with 11 komentarzy

dlaczego lubie byc kobieta

Odkąd pamiętam cierpiałam na syndrom (das Syndrom) „chcę być kimś innym” lub „nie chcę być sobą”. Z tego powodu nie rozumiałam, czemu jestem kobietą (die Frau) i dlaczego nie można tego zmienić?! Bo wiesz… rozumiesz… baby (das Weib, die Weiber) są jakieś inne. Beczą (heulen), strzelają fochy (Faxen machen), są słabe, strachliwe (schreckhaft). I z pewnością pochodzą z innej planety.  Jak widać misja zostania mężczyzną zakończyła się fiaskiem (das Fiasko lub der Misserfolg), a ja obecnie czuję się już trochę lepiej w swojej skórze. Kobiety też polubiłam. A czym dla mnie jest kobiecość (die Weiblichkeit)? Dlaczego jednak lubię być kobietą?

Dlaczego lubię być kobietą? – 6 powodów

1.       Chodzenie z głową w chmurach (in den Wolken schweben)

Mogę marzyć do woli, wymyślać różne historyjki, tworzyć niedorzeczne (albern) fantazje. Nikt kobiecie nie pogrozi palcem, gdy zamiast przekopać ogródek, usiądzie z książką i przeniesie się w świat wyobraźni. Albo gdy będzie obmyślała, co by było gdyby wtedy Franek pocałował Agnieszkę. Ot, kobieca natura (die weibliche Natur). Przecież to mężczyzna powinien być racjonalny i twardo stąpać po ziemi (fest auf der Erde stehen).

2.       Kąpiele w wannie (die Wannenbäder)

Gdyby to mężczyzna spędzał tyle czasu w łazience, to miałby awanturę, że jest niepoważny (unernst), że nie oszczędza wody. W najgorszym przypadku zaczęto by kwestionować jego męskość (die Männlichkeit). A kobieta? Kto kobiecie zabroni?! Przecież ona się tylko relaksuje (sich entspannen) i dba o swoje ciało.

3.       Wrażliwość (die Empfindlichkeit)

Empatia (die Empathie), wiara w dobro drugiego człowieka, wrażliwość na krzywdę słabszych – to coś, czego twardy jak skała (knochenhart) mężczyzna nie zrozumie. Można się rozpłakać (in Tränen ausbrechen) podczas wzruszającej sceny w filmie, a i bez powodu też można. To przecież takie kobiece (weiblich).

sundress-336590_1280

4.       Słaba płeć  (das schwache Geschlecht)

Gdy sobie nie radzisz z wniesieniem zakupów na 5 piętro, zawsze możesz poprosić tego przystojniaka z piętra niżej o pomoc. W końcu Ty nie masz tyle siły (die Kraft) co on. A jeśli zepsuje się szafka, to przecież Twoja druga połówka zna się doskonale na takich pracach. Ty musiałabyś spędzić pół dnia z instrukcją obsługi (die Bedienungsanleitung), a potem i tak okazałoby się, że nie masz wystarczająco dużo siły, żeby dobrze przykręcić śrubkę.

5.       Błysk w oku mężczyzn

Która z nas nie lubi, gdy mężczyźni się za nami oglądają (sich nach jemandem umsehen)?! Ten ich uśmiech (das Lächeln), podziw (die Bewunderung)… Jeden dobrze powiedziany komplement (das Kompliment) i wszystkie kompleksy przestają istnieć, a dzień staje się piękniejszy. Na chwilę można poczuć się jak milion dolarów.

6.       Mężczyźni

Są tacy wspaniali! Można ich kochać (lieben), bez skrępowania przyglądać się ich umięśnionym sylwetkom. Gdybym była mężczyzną, byłoby to niezmiernie ciężkie  Dlatego bardzo cieszę się, że jestem kobietą i mogę wzdychać do (nach jemandem schmachten) mężczyzn bez żadnych problemów.


A Ty dlaczego lubisz być kobietą?


** Tekst należy czytać z lekkim przymrużeniem oka.

Podobne wpisy:

 • Magdalena Surowiec

  No cóż, ja jestem zdecydowanym zaprzeczeniem powiedzenia „słaba płeć”. Wszystko robię sama. Dźwigam ciężary, zmieniam żarówki, wbijam gwoździe, całkowicie sama dokonałam przeprowadzki, sama przepchałam zatkany zlew, raz nawet sama naprawiłam toaletę, że jednemu facetowi szczęka opadła 🙂

  • Magda, tekst należy traktować z lekkim przymrużeniem oka 🙂 Bo ja też staram się być samowystarczalną kobietą, a jednak czasami doceniam zalety bycia „słabszą”.

   • Magdalena Surowiec

    I tak też go traktuję, ale powiem, że powiedzenie „słaba płeć” jest często wykorzystywane przeciwko kobietom. To mi się nie podoba, no ale istnieją silne stereotypy, niestety

 • Kamila Górska

  Uwielbiam ten wpis !
  Za co uwielbiam być kobietą? że mogę okazywać moją miłość do innych bez skrępowania ( faceci często mają z tym problem xD )
  Pozdrawiam serdecznie ! 🙂

 • Magdalena Surowiec

  Dodam jeszcze, że dobre jest to, że kobieta zawsze może płakać, kiedy ma ochotę 🙂

 • Iwona C.

  Ciekawy wpis! A przy okazji pozwolę sobie wykorzystać niektóre słówka do marcowego wyzwania 🙂

 • Ania Myszkowska

  Co mogę powiedzieć. Bycie mamą! Bycie tatą podobno też jest super, ale mamy w pewnych kwestiach są niezastąpione. I nie tylko o rodzenie mi chodzi 🙂
  Będzie tego dużo więcej, też odkrywane przez lata. Obecnie bardzo sobie cenię kobiecość.

 • Świetny tekst. Zabawny, zwięzły, a jednocześnie treściwy. Bardzo dobrze się go czyta 🙂

  Dodałabym jeszcze, że kobieta może czasami czegoś nie wiedzieć i nikt nie traktuje tego, jak największy błąd życia. Żaden mężczyzna nie ośmieli się wejść do sklepu i poprosić o „Taką małą śrubkę”. Bez znajomości dokładnej nazwy ani rusz hihi 🙂

  Pozdrawiam 🙂

  • Dziękuję za miły komentarz.

   Ooo, dokładnie. Kobieta nie musi zawsze znać się na wszystkim. 🙂