with 4 komentarze

Podsumowanie roku 2015 i plany na 2016I mamy Nowy Rok! Kolejne 366 dni do zagospodarowania i uczynienia świetnymi. Zatrzymajmy się jednak dzisiaj na chwilę i podsumujmy miniony rok. Taka chwila zadumy potrzebna jest każdemu z nas. Niektórzy robią takie podsumowania pod koniec roku, a inni używają innego ważnego dla nich momentu. Jak wyglądał rok 2015 na blogu? Co planuję w roku 2016? To będzie długi wpis, więc przygotuj sobie dobrą herbatę i ciacho. Zapraszam do czytania.

Cóż to był za rok! Pełen najróżniejszych wyzwań w każdej dziedzinie życia. Byłam dzielna i mimo przeszkód nie poddawałam się, parłam dalej do przodu. Dziś jestem o stopień lub dwa wyżej, niż byłam w poprzednim roku. Cieszę się niesamowicie i jestem z siebie dumna.

Rok 2015 w liczbach to 533716 odsłon bloga, 136509 osób, 3347 fanów na Facebooku, 1123 komentarzy, 397 subskrybentów newslettera i 107 wpisów.

Niemiecka Sofapodsumowanie roku 2015 (1)

W ubiegłym już roku starałam się dać z siebie wszystko i bardziej słuchać moich czytelników, stąd niektóre wpisy były zainspirowane właśnie prośbami od nich. Popełniłam kilka wpisów dedykowanych dla maturzystów. Co miesiąc prowadziłam wyzwania językowe, o których możesz poczytać w ostatnim wpisie. Pojawiły się recenzje różnych materiałów, stron do nauki języka, poleciłam ciekawe książki, filmy i muzykę.

Stworzyłam specjalnie dla Ciebie darmowy kalendarz z cytatami po niemiecku na rok 2015, a razem z Dianą z Językowego Precla i Magdą z Niemiecki po ludzku przygotowałyśmy we wrześniu bezpłatne plany lekcji. Takich gratisów było więcej, bo przecież na Walentynki były kartki i kupony walentynkowe po niemiecku. Nie mogę zapomnieć również o projekcie Sprachcaffe, gdzie wraz z 45 ekspertami językowymi, nauczycielami, lektorami oraz pasjonatami języków opowiedziałam o moich metodach nauki języka obcego. W lutym Karolina z bloga „Żyj Kochaj Twórz” zaprosiła mnie oraz inne blogerki do ciekawego i kreatywnego projektu wielkanocnego i pojawiłam się w darmowym wielkanocnym magazynie.

Na Sofie pojawił się cykl wpisów gościnnych „Tee auf dem Sofa”. Jeśli chcesz podzielić się ze mną swoją historią, byłeś/aś w ciekawym miejscu lub przeczytałeś/aś czy obejrzałeś/aś coś ciekawego, a jest to związane z językiem niemieckim, zapraszam do napisania takiego wpisu! Wystarczy do mnie napisać. Rozgościłam się na Memrise na dobre i od czasu do czasu wrzucam tam kursy ze słówkami do opanowania. Przez moment zrobiłam sobie sama krótkie wyzwanie i uczyłam się ponad 20 dni pod rząd!

Odświeżyłam wygląd bloga. Najpierw zmieniło się logo, które zawdzięczam fantastycznej Weronice Labisko, a następnie metamorfozę przeszedł sam szablon, który wymaga jeszcze drobnych poprawek, ale już coraz bardziej przypomina ideał i jest responsywny, czyli nie będziesz mieć problemów w czytaniu Sofy na smartfonie czy tablecie. Z pewnością poprawię jeszcze górne menu, żeby było bardziej intuicyjne.

Zmianie uległ również newsletter i widzę, że to był dobry krok, gdyż liczba osób zapisujących się na niego ciągle wzrasta. Co w nim takiego fajnego? Sofo-słówka, idiom, porada, najnowsze wpisy i kilka ciepłych słów ode mnie co dwa tygodnie w Twojej skrzynce. Oprócz tego po zapisie otrzymasz bezpłatny e-book Od czego zacząć naukę języka niemieckiego?”. Pamiętaj tylko, że po zapisie należy potwierdzić zapis, klikając w link aktywacyjny. Inaczej nie będziesz dostawać wiadomości ode mnie. Warto sprawdzić, czy jakiś chochlik nie schował mojego maila w spamie.

Na Facebooku wystartowałam z cosobotnią akcją Samstagsplaudern – Sobotnie pogaduszki. Każdej soboty na moim fanpage’u publikuję specjalne zdjęcie, pod którym można pisać w języku niemieckim na „zadany” temat, a ja staram się poprawiać te wiadomości, jeśli tylko mam wystarczająco dużo czasu. Wiem, że nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie można by popisać w języku niemieckim, dlatego postanowiłam stworzyć taki mały skrawek nieba dla Ciebie.

Rok 2015 to nie tylko bycie online, ale także spotkania z czytelnikami i z blogerami, ciekawe warsztaty i wreszcie upragniony wyjazd do Niemiec na najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie. Warto czasem się wylogować i pobyć z ludźmi.

Wzięłam udział lub poprowadziłam fantastyczne blogerskie akcje razem z Blogami Językowymi i Kulturowymi: W 80 blogów dookoła świata, Znajdź wielkanocne jajeczko, Miesiąc Języków i Blogowanie pod Jemiołą.

Rok 2016

Uff, to chyba wszystko, co wydarzyło się w ubiegłym roku. Jakie mam plany na rok 2016? Zacznijmy od tego, że zdradzę Ci motto, które będzie mi towarzyszyć przez następne 12 miesięcy. Jak pamiętasz, co roku od 2 lat nadaję każdemu rokowi myśl przewodnią. Tym razem będzie to „Wznieś się poziom wyżej”. Ambitnie, prawda? Cele właśnie takie mają być – ambitne. Żeby nam się chciało za nie zabrać i żeby była duża satysfakcja, gdy już znajdziemy się na finiszu.

Zaczynam rok z przytupem od wyzwania „Przeczytam 12 książek w języku obcym w roku 2016” (https://www.facebook.com/events/1658962831030470/) i zapraszam do wyzwania wszystkich! Razem będzie nam raźniej i będziemy się wzajemnie motywować do osiągnięcia celu. Jedna książka miesięcznie w obcym języku to takie minimum, z którym nawet początkujący powinni sobie poradzić. Znasz kogoś, kto uczy się języka? Poleć mu moje wydarzenie!

Na Facebooku uruchomiłam też specjalną grupę wsparcia „Niemiecki z Niemiecką Sofą”, gdzie będziemy się motywować, uczyć, inspirować i dzielić doświadczeniem. Grupa już wystartowała, ale jeszcze nie nabrała tempa, więc nie czekaj i dołącz teraz! Aaaa i zaproś znajomych 😀 https://www.facebook.com/groups/1683582505260565/

To nie koniec nowości! Raz w miesiącu będę organizowała webinary (szkolenia online), podczas których będę dzieliła się z Tobą moją wiedzą na temat nauki języków i/lub na temat samego języka niemieckiego. Pierwszy webinar już 9 stycznia o planowaniu nauki języka! Zapisz się już teraz na specjalną listę webinarową (kliknij tu).

Już niedługo pojawi się nowy kalendarz na rok 2016 w języku niemieckim. Dziękuję bardzo za pomoc w wyborze zawartości kalendarza. Wiedziałam, że można na Ciebie liczyć. Wkrótce opublikuję także informacje o odświeżonej akcji „Rok z Niemiecką Sofą” i poznasz zadania na styczeń.

Ruszą nowe serie wpisów „ Sofolinki” i „Serial na Niemieckiej Sofie”, o których z pewnością niedługo przeczytasz więcej. Będą też zwykłe wpisy, trochę gramatyki i wpisy w ramach akcji organizowanych przez Blogi Językowe i Kulturowe.

Nadal zamierzam kontynuować umieszczanie kursów na Memrise i w planach mam umieszczenie wpisu lub tutorialu z obsługą tej aplikacji. Wszystkie kursy można śledzić, dołączając do mojej grupy: http://www.memrise.com/group/9376846/
Od jakiegoś czasu staram się być bardziej aktywna na tym portalu, więc możesz śmiało dodać mnie do znajomych i śledzić moje poczynania. Może ta mini rywalizacja zmotywuje Cię do nauki. http://www.memrise.com/user/NiemieckaSofa/

Chciałabym rozruszać trochę mój profil na Twitterze i Google Plus, będę nad tym pracowała w ciągu roku. Zobaczymy, jak mi pójdzie. Chciałabym także uruchomić na stronie miejsce, gdzie mógłbyś/mogłabyś zadawać mi pytania lub prosić o konkretne tematy wpisów. Do tej pory zapisywałam sobie to na kartkach, ale ten sposób nie do końca się sprawdzał. Wiem już, jak rozwiązać to technicznie. Jedynie potrzebuję trochę więcej czasu, żeby to dopracować. Może uda mi się także spotkać z czytelnikami w tym roku? Ktoś chętny na poznanie mnie osobiście?

Mam też kilka innych pomysłów, ale je zatrzymam dla siebie, ponieważ jeszcze nie wiem, kiedy je zrealizuję i czy to będzie ten rok. Jeśli tylko się na nie zdecyduję, z pewnością o tym przeczytasz na Sofie.

Mam nadzieję, że te wszystkie plany, które wymieniłam wyżej, pozwolą mi i Tobie wznieść się poziom wyżej w tym roku i w grudniu będziemy wspólnie świętować sukcesy. Czego nam bardzo gorąco życzę.


Jak minął Ci rok 2015? Jakie cele udało się zrealizować? Z czego jesteś dumny/a? Co planujesz na rok 2016? Czego chcesz się nauczyć? Nad czym popracować?


Podobne wpisy:

  • Patrycja Słupek

    Jestem zachwycona 😀 Bardzo podobają mi się pomysły na nowy rok i postaram się jak najwięcej i jak tylko potrafię uczestniczyć w większości wydarzeń. Mam nadzieję, że nic mi w tym nie przeszkodzi 😉 Przyłączyłam się bardzo nie dawno, więc mało wiem o tamtym roku, aczkolwiek czytając ten wpis uważam, że było ciekawie. Dzięki temu wszystkiemu co umieszczasz, miałam i będę miała się gdzie odnieść, a także poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Z resztą….nie tylko ja! Myślę, że wielu to pomaga.Bardzo cenną rzeczą jest, że robisz tak wiele dla czytelników. Każdego dnia chce się tutaj wrócić. Jeśli chodzi o 2015 rok to tak na prawdę nic szczególnego mi nie przyniósł. Moim celem na 2016 rok jest popracować nad swoją osobowością, ponieważ bardzo się wszystkim stresuję co mnie gubi. Niebawem będę pisać maturę i chciałabym się jakoś do niej przygotować, m.in. do J. niemieckiego.Te dwie rzeczy są chyba najważniejsze. Jeśli chodzi o naukę jestem na etapie gdzie muszę się m.in. nauczyć czasowników nieregularnych. Chciałabym popracować nad rozumieniem ze słuchu, czytania, a także nad pisaniem tekstów. Tak naprawdę to muszę popracować nad wszystkim….nie ukrywajmy…. Wiem, że nie mam zbyt wiele czasu ale jest to jednak cały rok! gdzie można wiele zdziałać. W miarę łatwo przyswajam wiedzę (oczywiście jeśli chodzi o język obcy).Jestem dumna, że w ogóle mam jakieś ambicje i w głębi serca wiem, że mogę wszystko, tylko muszę chcieć! Oby ten nowy rok był dla nas wszystkich bardzo owocny i żebyśmy się wznieśli o ten poziom wyżej! 🙂 Pozdrawiam serdecznie <3 i życzę wszystkim samych sukcesów i zapału w nauce języka i nie tylko!

    • @patrycjasupek:disqus, dziękuję za miłe słowa! Staram się, jak mogę, żeby pokazać innym piękno tego języka, a przy okazji przekonać do nauki. Jak już wspomniałam w grupie (dobrze pamiętam?), trzymam kciuki za maturę!

  • Paulina Siwak

    Super osiągniecia i swietne plany na 2016 rok! Gratuluję! A Czy memrise jest darmowe?

    • Dziękuję 🙂 Tak, jest darmowe . Kursy warto wyszukiwać przez stronę memrise.com na komputerze, ale już do nauki najlepiej używać aplikacji na smartfona.