with 15 komentarzy

rokzniemieckasofaczerwona

Luty to krótki miesiąc, ale w tym roku jest wyjątkowy, bo obdarowuje nas dodatkowym dniem. Wykorzystajmy to jak najlepiej i popracujmy wspólnie nad nauką języka. W dzisiejszym wpisie znajdziesz zadania do lutowego wyzwania językowego Rok z Niemiecką Sofą. Nie zapomnij napisać w komentarzu, jak podobają Ci się zadania i czy bierzesz udział w wyzwaniu w tym miesiącu.

Zanim przejdę do zadań w ramach akcji „Rok z Niemiecką Sofą”, chciałam Ci przypomnieć o jeszcze jednym całorocznym wyzwaniu – Przeczytam 12 książek w obcym języku w roku 2016. Pora wybrać kolejną książkę w języku niemieckim do przeczytania. Jeśli masz Facebooka, to serdecznie zapraszam Cię do wydarzenia.

Przeczytam 12 książek w języku niemieckim w 2016 roku

 

Rok z Niemiecką Sofą to comiesięczne tematyczne wyzwania językowe. Każdy miesiąc to inny motyw przewodni i inne zadania do wykonania. Zadań raz będzie więcej, raz mniej, ale będą na tyle różnorodne, żeby każdy mógł sobie wybrać zadanie odpowiednie na jego poziomie. Oprócz samej nauki, wyzwania mają być dobrą zabawą! W lutym tematem przewodnim jest rodzina.

Zadania

1.       Naucz się słówek dotyczących rodziny

Możesz wykorzystać do tego mój kurs na Memrise.

Rodzina - słownictwo na Memrise

 

2.       Wykonaj ćwiczenia dotyczące zaimków dzierżawczych.

Na Sofie w lutym pojawią się ćwiczenia przygotowane przeze mnie.

3.       Odpowiedz  w komentarzu po niemiecku na pytanie: Dlaczego rodzina jest dla Ciebie ważna?

4.       Obejrzyj film „Camilla Läckberg – Das Familiengeheimnis“ i wykonaj zadania, które pojawią się na Sofie w lutym

Film na ZDF

EDIT: Gdyby z jakiegoś powodu powyższy film nie działał, obejrzyj jeden odcinek serialu Familie Dr. Kleist.

Familie Dr. Kleist na ARD

 

A jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, o którym pisałam przy okazji styczniowej edycji, to koniecznie wypełnij ten formularz.

Formularz - kliknij tu

 


To jak? Mogę na Ciebie liczyć w tym miesiącu?


Oficjalny hashtag: #RokZNiemieckąSofą

Podobne wpisy:

 • Marta Kasprzyk

  Camilla Läckberg <3 czytalam jej wszystkie ksiazki! O filmach nie mialam pojecia, z checia ogladne!

  • O widzisz 🙂 To teraz masz okazję obejrzeć serial na podstawie książek 🙂

 • rudzia666

  Zjarzałam do ćwiczeń i ani razu nie trafiłam, czy babcia ma być Oma czy Großmutter. Powinno być jakieś rozróżnienie tych słówek, przynajmniej na potrzeby testu.

  • Poprawię 😉 Nie wiedziałam, że system sobie nie radzi z tym 😉

  • @disqus_E01fnDSBLt:disqus już poprawiłam 🙂 A przy okazji odkryłam nową funkcję 😉

   • rudzia666

    Wielkie dzięki!

 • Aleksandra Baliga

  Olu, bardzo dziękuję za inspirację odnośnie memrise (z webinaru)- od połowy stycznia prawie codziennie się w ten sposób uczę. Czasami trochę brakuje mi kontekstu słówek, ale to zawsze można doczytać.
  W kursie dot. rodziny jedyny minus to, że jak są 2 określenia np. na „babcia” to wpisanie 2 określenia jest traktowane jako błąd.

  • Dzięki za informację. Postaram się to poprawić dzisiaj 🙂

  • @aleksandrabaliga:disqus już poprawione 🙂 Nad kontekstem popracuję, bo co chwilę odkrywam w tym narzędziu nowe funkcjonalności.

 • Aleksa

  czy dostęp do strony z filmem jest płatny? Niestety serial mi się nie odpala 🙁

 • Monika Otczyk

  Co prawda wyzwanie lutowe minęło, ale ja dopiero od wczoraj zaczęłam się uczyć tych słówek i są dwa różne określenia na słowo przodek. Nigdy nie mogę trafić czy ma być der Ahn czy der Vorfahr. Proszę o jakieś rozróżnienie. Dziękuję 🙂

 • Iza

  Die Familie ist sehr wichtig für mich. Wir unterstützen sich gegenseitg und können uns stundenlang unterhalten. Ich kann meiner Mutter Geheimnisse anvertrauen. Jeden Tag spiele ich Schach mit meinem Bruder. Mein Vater kocht gern aber seine Gerichte sind pikant und schmecken mich nicht. Wir verbringen viel Zeit zusammen und das freut mich sehr.