with 9 komentarzy

rokzniemieckasofaczerwona

Pierwszy dzień marca oznacza, że … przychodzę do Ciebie z kolejnymi wyzwaniami językowymi. Wiem, że cieszysz się tak samo jak ja. Kto nie lubi się rozwijać?! W tym miesiącu stawiam na rozwój zawodowy, dlatego wszystkie zadania będą dotyczyły świata pracy. Ciekawi Cię, z czym zmierzysz się w tym miesiącu? Zapraszam z kubkiem herbaty i jak zwykle czekam na komentarze!

Zadania

1. Naucz się słówek z zakresu języka biznesu. Możesz wykorzystać do tego mój kurs na Memrise, do którego dodałam także przykładowe zdania i który będę uzupełniać w trakcie całego miesiąca.

Kurs na Memrise

2.Obejrzyj przykładową rozmowę kwalifikacyjną w języku niemieckim i wykonaj do niej ćwiczenia.

Przykładowa rozmowa i ćwiczenia

3.Odpowiedz po niemiecku w komentarzu poniżej na pytanie: Kim chciałaś/eś zostać w dzieciństwie i dlaczego?

A jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, o którym pisałam przy okazji styczniowej edycji, to koniecznie wypełnij ten formularz.

Formularz

Nie zapomnij zaprosić znajomych! Wydarzenie na FB.


Na kogo mogę liczyć w tym miesiącu?


P.S. Nie zapomnij o wyzwaniu książkowym! Przeczytam 12 książek w obcym języku w roku 2016. Pora wybrać kolejną książkę w języku niemieckim do przeczytania. Jeśli masz Facebooka, to serdecznie zapraszam Cię do wydarzenia.

Oficjalny hashtag: #RokZNiemieckąSofą

Podobne wpisy:

 • Kamila Górska

  Świetnie, jutro się za to zabieram!:)

  • Taka-a-nie-inna

   Ja też dopiero jutro się za to zabieram 🙂

 • Christina

  No to do dzieła 🙂

 • Monika Otczyk

  Czy tylko mi nie działa głos w Memrise?

  W słówkach z lutego też była cisza i teraz również nie słyszę wymowy. Natomiast jak korzystam z kursu A2 na Memrise to jest głos 🙂 podpowiedzcie gdzie włączyć dźwięk 🙂

  • Cześć Monika, to czy kurs posiada dodatkowe pliki audio zależy od twórcy kursu. Moje kursy na Memrise nie posiadają audio. Może w przyszłości, gdy będę miała czas, to się zmieni.

   • Monika Otczyk

    aaaaa 🙂 to przynajmniej wiem, że wszystko działa 🙂
    dziękuję Ola za wspaniałą Twoją pracę 🙂

 • Iza

  In der Kindheit wollte ich Tierärztin werden. Ich mochte die Tiere. Ich hatte zwei Hunde und ich verbringte Zeit mit ihnen.