with 1 komentarz

rokzniemieckasofaczerwona

Z opóźnieniem, ale w końcu jestem! Pewnie już jesteś na wakacjach albo właśnie o nich myślisz. Dlatego postanowiłam trochę odpuścić na czas wakacji i zmienić formułę letnich wyzwań językowych. Nie oznacza to, że zupełnie z nich rezygnuję! W tym miesiącu będziemy ćwiczyć słuchanie ze zrozumieniem i zrobimy wspólnie wszystko, żeby poprawić tę umiejętność. Pora poznać zadania!

Zadania – lipcowe wyzwanie językowe

 

 

1.Wysłuchaj poniższego odcinka podcastu i odpowiedz na pytania w komentarzu.

  • Wo kaufen die Deutschen ein?
  • Was schenken die Deutschen, wenn sie eingeladen sind?

 

 

2. Obejrzyj poniższy odcinek

 

3. Wejdź na poniższą stronę. Odsłuchaj wiadomości, a następnie powtarzaj za lektorem, starając się wypowiadać słowa tak samo jak on. Ćwicz tak długo, aż osiągniesz zadowalający Cię akcent. Wtedy możesz przerzucić się na wiadomości czytane w normalnym tempie.

http://www.dw.com/de/25062016-langsam-gesprochene-nachrichten/a-19356340

A jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, o którym pisałam przy okazji styczniowej edycji, to koniecznie wypełnij ten formularz. Pamiętaj, żeby najpierw wykonać wszystkie pozostałe zadania. W najbliższych miesiącach ujawnię, jaka nagroda będzie czekała na najbardziej wytrwałych 🙂

Formularz konkursowy

Nie zapomnij zaprosić znajomych! Wydarzenie na FB


Czekam na Twoje odpowiedzi w komentarzach poniżej!


P.S. Nie zapomnij o wyzwaniu książkowym! Przeczytam 12 książek w obcym języku w roku 2016. Pora wybrać kolejną książkę w języku niemieckim do przeczytania. Jeśli masz Facebooka, to serdecznie zapraszam Cię do wydarzenia.

Oficjalny hashtag: #RokZNiemieckąSofą

Podobne wpisy:

  • Iza

    1. Tante-Emma-Laden, Einkaufszentren, Butiken und Geschäfte, Fußgängerzonen (voller Geschäfte), Tankstelle, Supermarkt, Obststände, spezielle Geschäfte für asiatische oder türkische Lebensmittel, Wochenmärkte, Viktualienmarkt.
    2. Blumen, etwas süßes, etwas nettes, eine schöne Kerze, ein Bilderrahmen, Flasche Rotwein, Kuchen