with 6 komentarzy

6 piosenek których musisz posłuchaćNie wiem, czy już Ci o tym pisałam, ale muzyka jest dla mnie bardzo ważnym elementem w życiu. Cieszę się za każdym razem, gdy mogę jej słuchać. I za każdym razem boję się, że kiedyś nie będę mogła. Dlatego dzisiaj wybrałam te niemieckie piosenki, które nie tylko są fajne moim zdaniem, ale także takie, które mają w sobie coś więcej niż tylko tekst. Niosą ze sobą również jakieś przesłanie. Usiądź z kubkiem herbaty i wsłuchaj się w melodię oraz tekst.

1. Peter Fox – Alles neu

 

2. Farin Urlaub – Abschiedslied

3. Cro – Wir waren hier

4. Silbermond – Leichtes Gepäck

5. Sarah Connor – Wie schön Du bist

6. Revolverheld – Deine Nähe tut mir weh

 


Jak spodobała Ci się moja subiektywna lista niemieckich piosenek, których trzeba posłuchać? Jaką inną piosenkę mogłabym dołączyć do tej listy? Zaproponuj!


 

Podobne wpisy:

 • motocyklistka.eu

  Ja uwielbiam zespół Die Toten Hosen i dopisałabym 3 kawałki albo nawet 4 – „zehn kleine jägermeister”, „alles aus liebe” (znane Polakom dzięki Ich Troje), „steh auf wenn du am boden bist” i „hier kommt alex”, nie tylko mają fajne przesłanie ale też są w miarę proste i nadają się do nauki niemieckiego nawet dla początkujących.

 • Magdalena Surowiec

  Nie znam żadnej z nich. A może znam, tylko nie kojarzę w tej chwili 🙂

 • migawka

  Ja bardzo lubię AnnenMayKantereit. Głos wokalisty jest świetny! A początek pierwszej piosenki został wykorzystany do innej piosenki Planu B

 • dosia

  4 – ein wunderbares Lied! 🙂

 • Monika

  Mi najbardziej podoba się Wie schön du bist.

  Chciałabym się jej nauczyć na pamięć i mam takie pytanie (jestem początkująca, więc pytanie może się wydać śmieszne 🙂 ) chodzi mi o to, że w tekście jest dużo apostrofów, np.

  Komm’s in mein Arm,
  Ich seh dein’ Stolz,

  all’ deinen Farben

  Jeśli dobrze rozumiem to brakuje literki „e”. Co za różnica czy piszemy e czy ‚ to ten sam ruch palcem, nie oszczędzimy przez to czasu 🙂 dlaczego używa się apostrofów? 🙂
  Pozdrawiam 🙂

 • Paffcio

  Kojarzy może ktoś piosenkę gdzie w refrenie śpiewa taki jakby tłum ludzi? Samą piosenkę śpiewa kobieta. Z tego co pamiętam, przeplatało się tam słowo „iś bin hajn” (nie znam niemieckiego ;P).