with 9 komentarzy

Rok-z-Niemiecką-SofąPierwszy marca to okazja, żeby zaprezentować kolejne wyzwanie językowe. Nie wiem, czy zauważyłaś, ale w marcu na wielu blogach pojawią się wyzwania. Czyżby to był zbieg okoliczności? Takie wyzwania mnie cieszą, bo niektórzy ludzie chętniej motywują się do nauki, gdy działają w grupie i gdy mają coś narzucone. Poza tym to doskonałe urozmaicenie nauki i zabawa. No to do dzieła!

Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy to chciałabym Ci na szybko powiedzieć, o co chodzi w wyzwaniu „Rok z Niemiecką Sofą”. „Rok z Niemiecką Sofą” to seria językowych wyzwań, które będę ukazywały się zawsze na początku nowego miesiąca. Mają one za zadanie obudzić w Tobie chęć do nauki, pokazać różne ciekawostki, a przede wszystkim wyzwania mają być dobrą zabawą! Udział może wziąć każdy, kto tylko lubi lub chce się uczyć języka obcego. Zadania będą na tyle uniwersalne, żeby mogły się przyłączyć też osoby uczące się innych języków. W każdym miesiącu będzie inny motyw przewodni, a wyzwanie będzie trwało cały miesiąc. Więcej znajdziesz tutaj.

Rok z Niemiecką Sofą  – wyzwanie marcowe

W tym miesiącu motywem wyzwania będzie: KOBIETA. Już za 8 dni Panie będą obchodziły swój dzień, dlatego postanowiłam je uczynić motywem przewodnim tego wyzwania. Mam nadzieję, że temat przypadnie Ci do gustu.

Zadania

POCZĄTKUJĄCY: Naucz się 31 słówek związanych z kobietą i ułóż do nich zdania. Spróbuj nauczyć się na pamięć 2 lub 3 cytatów o kobiecie.

(ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY: Obejrzyj film/bajkę z kobietą w roli głównej lub przeczytaj książkę.

Mogę powiedzieć, że zadanie dla zaawansowanych zrobiłam już bardzo dawno, ponieważ na Sofie pojawiło się już sporo odcinków serialu z kobietami w roli głównej. Ale postanowiłam się nie poddawać i nadal czynnie brać udział w wyzwaniu. Obecnie szukam książki lub filmu, które będą pasowały do tematu.

Już tradycyjnie w marcu pojawią się wpisy, które mają ułatwić Wam wyzwanie. Planuję wpis z ciekawymi cytatami po niemiecku, ale być może w mojej głowie pojawi się więcej pomysłów. A jeśli szukasz ciekawych filmów z kobietą, polecam Ci serial, o którym już nie raz pisałam na Sofie.

W tym miesiącu możesz przyłączyć się do wyzwania także na Facebooku.


To jak? Przyłączasz się do mnie w tym miesiącu?


P.S. Jeśli piszesz o wyzwaniu u siebie na blogu, dodaj proszę linka do zbioru, klikając w niebieską ikonkę “Add your link” na końcu wpisu.   #RokZNiemieckąSofą

P.S. 2 Zastanawiam się, czy nie wprowadzić elementów gramatyki do wyzwania. Co o tym sądzisz?

Podobne wpisy:

 • Jolanta Supel

  Witaj. Lutowe wyzwanie przegapiłam. Do marcowego przyłączam się z przyjemnościa Pozdrawiam.

 • rudzia666

  Raz kozie śmierć :). I ja się przyłączam!

 • Anna N.

  Bardzo mi się podoba marcowe wyzwanie i jestem jak najbardziej za gramatyką w wyzwaniach. 🙂

 • Ja też wchodzę! Fajna motywacja, żeby trochę odświeżyć sobie pamięć :)))

 • Marionetka

  Ponownie się przyłączam. Za dobrze się bawiłam w lutym, żeby zrezygnować. 🙂 Uważam, że dodanie gramatyki do wyzwań to świetny pomysł.

 • Julka

  Bardzo fajny pomysł. O ile gramatyka niemiecka jest dość prosta, to słówka mnie pokonują – a tak mam dodatkową motywację 🙂 a skoro motyw kobiety to dużo fajnych słówek można wybrać 🙂

 • Karolcia

  Fajnie by było znać plan wyzwań na cały rok, żeby nie było tak, że w wyzwaniu kobieta dam sporo ubrań typu sukienka, szpilki, itd. a za dwa miesiące będzie wyzwanie z częściami ciała 🙂 Mogłabyś zrobić taki plan?

  • Karolina, zastanawiam się cały czas nad tym, ale nie wiem, czy nie zepsuje to zabawy 😉

 • Paulina

  Niedawno trafiłam na Twoją stronkę i postanowiłam dołączyć do wyzwania 😉 Na pewno na dobre mi to wyjdzie 🙂 A co do gramatyki to ja jestem jak najbardziej za 🙂