with 15 komentarzy

5-blogów-po niemieckuUcząc się języka obcego, warto się w nim coraz bardziej zanurzać i jak najwięcej z nim obcować. Jednym ze sposobów jest czytanie w danym języku. Możemy czytać książki, gazety, artykuły w internecie oraz blogi. I właśnie na nich chciałabym się dzisiaj skupić. Zaprezentuję Ci moją listę 5 blogów po niemiecku, które warto czytać. Mam nadzieję, ze znajdziesz tutaj coś dla siebie.

5 blogów po niemiecku, które warto czytać

1.       Die Ja-Sagerin

Bloga „Ja-Sagerin” prowadzi Bina, która na co dzień mieszka w Bawarii.  Opisuje swoje życie codzienne, wstawia przepisy na bardzo ciekawe dania czy desery i także pokazuje, jak zatrzymać wspomnienia, używając do tego „Erinnerungsbuch”. Ale to tylko część  tematów pojawiających się na blogu. Jej wpisy nie są długie. Jest też sporo zdjęć, które obrazują treść.

2.       From Munich with Love

Autorką tego bloga jest Dominika – Polka, która od 2010 roku mieszka w Monachium  i tam wychowuje dwójkę dzieci. Dominika opisuje po niemiecku miasto, w którym mieszka, pokazuje ciekawe miejsca i zachęca do różnych aktywności. Opowiada o tym, jak żyje się zagranicą i jak wychowuje się dzieci w dwujęzycznej rodzinie. Możecie znać ją również z polskojęzycznego bloga Polka w Monachium.

3.       Lebensszenen

Bloga „Lebenszenen“ prowadzi Saskia, która woli, żeby nazywać ją „Coco“.  Podobno to przez jej uwielbienie do pewnych perfum. Jak sama pisze, na swoim blogu stara się pokazać najpiękniejsze karty swojego życia.  Dlatego znajdziesz tam  przepisy, relacje z podróży, fotografie, recenzje książek ciekawe przemyślenia, pomysły na własne DIY. Jako ciekawostkę dodam, że Coco w przyszłości ma uczyć w niemieckich szkołach – niemieckiego.

4.       Girl on Travel

Mareike to dziewczyna, która jest zakochana w morzu i podróżach. Lubi także eksperymenty w kuchni, o czym ochoczo pisze na swoim blogu. Pokazuje także ciekawe miejsca w Niemczech, gdzie można  nie tylko dobrze zjeść, ale i nasycić swoje oczy i duszę.

5.       Luzia Pimpinella

Zastanawiałam się, jak Ci przedstawić ten dwujęzyczny blog Luzii. Ale stwierdziłam, że nikt nie zrobi tego lepiej niż właścicielka bloga:

„das ist es eigentlich worum es hier in meinem blog geht. um die kleinen und großen dinge in meinem leben, die mir glück schenken: meine familie, kreativität, fotografie, reisen, mein versuch den alltag zu feiern und das schöne auch im gewöhnlichen zu sehen.“


 

Podróż po blogach w języku niemieckim dobiegła końca. Mam nadzieję, że zaciekawiłam Cię tymi blogami i spróbujesz na nie wejść i przeczytać kilka wpisów. Kto wie, może odważysz się nawet zostawić tam komentarz? Co swoją drogą też będzie dobrym treningiem językowym.

Zaraz potem wróć do mnie i daj mi znać, który blog spodobał Ci się najbardziej? A może znasz inne blogi w języku niemieckim warte polecenia?

P.S. Zastanawiam się nad wprowadzeniem cyklu z prezentowaniem ciekawych niemieckojęzycznych blogów. Co Ty na to?


Jeśli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym, używając poniższych przycisków.

Podobne wpisy:

 • Rosia483

  Zaciekawiłaś, zaciekawiłaś 😀 Z pewnością przejrzę wspomniane blogi 🙂
  A pomysł z takim cyklem całkiem niezły! :))

  • Dzięki za miłe słowa 🙂 Jak pojawi się więcej głosów za cyklem, to będę go kontynuowała 🙂

 • Olu, i ja znalazłam się w takim gronie??? Dziękuję za to szczególne wyróżnienie, bardzo mi miło! Pozostałe blogi z przyjemnością obejrzałam. Wszystkie mają oryginalną szatę graficzną, fajne zdjęcia i wnoszą coś nowego do blogosfery. Dzięki za polecenia! Chętnie przeczytam kolejny post z tej serii 🙂

  • Dominiko, Ciebie nie mogło tutaj zabraknąć! Polka w Monachium to jakość sama w sobie 🙂 A że piszesz jeszcze po niemiecku, to super okazja dla innych uczących się języka, żeby się zmotywować i poznać trochę więcej słów po niemiecku.

   • Viennese breakfast

    Odkryłam dopiero dzięki temu wpisowi, że Dominika pisze bloga także
    po niemiecku. Znałam tylko polską wersję „Polki w Monachium” 🙂

 • A ja też nie wiedziałam, że Dominika pisze blog po niemiecku:). Znałam tylko polską wersję.

  • Czasem można się dowiedzieć ciekawych rzeczy 🙂 Polecam bloga Dominiki w wersji niemieckojęzycznej 🙂

 • Obieżyświatka

  Fajnie takie polecanki 😉

  Ja bardzo lubię ten blog: http://fraeulein-klein.blogspot.de/

  • O! Super blog 🙂 Może wykorzystam go przy kolejnym wpisie z blogami po niemiecku 🙂

 • Za mną przemawia blog Dominiki. Hm, ciekawe, czemu? 😉 Pozdrawiam z… Monachium. 😛

  • Tomku, kto wie, może mijasz Dominikę gdzieś na mieście? 😉

 • Może z pomocą twojego bloga i innych przez ciebie polecanych zwalczę moją niechęć do niemieckiego! 🙂 No i pozdrawiam… z Niemiec!

  • Uważaj, żebyś nie zapałała miłością do niego 😀

   Również serdecznie pozdrawiam z Wrocławia 🙂

 • Laila B

  Tak,tak proszę o więcej polecanek 🙂

 • Znalazła ciekawy blog, który z pewnością będę czytaj. Dzięki za propozycje. Jestem w trakcie nauki niemieckiego dlatego szukał takich perełek. Moim mażeniem jest, też zacząćpisać po niemiecku moje posty 🙂