with 4 komentarze

Dzisiejszym konkursowym wpisem rozpoczynam serię postów urodzinowych. Jak może pamiętasz, Niemiecka Sofa powstała właśnie w maju i w tym roku będzie świętować swoje 4 urodziny. Zapraszam Cię na konkurs, w którym do wygrania jest mój najnowszy kurs „Niemieckie idiomy w 24 dni”.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe pod tym wpisem lub pod specjalnie oznaczonym postem na Facebooku (TU).  Konkurs trwa od dzisiaj do soboty 06.05.2017 do godziny 12:00, a wyniki pojawią się jeszcze w sobotę w tym wpisie, ponieważ kurs startuje 08.05.2017. Spośród wszystkich zgłoszeń wybiorę 2 osoby (jedna z FB, jedna z bloga), których odpowiedzi najbardziej mi się spodobają. Te osoby otrzymają w nagrodę mój kurs „Niemieckie idiomy w 24 dni” w pakiecie rozszerzonym. O kursie możesz poczytać tutaj.

Pytanie konkursowe

Dlaczego to Ty powinnaś wygrać ten kurs? W czym on Ci pomoże?

 

WYNIKI (06.05.2017,13:30)

 

Z wielką przyjemnością ogłaszam, że zwyciężczyniami tego konkursu są Marta Wojciechowska i Paulina Glińska! Dziewczyny serdecznie Wam gratuluję i proszę o odezwanie się na maila, abym dała Wam odpowiednie dostępy!

Poniżej odpowiedzi dziewczyn

 

Podobne wpisy:

 • Paulina Sz

  Ten kurs pojawił się w idealnym momencie. Właśnie przygotowuje się do certyfikatu i jak wiadomo wszędzie pojawiają się idiomy. Dlatego też teksty naszpikowane idiomami czy ćwiczenia gramatyczne są moją zmorą. Wszystko przez to, że idiomów nie można dosłownie przetłumaczyć, a nie zawsze tłumaczenie ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością 😀 Już nie mam pomysłu jak inaczej można podejść do tego tematu i na spokojnie ogarnąć je wszystkie. Czytając bardzo pochlebne opinie o poprzedniej edycji kursu to stwierdzam, że Olu wymyśliłaś jakąś bardzo innowacyjną metodę(w sumie to wszystko będzie lepsze od wkuwania na pamięć) 😀 Bardzo bym chciała wziąć udział w tym kursie, by móc dołączyć do grona zadowolonych kursantów i z innej strony spojrzeć na naukę języka niemieckiego, która trwa już 12 lat 🙂

 • Ania Skowrońska

  Dlaczego to ja powinnam wygrać ten kurs ? Es ist einfach ! Idiomy nadają naszym wypowiedziom sporą dawkę naturalności i płynności pisemnych jak i ustnych. Zamiast „dukać” tworząc przy tym skomplikowane wypowiedzi, mogę w prosty i jasny sposób zabłysnąć wiedzą i „sprytem” przed rodzimym użytkownikiem języka. Kurs w pakiecie rozszerzonym jest świetnym przypomnieniem do Certyfikatu Goethego oraz wyjazdu na wymianę studencką „Erasmus” do Wiednia. Fiszki online, które są zawarte w tym pakiecie są bardzo dobrym rozwiązaniem dla mnie, ponieważ jestem wzrokowcem stąd szybciej zapamiętuje je, dzięki dużej przejrzystości poprzez wydrukowanie. Kurs ten także poszerzy moją znajomość niemieckiego słownictwa oraz udoskonali rozumienie ze słuchu.

  Übung macht den Meister.

  • Marta Wojciechowska

   Cześć Ola!

   Bardzo się cieszę z Twojego najnowszego kursu „Niemieckie idiomy w 24 dni”. Jest to fantastyczna okazja do pogłębienia nie tylko zasobu słówek, ale również poznania fajnych zwrotów niemieckich. Od zawsze interesowałam się idiomami, ale często nie mogłam ich znaleźć w jednym miejscu. Poza tym nauka idiomów nie jest wcale prosta tym bardziej, jeżeli jesteś samoukiem. Z Tobą i Twoim kursem na pewno przyjdzie mi łatwiej. Nie ukrywam też, że w ten sposób mogę zabłysnąć rozmawiając z osobą z Niemiec. Nawet pisząc maile mogłabym użyć ciekawych zwrotów, które niekiedy więcej mówią niż długie zawiłe zdanie. Chciałabym wygrać Twój konkurs, ponieważ otworzy mi on drzwi do nowych możliwości. Miałabym także dyscyplinę i motywację poprzez obrazkowe zapamiętywanie. A tak się przecież najszybciej zapamiętuje.

   Pozdrawiam serdecznie,

   Marta 🙂