with 10 komentarzy

10563224_268933993293788_6399534685704919456_n

Dobrze wiesz, że bardzo lubię kubki i herbatę. W końcu za każdym razem, gdy tu zaglądasz, proponuję Ci właśnie ten napój. Herbaciara ze mnie ogromna. Ale dzisiaj tak trochę na przekór chciałabym zaprosić Cię na kawę i małe wyzwanie. Chcesz wiedzieć jakie? Czytaj dalej.

Na kawę

Ostatnio w polskiej blogosferze wrze, a raczej robi się bardzo cicho. Wszyscy robią się offline i winią za to kawę. Zaraz, zaraz. Kawę?! Wszystko wyjaśniło się, gdy zajrzałam do Hattu. Okazało się, że chodzi o nowy serwis na-kawe.net, który nawołuje ludzi do wyłączenia komputerów i spędzenia trochę czasu offline. I nie sprawdzi się wymówka: „Jestem sama i nie mam z kim wyjść”. W serwisie masz do dyspozycji całą masę ludzi, którzy bardzo chętnie się z Tobą spotkają i wyjdą nie tylko na kawę. Może znajdziesz kogoś, kto pouczy się z Tobą niemieckiego? Kto wie? Sprawdź sama wchodząc na serwis na-kawe.net.

Wyzwanie #Złap14Chwil

Właśnie tam znalazłam bardzo fajne wyzawanie #Złap14Chwil (więcej tutaj). Polega ono na udostępnianiu i dzieleniu się z innymi przez 14 dni najlepszymi chwilami, jakie uda nam się złapać. Może to być zdjęcie, jakieś przemyślenie lub cytat, który oddaje Twój najlepszy moment w ciągu dnia. Postanowiłam się przyłączyć do tego wyzwania, ale nie byłabym sobą, gdybym czegoś w nim nie zmieniła. No cóż… już tak mam, że próbuję wszystko dostosowywać do siebie. W ciągu najbliższych 14 dni na moim koncie na Instagramie (możesz mnie śledzić tutaj) będę udostępniała raz dziennie zdjęcie, które będzie odzwierciedlało moją najlepszą chwilę w danym dniu. Oprócz zdjęcia w opisie będzie się pojawiało niemieckie słówko związane z tą chwilą wraz z tłumaczeniem. Dzięki czemu przez 14 dni masz szansę poznać ze mną 14 nowych słówek. Wszystkie zdjęcia będą opatrzone hashtagami #NiemieckaSofa #Złap14Chwil, co umożliwi Ci łatwiejsze wyszukiwanie ich w tłumie. Zachęcam Cię bardzo gorąco do wzięcia udziału w moim zmodyfikowanym wyzwaniu!

Co musisz zrobić?

1. Przez 14 dni publikuj zdjęcia z najlepszym momentem dnia i jednym nowym słówkiem po niemiecku, dodając hashtagi #NiemieckaSofa #Złap14Chwil

2. Wstaw pod tym tekstem linka do Twojego profilu na Instagramie, na Facebooku, do bloga lub wszędzie tam, gdzie będziesz publikowała zdjęcia. Możesz też wysłać mi link w wiadomości prywatnej, jeśli nie chcesz się ujawniać 🙂

3. Możesz przyłączyć się także do wyzwania na serwisie na-kawe.net

4. Przez 14 dni doceniaj chwile i ucz się nowych słówek.

Możesz przystąpić do wyzwania w każdym momencie. Niech to będzie dla Ciebie ciekawa przygoda!

Pod koniec tego wyzwania pochwalę się swoimi rezultatami i zaprezentuję na blogu małe podsumowanie akcji. Mam nadzieję, że uda mi się w nim wytrwać i wzbogacę swoje słownictwo o 14 nowych słówek.

To jak? Dasz się namówić i będziesz razem ze mną łapać chwile i słówka?

Jeśli spodobał Ci się dzisiejszy wpis, podziel się nim ze znajomymi, używając poniższych przycisków.

Podobne wpisy:

 • Wow! Nie słyszałem wcześniej o tym kawowym serwisie! Czasami zdarzaja mi się samotne wieczory, a jestem z dużego miasta, więc na pewno tam zajrze i sprawdze czy uda się z kimś ciekawym spotkac 🙂 Dzięki!

  • Remigiusz, zapraszam serdecznie,bo warto 🙂 Mam nadzieję, że przyłączysz się również do wyzwania językowego.

 • Justyna

  Hej!

  Dzięki za wyzwanie.
  Z przyjemnością wezmę w nich udział:).

  Pozdrawiam!
  J.

  • Witaj Justyna 🙂 Chętnie zobaczę efekty 🙂

 • Może łatwiej wytrwać przez 14 dni niż 100 (happy days..) Bardzo fajny pomysł z tym wyzwaniem wzbogaconym o niemieckie słówko dziennie, będę zaglądać na Twój inst:)

  • Dziękuję 🙂 Możesz również przyłączyć się do wyzwania 🙂 Może zamiast niemieckich słówek użyjesz angielskich?

   • jeszcze nie mam insta, może kiedyś pomyślę.. 🙂

    • Ale obserwować zawsze możesz 🙂 Pozdrawiam!

 • Ania z Primo

  Zdecydowanie łatwiej doceniać życie przez 14 dni niż przez ponad 3 miesiące non stop (choć to szczytne!). Żeby przestawić się na nowe myslenie (lub nowy nawyk), mi wystarcza około 3 tygodni, żeby zaraz po skończeniu nie wrócić do starych (i gorszych) przyzwyczajeń. Nie zawsze się udaje wdrożyć coś na całe życie, ale czas wyzwania, zawsze bezcenny 🙂

 • Karolina

  Nie słyszałam nigdy o tym serwisie na-kawę.net. Bardzo ciekawa inicjatywa! Może i ja już niedługo nie będę piła kawy w samotności przed komputerem? Już się nie mogę doczekać!