with 2 komentarze

swiatecznalistaprzebojowJeszcze tylko dwa dni i święta! Najwyższa pora, żeby zadbać o świąteczny nastrój w domach. A jak to zrobić?! Z muzyką oczywiście! Zapraszam Cię bardzo serdecznie na świąteczną listę przebojów utworzoną przez czytelników Niemieckiej Sofy.

Jakiś czas temu poprosiłam osoby śledzące mnie na Facebooku o podzielenie się ze mną ciekawymi piosenkami świątecznymi w języku niemieckim. Jak zwykle się nie zawiodłam i dostałam spory odzew. Poniżej znajdziesz playlistę z utworami zaproponowanymi przez moich czytelników. I nawiązując do ostatniej premiery kinowej: Niech Święta będą z Tobą!


A Ty masz swoją ulubioną piosenkę lub kolędę w języku niemieckim? Śmiało podaj tytuł! Dodam do mojej listy.


P.S. Nie zapomnij wypełnić ankiety 🙂 Kliknij w obrazek po prawej stronie ekranu.

Podobne wpisy:

  • Patrycja Słupek

    Świetna lista! <3 Danke schön! Większość mi się bardzo spodobała. Najbardziej do gustu przypadło mi Feuerherz-Merry Christmas 😉 Es schneit mnie poruszyło bo u nas jest wiosna 😀 Przyjemnie się słuchało też Rolf Zuckowski -Jedes Jahr wenn Weihnachten ist i Fröhliche Wiehnacht überall.
    Moja propozycja to:

  • Andrzej Łukasik

    Lubię piosenki Rolfa Zuckowskiego. Jego „In der Weihnachtsbäckerei” wolę jednak w oryginalnym wykonaniu

    Z tradycyjnych kolęd poza nieśmiertelną „Stille Nacht” bardzo lubię „Kling, Glöckchen, klingelingeling”, a z mniej znanych „Aba Heidschi Bumbeidschi” – stara kolęda z rejonu Bawarii.