with 6 komentarzy

 

W nauce języka niemieckiego nie ma miejsca na przypadki i zrządzenia losu. Musisz być konkretna i wiedzieć, czego chcesz. W końcu szybciej dociera się do celu, znając drogę, którą należy pokonać. Dzisiaj chciałabym Ci pomóc z wyznaczeniem tej drogi, dlatego po raz kolejny publikuję bezpłatny kalendarz i planner do nauki języka niemieckiego. Mam nadzieję, że będziesz z nich korzystała z przyjemnością.

Kalendarz

Fani na moim fanpage’u na Facebooku zdecydowali, że tegoroczna edycja kalendarza powinna zawierać słownictwo. Długo zastanawiałam się, jak to ugryźć, bo szczerze Ci przyznam, zupełnie nie miałam na te słówka pomysłu. Aż zwykle …. olśnienie przychodzi nocą. W tym roku przy każdym miesiącu znajdziesz kilka początkowych zdań z pewnych fajnych i znanych książek. Pod fragmentem znajdzie się mini słowniczek. Dodatkową frajdę sprawi Ci … odgadywanie tytułów książek! Bo nie napisałam, z jakich książek są te fragmenty. Jestem ciekawa, ile tytułów odgadniesz 😀

Planner tygodniowy

Znajdziesz w nim wszystkie dni tygodnia z miejscem na notatki i mini cele na każdy dzień. Dodatkowo dodałam sekcje dotyczące rozmawiania, gramatyki, słownictwa oraz innych aktywności. Możesz tam zapisać, co zrobiłaś w tym zakresie w ciągu tygodnia. Może wpiszesz tam zagadnienia gramatyczne albo książki, z których korzystałaś? Może wpiszesz ilość opanowanego słownictwa? A może w polu „Dodatkowe” będziesz zapisywać, czy pijesz 2 litry wody dziennie? Jak wykorzystasz ten planner zależy od Ciebie, ja bardzo chętnie zobaczę Twoje wariacje mojego planera.

Podsumowanie miesiąca

Pod koniec miesiąca warto spojrzeć wstecz i zastanowić się, co nam się udało, co można poprawić. W podsumowaniu miesiąca znajdziesz kilka pytań, które ułatwią Ci to zadanie.

Łańcuch produktywności

Pamiętasz dokument „Nie zawiedź Sofo-sówki!” z poprzedniego roku?  W tym roku Sofo-sówka powraca, ale w lepszym i skromniejszym wydaniu. Jeśli nie chcesz jej zawieść, to ucz się niemieckiego każdego dnia i odhaczaj to w specjalnie przygotowanym dokumencie. Nawet 15 minut dziennie się liczy! Zobaczysz, jak pod koniec roku Sofo-sówka się do Ciebie uśmiechnie i jaka będzie z Ciebie dumna. Jest tylko jedno „ale”. Nie wolno opuścić żadnego dnia!

Moje słówka – nowość!

Postanowiłam dodać coś nowego do naszego corocznego pakietu. Od dzisiaj możesz uczyć się niemieckich słówek i zapisywać je w przepięknym, fantastycznym dokumencie. Dodałam do niego najważniejsze pola, które jednocześnie pomogą Ci poszerzyć zasób słownictwa. Wystarczy wydrukować dowolną liczbę razy i zapisywać słówka, na które trafiasz w ciągu dnia, tygodnia czy miesiąca.

Pobierz bezpłatny kalendarz i planer

 


Jak podoba Ci się mój kalendarz i planner na 2017? 

Zrób fotkę swojego nowego kalendarza/plannera i umieść ją w swoim komentarzu pod wpisem. A jeśli będziesz wrzucać fotkę na Facebooka, Instagrama czy Twittera, to oznacz mnie na tym zdjęciu! Będzie mi miło śledzić Twoje poczynania!


P.S. Prawie wszędzie można mnie oznaczyć, pisząc @niemieckasofa

 

Podobne wpisy:

 • Andrzej Socha

  Hejka, jak się mają takie warsztaty dla początkującego „studenta”.
  Czy powinienem zacząć od czegoś innego?

  • Andrzej, te warsztaty nie mają poziomu. Pomagam na nich ułożyć plan samodzielnej nauki, pokazuję na co zwrócić uwagę przy planowaniu,aby nauka była skuteczna i żeby to nie były kolejne noworoczne postanowienia, które się nie spełnią.

   • Andrzej Socha

    A co radzisz? Uczyłem się od kwietnia zeszłego roku z „Blondynki na….”, znam tekst kilku piosenek po niemiecku.
    A to chyba niewiele, poza dużą chęcią, zawarciem i motywacją.

    • Andrzej Socha

     Zaparciem, sory

     • Od ustalenia celu. Czy wiesz po co się uczysz niemieckiego? Do kiedy chcesz to osiągnąć? Zapraszam Cię na bezpłatny webinar 9 stycznia, gdzie będzie właśnie o realizacji celów. Informacje znajdziesz pod tym samym linkiem, co warsztaty.

      Jeśli w trakcie webinaru stwierdzisz, że jednak potrzebujesz czegoś więcej, będziesz mógł zapisać się na warsztaty.

     • Andrzej Socha

      Już się zapisałem, wezmę udział. Może rozwieją się moje wątpliwości.
      Ja wiem po co się uczę. Przede wszystkim praca, ale też jeżdżę na narty w Alpy.
      Chociaż daję sobie radę to czuje się jak ktoś z boku. Bardzo dziękuję za poświęcony czas