with 7 komentarzy

rokzniemieckasofaczerwona

Kolejny wakacyjny miesiąc przed nami! Wiele osób wyjeżdża zagranicę lub na kursy językowe. Będzie wiele okazji do przećwiczenia znajomości języka niemieckiego w praktyce. Trzeba tylko się rozejrzeć i działać! A gdyby tak wykorzystać ten ostatni miesiąc wakacji na popracowanie nad naszymi wypowiedziami ustnymi? Co Ty na to? Wchodzisz w to?

Zadania – sierpniowe wyzwanie językowe

 

 1. Popatrz przez okno i opisz na głos, to co widzisz.
 2. Umów się ze znajomą/znajomym, uczącym się języka niemieckiego, na godzinną pogawędkę.
 3. Nagraj siebie jak mówisz w języku niemieckim. Następnie odsłuchaj nagranie i postaraj się wyłapać swoje błędy.
 4. Wybierz się na spotkanie językowe w Twojej miejscowości (tzw. Stammtische).
 5. Mów jak najczęściej. Chociażby do siebie, byleby było to nagłos.

 

 

A jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, o którym pisałam przy okazji styczniowej edycji, to koniecznie wypełnij ten formularz. Pamiętaj, żeby najpierw wykonać wszystkie pozostałe zadania. W najbliższych miesiącach ujawnię, jaka nagroda będzie czekała na najbardziej wytrwałych 🙂

Formularz konkursowy

Nie zapomnij zaprosić znajomych! Wydarzenie na FB


A Ty jakie masz sposoby na mówienie w języku niemieckim?


P.S. Nie zapomnij o wyzwaniu książkowym! Przeczytam 12 książek w obcym języku w roku 2016. Pora wybrać kolejną książkę w języku niemieckim do przeczytania. Jeśli masz Facebooka, to serdecznie zapraszam Cię do wydarzenia.

Oficjalny hashtag: #RokZNiemieckąSofą

Podobne wpisy:

 • Ania Skowrońska

  Olu i tu się nazywa super motywacja i niezwykłe pomysły ! 🙂

 • Adi

  Hej, świetny blog! Robiłaś jakies certyfikaty może? ja kiedys byłem na poziomie b1/b2 z niemieckiego ale to czasy liceum. Troche minęło, a ja chce na nowo sobie wszystko poprzypominać i zdać egzamin goetze c1. Jakieś rady/wskazówki?
  Chodzi mi o książki (dla samouka, czyli z odpowiedziami) które pomogą mi w osiągnięciu tego poziomu 😉
  jak Ty się uczyłaś, w sensie jak wyglądała Twoja nauka? nie chce zmarnować pieniędzy, bo książki są stosunkowo drogie :/

  • Adi

   ew możemy mailowo się skontaktować? 😉

  • Adi, ja nie zdawałam certyfikatów, ponieważ ukończyłam germanistykę. Napisz proszę do mnie maila, jest podany w zakładce „kontakt”.

  • Widzę, że mi się komentarz nie dodał. Nie robiłam żadnych certyfikatów. Ukończyłam germanistykę. Z pewnością warte polecenia są książki wyd. Hueber.