie majowe

6. Wyzwanie czerwcowe

7. Wyzwanie lipcowe

8. Wyzwanie sierpniowe

9. Wyzwanie wrześniowe

10. Wyzwanie październikowe

11. Wyzwanie listopadowe

12. Wyzwanie grudniowe