with 12 komentarzy

blogowinkiW grudniu zapowiedziałam Ci nowy nieregularny cykl „Blogowinki – czyli przegląd niemieckojęzycznego Internetu.  Dzisiaj zapraszam Cię na kolejny wpis, żeby dowiedzieć się, o czym mówi się i pisze na niemieckich stronach.  Przy okazji będzie to dobra okazja, żeby potrenować czytanie w tym języku.

„Blogowinki” – czyli przegląd niemieckojęzycznego Internetu

prasa

O zamachu w Paryżu czytałaś już chyba wszędzie. Chciałabym polecić Ci materiał, który przygotowało Deutsche Welle o tych wydarzeniach i zachowaniu niemieckiej prasy. Można słuchać i czytać tekst jednocześnie.

Nie bez znaczenia są także wydarzenia związane z antyislamskim ruchem PEGIDA. Ich działania nasiliły się właśnie po ataku w Paryżu i zaczynają dzielić Niemcy. Więcej przeczytasz tutaj.

Przenieśmy się teraz do bardziej przyjaznego świata, ale również pełnego ludzkich zachowań. Najnowsze badania wykazują, że szympansy kradną pod osłoną nocy!

W 2017 w Niemczech odbędą się obchody 500 lecia reformacji. Z tego powodu ogłoszone ten rok rokiem Martina Luthera. Zanim to jednak nastąpi, możesz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy przygotowanych przez portal Niemcy – cel podróży.

blogi

Na blogu Mila Liebe możesz się dowiedzieć więcej o kolorze roku, czyli Marsali. Przyznam szczerze, że okazało się, że od niedawna mam ciuch w tym kolorze i nawet go lubię, ale byłam święcie przekonana, że to kolor bordowy. Cóż, chyba nie jestem typową kobietą 😉

U Girl on travel o samoakceptacji i o tym, czemu tak ważne jest, żeby pokochać siebie. Bardzo spodobał mi się ten wpis, więc gorąco zachęcam do jego przeczytania.

Nadia z bloga Oh the happy sinner podsumowuje swoje podróże w roku 2014. Dużo opowieści i piękne zdjęcia. Warto zajrzeć.

Na koniec zapraszam Cię do Fräulein Glücklich, która zadba o nasz żołądek, bo w końcu do pysznej herbaty przydałoby się coś słodkiego.  Znajdziesz tu przepis na pyszne ciasto francuskie z  pomarańczą malinową.

Na dzisiaj to koniec moich Blogowinek. Mam zebranych w zanadrzu więcej ciekawych linków, głównie pomocnych przy nauce języka. Ale zostawię to sobie na kolejny raz. Jakoś nie pasują mi do dzisiejszego zestawienia.


Który z polecanych wpisów spodobał Ci się najbardziej?


Podobne wpisy:

 • Magdalena Surowiec

  Wielkie dzięki za te linki do blogów! Lubię czytać o takich tematach, ogólnie o inspirujących kobietach. Wtedy przypominam sobie o tym, że to my rządzimy światem 🙂

  • Ja odkryłam dużo przyjemności w przeglądaniu niemieckojęzycznych blogów. Zauważam też dzięki temu, że wiele kobiet ma tam mniej kompleksów niż my 🙂

   • Magdalena Surowiec

    Myślę, że z tymi kompleksami masz rację. Polki są wobec siebie bardziej krytyczne, np. ja jestem tego „Paradebeispiel” 🙂

    • Dlatego musimy się skupić na pozytywnych aspektach swojej osoby, a nie ciągle się krytykować. W końcu jesteśmy fajne!! 😀

     • Magdalena Surowiec

      Jeśli chodzi o mnie samą, to jest ciągle tylko krytyka i nienawiść do samej siebie. Ale paradoksalnie to właśnie pomaga mi iść do przodu 🙂

     • Trochę dobrej krytyki nie zaszkodzi. Ale nie można siebie nienawidzić, bo za co? Jesteśmy jacy jesteśmy, każdy z nas ma wady i zalety.

     • Magdalena Surowiec

      Trochę zalet też mam, to fakt 🙂

     • No widzisz 🙂 I powinnaś się za nie kochać 😀

 • msaga

  Super. Wielkie dzięki! Bardzo podoba mi się blog Oh the happy sinner na który pewnie sama bym się nigdy nie natknęła. Z poziomem A2 sporo już rozumiem:) Girl on travel też wydaje się być w porządku chociaż sporo tam przepisów. Na pewno będę zaglądać na te strony. Czekam na więcej – Twoja zapowiedź linków pomocnych przy nauce języka brzmi bardzo ciekawie. Pozdrawiam!

  • Nie ma sprawy 😉 Ja dziękuję z kolei za miłe słowa.

   Kolejne Blogowinki pewnie pojawią się w lutym.

 • „O zamachu w Paryżu czytałaś już chyba wszędzie” dziwnie się czyta takie zdanie 😉

  • Łukasz, do tej pory większą część czytelników stanowiły kobiety, dlatego zwracam się głównie do nich 🙂 Ale miło mi, że pojawiają się też mężczyźni. Pozdrawiam